Lipiec 05 2020 08:48:17
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Info online

KsiążkiOstatnie Artykuły
g
stat4u
Polska Piramida Cheopsa | Galeria
tekst alternatywnyPrzy obwodnicy Sędziszowa Małopolskiego, na międzynarodowej drodze E-4 samochody jakby dziwnie zwalniają, a kierowcy przecierają oczy ze zdumienia. Podczas ostatnich dni ze wszystkich stron ciągną tłumy ludzi.

Traktuję tą budowlę jako symbol, drogowskaz, coś co zwraca uwagę - tak o swojej budowli mówi Pan Marian Kapusta - pomysłodawca, projektant i wykonawca prawdziwej piramidy.

"Piramida jest ustawiona dokładnie według osi północ- południe. Prace przy tej budowie trwały przez jeden cały tydzień egipski. Zbudowana jest ze słomy, drewna i sznura. Podstawa wynosi 62 łokcie piramidalne, a wysokość 41 i dwie dłonie, zaś kąt nachylenia ścian 51°51'. Jest tylko 11 razy mniejsza od Wielkiej Piramidy.

W egipskich piramidach wolne przestrzenie zajmują jedynie parę procent, ja podszedłem do tej budowli bardziej praktycznie, wnętrze jest znacznie bardziej obszerne. Wejście do piramidy usytuowane jest po północnej stronie budowli. Do wnętrza piramidy prowadzi korytarz, który ma 2 odnogi, prawą i lewą. Obie prowadzą do dużej komnaty. Zbudowałem również małą komnatę dla Królowej oraz dla siebie.
Ziemia się cały czas rozszerza, tak samo jak wszechświat i inne ciała niebieskie
tekst alternatywny200 milionów lat temu Ziemia była o połowę mniejsza niż obecnie - i nadal się powiększa. Teoria ta, z pozoru całkiem fantastyczna, ma coraz więcej zwolenników, gdyż tłumaczy wiele zjawisk do tej pory niewyjaśnionych.

Już od XVII wieku ludzie zastanawiali się, dlaczego linie brzegowe Afryki i Ameryki Południowej pasują do siebie jak kawałki tej samej układanki. W 1929 roku geolog Alfred Wegener ogłosił teorię tzw. dryfu kontynentalnego. Twierdził on, że kiedyś, miliony lat temu, wszystkie kontynenty były ze sobą połączone, tworząc olbrzymi kontynent, Pangeę, otoczoną gigantycznym praoceanem, Panthalassą. Z początku wyśmiewano tę teorię, ale w latach 50. XX wieku badania dna oceanów wykazały, że oprócz podwodnych łańcuchów górskich istnieją tam przecinające góry głębokie szczeliny, tzw. ryfty, o szerokości ok. 50 km i głębokości od jednego do dwóch kilometrów. Właśnie tam, w wyniku działania wybuchów wulkanów i trzęsień ziemi, wypływa z głębin planety gorąca magma, która zastygając, powoduje przyrastanie skorupy oceanicznej. Stwierdzono więc, że właśnie to jest powodem ruchu kontynentów, które nieustannie zderzają się, łączą, rozłamują i rozpraszają. Teorię dryfu kontynentalnego uznano za prawdziwą i zaczęto nauczać jej w szkołach. I chociaż geolodzy zdawali sobie sprawę, że istnieje wiele zjawisk, które jakoś nie dają się wytłumaczyć na gruncie hipotezy dryfu, to mieli nadzieję, że z czasem, gdy zdobędą nowe możliwości badań, wszystko da się wyjaśnić.
Martwy kurczak postanowił opuścić talerz | (FILM)
tekst alternatywnyTraktujemy to jako ciekawostkę, ale postanowiliśmy opublikować tego newsa ze względu na jego popularność jaką zdobył w sieci. Otóż pojawił się dziwaczny materiał ukazujący kawałek surowego mięsa z kurczaka, które postanowiło opuścić talerz w anonimowej restauracji.

Przesłane na Facebooka dwa tygodnie temu przez Rie Phillips, wideo pokazuje kawałek surowego kurczaka, które wydaje się mieć własny umysł, gdy porusza prawidłowo mięśniami w dość niepokojący, aczkolwiek realistyczny sposób.

Słychać przerażający krzyk kobiety, gdy mięso zsuwa się z talerza i spada na podłogę.

Nie jest jasne, gdzie dokładnie nagrano materiał, ale spekulowano, że znajduje się w restauracji serwującej dania kuchni chińskiej, japońskiej lub koreańskiej.

Od czasu pojawienia się w Internecie, filmowi udało się zebrać ponad cztery miliony odsłon i pozostawił użytkowników mediów społecznościowych drapiących się po głowach.

Jedna z teorii sugeruje, że mięso porusza się, ponieważ zakończenia nerwowe są nadal aktywne, podczas gdy inne przedstawia możliwość, że cała rzecz jest mistyfikacją i że mięso jest ciągnięte przez sznurek, po głębszej analizie jednak można stwierdzić, że mięśnie poruszają się we właściwy sposób.

Wg serwisu zagadkiswiata.pl wszyscy są zgodni, że dzięję się tak wtedy, gdy zwierzę zostanie zabite bardzo szybko, a mięso precyzyjnie oddzielone nie uszkadzając przy tym nerwów i mięśni.

W każdym razie materiał filmowy jest z pewnością szokujący.
Tajemnicze stworzenie znaleziono na terenie posiadłości w Titusville | (FILM)
tekst alternatywnyPomarszczone szczątki tajemniczego czworonożnego stworzenia znaleziono niedawno na terenie posiadłości w Titusville.

Kiedy w piątek Kelly Garrahan zrobiła zdjęcie niezidentyfikowanego stworzenia odkrytego przez jej chłopaka na jej 5-hektarowej posesji, szybko udało się wygenerować spore zamieszanie w mediach społecznościowych.

„Znalazłam to na moim podwórku ... czy ktoś widział to wcześniej lub wie, co to może być?” - napisała.

Czworonożna istota, mierząca w przybliżeniu 3 stopy długości, w większości skurczyła się w gorącym słońcu, jednak nadal można rozpoznać przynajmniej niektóre jej cechy.

Użytkownicy mediów społecznościowych szybko przedstawili wszelkie możliwe wyjaśnienia, począwszy od legendarnej krwiopijnej Chupacabry, aż po pozaziemskiego gościa, a nawet „skórę demona”.

Tymczasem bardziej rozsądne sugestie obejmowały oposa, kojota i psa z mange (tyle że psy z mange nie mają takiego długiego ogona).

„Chcę tylko się dowiedzieć, co to było, interesuję się zwierzętami, ale nigdy nie widziałem czegoś podobnego w Titusville” - napisał Kelly.
TOP 20 - Najbardziej przerażające mosty na świecie
tekst alternatywny
Helicocranchia - Przezroczysta kałamarnica przypominająca 'świnkę' została sflimowana na głębokości 1385 metrów
tekst alternatywnyMateriał niezwykłego głowonoga, został zarejestrowany w głębinach Pacyfiku przez zespół Nautilus Exploration Vessel.

Przezroczyste stworzenie morskie, które zostało sfilmowane w pobliżu atolu Palmyra, ma unikalny wygląd z 'syfonem', który wygląda prawie jak pysk świnki i macki przypominające pasma włosów.

Znana oficjalnie jako Helicocranchia sp. „Prosi Kalmar” "Świnka Kałamarnica" znaleziona na głębokości 1385 metrów. W Polsce nie jest ten gatunek jeszcze opisany i nie została mu nadana polska nazwa, z tego zwględu, że prawie nic o nim nie wiemy.

„Zespół Nautilus Exploration Vessel cieszył się maksymalnym zbliżeniem do przezroczystej 'Prosiej Kałamarnicy' , nazwaną tak na cześć dużego syfonu, który wygląda jak pysk i ogolnie obranej prosiej posturze”, napisał zespół.

„Zdolna do regulowania wyporu za pomocą wewnętrznej komory wypełnionej amoniakiem, ta oszałamiająca kałamarnica jest często obserwowana z mackami rozchylonymi nad głową które przypominają włosy”. - Dodali
29mm stworzenie emituje dźwięk o natężeniu 157 decybeli, to tak jakby przyłożyć głowę do silnika JumboJeta
tekst alternatywnyRobak mierzący zaledwie 29 mm długości jest jednym z najgłośniejszych stworzeń wytrzwarzajacych dźwięki o natężeniu 157 decybeli! To tak jakby przyłożyć głowę do silnika odrzutowego JumboJeta (Boeing 747)

Gatunek ten został po raz pierwszy odkryty dwa lata temu wzdłuż japońskiego wybrzeża Pacyfiku, ale dopiero teraz udało się go zarejestrować.

- Synalpheus Paraneomeris, bo o nim mowa żyje w gąbkach, gdzie cierpliwie czeka na swoją ofiarę. (Typ prymitywnych, beztkankowych zwierząt morskich)

Dopiero biolog morski Ryutaro Goto z Uniwersytetu w Kioto i jego współpracownicy zarejestrowali dźwięk tych maleńkich stworzeń, dzięki czemu zrozumiano znaczenie ich ogłuszających trzasków.

Przy 157 decybelach dźwięk jest prawie równoważny z przyłożeniem głowy do silnika odrzutowego Boeing 747.

Każdy dźwięk przekraczający 130 decybeli może potencjalnie uszkodzić nasze uszy, a nawet zabić.

Naukowcy są przekonani, że robaki wytwarzają dźwięk, tworząc pęcherzyk wgłębienia za pomocą grubych mięśni gardłowych, zanim gwałtownie eksplodują.

„Głośny TRZASK może być produktem ubocznym szybkiego ataku jamy ustnej, ale może także pomóc w komunikacji wewnątrzgatunkowej” - do końca nie ejst to jasne - napisał zespół.

Dźwięk możesz usłyszeć na poniższym filmie, jest tłumiony przez wodę, dlatego może wydawać się cichy, w rzeczywistości jest to 157db
Człowiek rozumny może być starszy od małp, z biegiem czasu nauka zaskakuje coraz bardziej - Niesamowite odkrycie
tekst alternatywnyJeszcze w latach 90' w szkołach uczono, że Homo Sapiens powstał ok 10 tys lat temu, niedługo potem naukowcy twierdzili że mógł powstać nawet 50 tys lat temu, teraz naukowo potwierdzono, że dwie czaszki znalezione w Grecji mają minimum 210 tys lat! W ich strukturze nie stwierdzono żadnych "odchyłów ewolucyjnych" Jest taka sama jak u wspólczesnych ludzi, oznacza to, że data powstania człowieka może sięgać nawet milionów lat. Z biegiem czasu nauka co raz bardziej nas zaskakuje i przeczy teorii Darwina.

Aktualnie w szkołach uczą, że Homo sapiens dotarł do Europy prawie 40 tys. lat temu co jest nieprawdą. Znalezione czaszki były w bardzo złym stanie, ale nietrudno było określić ich wiek na ok ćwierć miliona lat. Sądzi się, że czaszki ludzi mające miliony lat mogły po prostu tego nie przetrwać i zwyczajnie się rozpaść.

Obie datowali metodą uranowo-torową (mierzącą stosunek ilości uranu, który jest pobierany przez żywe organizmy wraz z wodą, do ilości toru, który nie rozpuszcza się w wodzie, więc nie jest pobierany przez organizmy, ale za to jest efektem rozpadu promieniotwórczego uranu). Przeanalizowali też ich morfologię metodami antropologii fizycznej.


Piramidy budowane w Caral powstały w tym samym okresie co Piramidy w Gizie. Jest to najstarsza cywilizacja obu Ameryk| Zdjęcia
tekst alternatywnyCywilizacja Norte Chico była starożytnym społeczeństwem cywilizacyjnym / złożonym należącym do epoki prekolumbijskiej.

Istniała równolegle z cywilizacją zamieszkującą egipską Gizę, lecz nie miały ze sobą kontaktu, nie dość że oba kontynenty roździelał Ocean Atlantycki, to jeszcze Norte Chico leżało na zachodnim wybrzeżu Ameryki Południowej (Ocean Spokojny)

Ta cywilizacja rozkwitła w Peru około 5000 lat temu i uważana jest za najstarszą znaną cywilizację, jaka istniała w obu Amerykach, a budowle są starze od egipskich piramid w Gizie.

Norte Chico Civilization jest dziś godna uwagi ze względu na monumentalne konstrukcje, w tym masywne ceremonialne piramidy i złożone systemy nawadniające. Ta starożytna cywilizacja narodziła się 5000 lat temu i trwała do około 1800 r pne, po czym osady zostały porzucone.
Lot MH370 - Pilot celowo spowodował katastrofę, wszystko kontrolował do samego końca
tekst alternatywnyŚledczy przyglądający się losowi skazanego samolotu dowiedzieli się więcej o ostatnich godzinach lotu.

Dokładnie to, co stało się z samolotem Malaysia Airlines Flight 370 po wystartowaniu z międzynarodowego lotniska w Kuala Lumpur w dniu 8 marca 2014 r., Nadal pozostaje jedną z najtrwalszych tajemnic w historii lotnictwa.

Pomimo szeroko zakrojonych badań nie znaleziono żadnego wyjaśnienia dotyczącego jego zniknięcia.

Pięć lat później Francja jest obecnie jedynym krajem prowadzącym dochodzenie sądowe w sprawie katastrofy po tym, jak władze Malezji zrezygnowały z poszukiwań, nie znajdując wraku samolotu.

Najnowsze odkrycia, oparte na analizie „znacznej ilości” danych o locie Boeinga, sugerują, że pilot MH370 kontrolował samolot „do końca”

Oznacza to, że pilot mógł celowo skazać samolot i wszystkich pasażerów na zagładę.
Ostatnie wpisy w profilach
RannevtaR
expired is is levitr


RannevtaR
levitra 20 mg o is


RannevtaR
i recommend rx online is


TOP 30
· Mieszkaniec wyspy Bali doznał szoku, gdy zobaczył to stworzenie we własnym domu, myślał że to "Obcy" - Wyjaśnienie | (FILM) Czytano: 13,420
· Gigantyczne stworzenie podobne do 'Czarnego Wilka' atakuje dużego psa! | (Film) Czytano: 7,225
· Obca nauce forma życia spadła z drzewa i zaczęła się ruszać | (FILM) Czytano: 5,228
· Tajemnicza postać uchwycona na kamerach - "Wygląda jak pijany 'Obcy' wychodzący z baru o 3 nad ranem" (FILM) Czytano: 5,070
· Odkryto największe zwierzę jakie kiedykolwiek latało po niebie, rozpiętość skrzydeł większa niż w samolocie F-16! - To "Zamrożony Smok" Czytano: 4,843
· Kałamarnica Olbrzymia została sfilmowana w mrokach oceanu na głębokości 750 metrów (FILM) Czytano: 4,648
· Metalowe kule z RPA mają trzy miliardy lat! Czytano: 4,348
· Dawid Kostecki - Współwięzniowie znają prawdę, media kłamią Czytano: 3,960
· Wędkarz doznał szoku i prawie wyskoczył z łodzi na widok tego co złowił Czytano: 3,911
· Tajemniczy potwór z morskich głębin zaatakował 5 metrowego rekina, ocalała tylko głowa. Czytano: 3,272
· Na Marsie Istnieje życie, Łazik Curiosity odkrył Grzyby Czytano: 3,261
· W Chinach zarejestrowano pająka, którego odwłok przypomina ludzką twarz | (FILM) Czytano: 3,130
· 3 Gigantyczne kamienne bloki - Największe na świecie! Czytano: 3,022
· Zoo w Paryżu zaprezentowało jeden z najdziwniejszych organizmów na świecie - bezmózgową, samoleczącą się „BLOB” |FILM Czytano: 2,945
· 29mm stworzenie emituje dźwięk o natężeniu 157 decybeli, to tak jakby przyłożyć głowę do silnika JumboJeta Czytano: 2,845
· Rekiny Polarne mogą żyć nawet 500 lat, odnaleziony i zbadany okaz urodził się ok 1505 roku! Czytano: 2,791
· Zaobserwowano olbrzymie jajo kałamarcnicy, jest wielkości słonia! | FILM Czytano: 2,719
· Krzyżówka Człowieka z Małpą na prawdę istniała w XX wieku! Czytano: 2,691
· Zrekonstruowano twarz kobiety starszą od piramid w Gizie, która żyła 7500 lat temu. To pani Calpeia Czytano: 2,661
· Czy Jezus przeżył ukrzyżowanie? Po przeczytaniu tego artykułu stwierdzicie, że tak. Czytano: 2,641
· Magiczna roślina powodująca odmienne stany świadomości - Ayahuasca (yagé) Czytano: 2,320
· Kamera ochrony CCTV zarejestrowała coś niepokojącego w prywatnym domu | (FILM) Czytano: 2,301
· Tajemnicze stworzenie znaleziono na terenie posiadłości w Titusville | (FILM) Czytano: 2,275
· Największy obiekt zaobserwowany we wszechświecie jest 5 miliardów razy większy niż nasze Słońce - UY Scuti Czytano: 2,262
· Odkryto gigantyczne podziemne góry 650km pod powierzchnią planety, mogą być wyższe niż Mt Everest Czytano: 2,242
· "Kosmiczna sieć” - Naukowcy ujawnili pierwsze zdjęcie obejmującej wszechświat sieci międzygalaktycznych włókien Czytano: 2,212
· Pokazano dinozaura w całej okazałości wiadomo tez co jadł ostatnio Czytano: 2,178
· W szpitalu wózek inwalidzki zaczął sam się poruszać | FILM Czytano: 2,173
· Najstarsze drzewo świata ma prawie 10 000 lat! - Old Tjikko Czytano: 2,169
· Duże, podobne do węgorza zwierzę zostało nagrane w rzece Ness | FILM Czytano: 2,154
· Najtwardsze zwierzęta na ziemi. Da się je zabić? - Niesporczaki (FILM) Czytano: 2,098
· Tyranozaur mógł być dla niego przekąską dającą spokój na kilka miesięcy - Titano Boa | Animacja Czytano: 2,090
· Na wyspie odkryto wymarły gatunek człowieka, był mniejszy niż fikcyjny Hobbit. Czytano: 2,071
· Zaginione starożytne miasto zostało dokładnie zlokalizowane - To Mahendraparvata Czytano: 2,024
· Najstarsze, najlepiej zachowane ciało ma prawie 2500 lat Czytano: 2,014
· W Chinach złowiono rybę z głową przypominającą ptaka | (FILM) Czytano: 1,991
· Człowiek bez mózgu ma świadomość na poziomie zdrowego człowieka Czytano: 1,973
· Półtonowy ptak żył w Europie razem z ludźmi, miał 4 metry wysokości Czytano: 1,938
· Bardzo duże zwierze zostało znalezione na szkockiej plaży Czytano: 1,876
· Wyhodowane w laboratorium mózgi mogą być „świadome i cierpiące” Czytano: 1,875
· Kobieta, która "umarła" napisała szokującą wiadomość Czytano: 1,851
· Niezwykłe stworzenie nagrane na Kostaryce, wygląda jak Predator (FILM) Czytano: 1,850
· Dziwne zachowanie wrony w Japonii, wygląda jak Goryl - Wyjaśnienie + (FILM) Czytano: 1,773
· Pół roślina, pół zwierzę - Elysia chlorotica Czytano: 1,757
· Odkryto bardzo dziwne stworzenie nieznane nauce 3500m pod Antarktydą | FILM Czytano: 1,751
· Błąd medyczny sprawił, że kilkanascioro dzieci zamieniło się w wilkołaki - Hiszpania Czytano: 1,726
· Odkryto nowy gatunek małży, która zjada skały i wydala piasek |(FILM) Czytano: 1,669
· Łazik Curiosity ponownie napotkał źródło światla na Marsie Czytano: 1,594
· Człowiek rozumny może być starszy od małp, z biegiem czasu nauka zaskakuje coraz bardziej - Niesamowite odkrycie Czytano: 1,581
· HD 140283 Metuzalem - Tajemnicza Gwiazda może być starsza niż wszechświat. Czytano: 1,557
Najnowsze video
Wygenerowano w sekund: 0.07 1,511,932 unikalne wizyty