Maj 27 2020 14:19:05
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Info online

KsiążkiOstatnie Artykuły
g
stat4u
Żaby Goliat potrafią budować stawy, przesuwają skały, robią wykopaliska
tekst alternatywnyŻaba Goliat jest tak absurdalnie ogromna, że ​​potrafi budować małe stawy, przesuwając skały.

Gatunek występujący tylko w Kamerunie i Gwinei Równikowej.

Ze względu na odległe położenie żab niewiele wiadomo o nich, ale teraz nowe badanie opublikowane w Journal of Natural History ujawniło jedną z bardziej niezwykłych cech tych olbrzymich płazów - ich zdolność do przenoszenia skał tworzą własne małe stawy.

Te małe zbiorniki wodne są używane przez żaby, aby chronić ich wrażliwe potomstwo.

„Żaby Goliat są nie tylko ogromne, ale nasze odkrycie pokazuje, że wydają się być uważnymi rodzicami” - powiedział członek zespołu badawczego Marvin Schafer.

Mają około 1 metra długości, a ich skoki mogą być 10 metrowe, są bardzo silne.

„Małe stawy, które tworzą na brzegach szybko płynących rzek, zapewniają swoim jajom i kijankom bezpieczne schronienie przed czasami ulewnymi wodami, a także przed licznymi żyjącymi tam drapieżnikami”.

„Uważamy, że ciężka praca, którą włożyli w wykopaliska i przenoszenie skał, mogą tłumaczyć, dlaczego gigantizm ewoluował w tych żabach w pierwszej kolejności”.
Archiwalne nagranie wymarłego Tygrysa Tasmańskiego zostało pokolorowane | (FILM)
tekst alternatywnyNazywany jest różnie, "Wilk Tasmański", "Tygrys Tasmański, "Wilkowór Tasmański", czy "Wilk Workowaty" nie ma natomiast nic wspólnego z wilkami i tygrysami ponieważ jest torbaczem i najbliżej mu do kangurów. Był największym drapieżnikiem torbaczy czasów współczesnych.

Pojawiło się fascynujące wideo pokazujące pokolorowane ujęcia ostatniego znanego tygrysa tasmańskiego.

Zwierzę, znane jako Benjamin, zostało uwięzione w dolinie Florencji w 1933 roku, zanim zostało wysłane do zoo Hobart, gdzie mieszkało w niewoli przez trzy lata.

Zmarł 7 września 1936 r. Jako ostatni potwierdzony członek swojego gatunku. Ostatniego dziko żyjącego wilka workowatego widziano na Tasmanii w 1933 roku.

Słynny materiał Benjamina, który pokazuje zwierzę ziewające i spacerujące wokół swojej zagrody, został uchwycony przez przyrodnika Davida Fleaya.

W latach 1886-1909 tasmański rząd zachęcał ludzi, by polowali na wilki workowate i wypłacał im premie za dostarczone martwe osobniki, uważali je za szkodniki. W ten sposób zwierzęta te wymarły.

Obecnie podejmuje się próby sklonowania na podstawie materiału genetycznego pobranego z zakonserwowanych tkanek zwierzęcia. Niestety, tkanki zostały zakonserwowane w formalinie, która „pocięła” DNA na małe kawałki. Największe nadzieje pokłada się więc w jedynym egzemplarzu zakonserwowanego w alkoholu szczenięcia. Szanse na realizację tego projektu nie są jednak duże.
HD 140283 Metuzalem - Tajemnicza Gwiazda może być starsza niż wszechświat.
tekst alternatywnyZnana jako „Gwiazda Metuzalem” ze względu na swój ekstremalny wiek, to pobliskie ciało gwiezdne może być starsze niż Wielki Wybuch. Gwiazda porusza się z szokującą prędkością około 800 000 mil na godzinę (1,3 miliona km/h) Droga z ziemi na Księżyc zajełaby jej około 15 minut, to mniej więcej 130 000 razy szybciej niż prędkość dźwięku na ziemi.

Położona zaledwie 190 lat świetlnych od Ziemi gwiazda znana formalnie jako HD 140283 od dawna stanowiła problem dla astronomów. Leży bardzo blisko ziemi w porównaniu do wielkości wszechświata.

Teraz należy zadać sobie pytanie, jeżeli teoria wielkiego wybuchu jest prawdziwa to co Gwiazda Metuzalem robi w tym miejscu? Najnowsze badania dowodzą, że ma też swoich "kumpli" tak samo starych jak ona.

W 2013 r. Badanie wykorzystujące czujniki dokładnej oberwacji z Kosmicznego Teleskopu Hubble'a NASA ustaliło, że gwiazda ma około 14,5 miliarda lat - liczba, która wydaje się niemożliwa, biorąc pod uwagę, że sam wiek wszechświata wynosi około 13,799 miliardów lat.

„To zagadka o kosmicznych proporcjach: jak wszechświat może zawierać gwiazdy starsze od siebie?” fizyk Robert Matthews napisał w The National . „To jest zagadka, przed którą stoją teraz astronomowie próbujący ustalić wiek wszechświata - a jego rozwiązanie może wywołać rewolucję naukową”.

Z pewnością możliwe jest, że jeden lub oba z tych obliczonych wieków są błędne, jednak możliwe jest również, że we wszechświecie istnieje coś fundamentalnego, czego brakuje naukowcom.

„Astronomowie wiedzą teraz [że HD 140283] zawiera bardzo mało żelaza - co oznacza, że ​​musiała powstać, zanim ten pierwiastek stał się powszechny we wszechświecie” - napisał dr Matthews.

„A to oznacza, że ​​HD 140283 musi być prawie tak stara jak sam wszechświat”.

Im więcej wiemy o tej gwieździe, tym bardziej staje się to wszystko skomplikowane, a teoria wielkiego wybuchu przechodzi na margines, ponieważ jest sprzeczna z faktami.
Produkcja wódki ze skażonej strefy w Czarnobylu. "Atomik"
tekst alternatywnySpecjalny rodzaj „wódki rzemieślniczej” został wytworzony z promieniotwórczego żyta uprawianego na obszarze katastrofy nuklearnej w Czarnobylu.

Ten szczególny napój o nazwie „Atomik” został opracowany przez międzynarodowy zespół naukowców i zawiera zarówno wodę, jak i żyto pochodzące z napromieniowanego obszaru wokół elektrowni jądrowej.

Chociaż żyto jest „lekko zanieczyszczone”, produkt końcowy jest prawdopodobnie bezpieczny do picia.

Ten specyfik nie jest bardziej radioaktywny niż jakakolwiek inna wódka” - powiedział prof Jim Smith z University of Portsmouth.

„Każdy chemik powie ci, że gdy coś destylujesz, zanieczyszczenia pozostają w produkcie odpadowym. Więc wzięliśmy żyto lekko zanieczyszczone i wodę z warstwy wodonośnej w Czarnobylu i destylowaliśmy to.”

„Poprosiliśmy naszych przyjaciół z Southampton University, którzy mają niesamowite radio-analityczne laboratorium, aby sprawdzili, czy mogą znaleźć radioaktywność”.


„Nic nie mogli znaleźć - wszystko było poniżej granicy wykrywalności”.
Latający Spodek został skonstruowany po 20 latach pracy (FILM)
tekst alternatywnyNa świecie powstało około trzydziestu projektów samolotów w kształcie dysku. Dla niektórych z nich konstruktorzy zmontowali lotnicze prototypy, które przeszły testy w locie. Duża część samolotów w kształcie dysku została stworzona dla wojska.

Ten jest w pełni udany, ma 1.2 metra średnicy.

Inżynierowie w Rumunii opracowali prawdziwą maszynę latającą w kształcie latającego spodka, która może poruszać się w dowolnym kierunku.

Rzuć okiem na nagranie All-Directional Flying Object (lub ADIFO) w akcji, a zapomnisz, że pomyślałeś, że jest to jakaś skomplikowana podróbka lub klip z filmu science-fiction.

Jak się jednak okazuje jest faktycznie w pełni funkcjonalnym latającym spodkiem, który może poruszać się w dowolnym kierunku, podobnie jak obiekty opisane przez niezliczonych świadków UFO.

Ten jednak nie pochodzi z kosmosu - został zaprojektowany przez wynalazcę Razana Sabie i jego partnera Iosifa Taposu - byłego starszego naukowca w rumuńskim National Institute for Aerospatiale Research.

„Aerodynamika tego samolotu jest wynikiem ponad dwóch dekad pracy” - powiedziała Sabie.
Egipska Atlantyda - Odnaleziono starożytną świątynię, oraz monumenty na Morzu Śródziemnym | Galeria
tekst alternatywnyArcheolodzy dokonali wielu odkryć w zanurzonych ruinach egipskiego miasta Heracleion.

Położone w pobliżu ujścia rzeki Nilu ruiny starożytnej Atlantydy leżą 30 metró pod zatoką Abu Qir, około 2,5 km od wybrzeża.

Kiedyś tętniący życiem port handlowy, ruiny miasta służą teraz jako fascynujące spojrzenie w przeszłość.

Podczas niedawnej wyprawy egipscy i europejscy nurkowie zgłosili odkrycie dużej podwodnej świątyni, a także wraków kilku statków obciążonych starożytnymi skarbami.

Odkrycia dokonano przy użyciu kombinacji danych geofizycznych z sonaru skanowanego bocznie, pozycjonowania satelitarnego, magnetometrów magnetycznego rezonansu jądrowego i echosond.

Nurkowie badający ruiny mogli również zlokalizować monety, biżuterię, przybory i ceramikę.

Niektóre monety zostały znalezione w epoce bizantyjskiej, co sugeruje, że miasto musiało być zajęte co najmniej do IV wieku p.n.e.

Uważa się, że samo miasto zostało zbudowane w VIII wieku p.n.e.

Dokładna przyczyna zagłady starożytnego miasta pozostaje jednak tajemnicą.
Dawid Kostecki - Współwięzniowie znają prawdę, media kłamią
tekst alternatywnyWszyscy z redakcji zagadkiswiata.pl oraz specjaliści od zagadnień działu kryminalistyki, psychologii, oraz lekarze są w tym zgodni. Nikt natomiast nie chce się publicznie na ten temat wypowiadać.

Nie da się popełnić samobójstwa w stylu "duszenia" w totalnej ciszy. Nawet jeżeli człowiek jest świadomy tego, że nie chce żyć, dusząc się na siłę organizm biologiczny dostaję automatycznej palpitacji i nie pozwoli na to, będzie walczył do końca o zdobycie tlenu wbrew woli umysłu człowieka.

Mięśnie zaczynają drżeć, człowiek zaczyna się cały trząść, całe ciało 'wierzga', leżac na łóżku dzwięki powinny być bardziej dosadne, proszę wyobrazić sobie człowieka 'telepiącego' się na łóżku, walka o zdobycie tlenu potrafi trwać nawet kilka minut zanim straci przytomność i umrze.., i nikt tego nie słyszał!?

Albo, Kostecki był z osadzonymi w zmowie, żeby po prostu to uszanowali i nie próbowali go ratować, albo ktoś mu w tym pomógł wbrew jego woli. Jedno jest pewno, oni znają prawdę!

Nie ma takiej możliwości, żeby współwięźniowie sobie słodko spali przy takiej sytuacji, powtarzamy, że jest to niemożliwe!

Media kłamią w sprawie śmierci, albo po prostu powielają wieści dyrektora więzienia, serwis zagadkiswiata.pl jest niezależny, pozarządowy i mówi jak jest.

Do tego dochodzi sytuacja rodzinna, ten człowiek miał bardzo dużą rodzinę, słodkie dzieciaki, które bardzo kochał, czterech synów i każdego miał wytatuowanego, każdy kto jest ojcem wie o co chodzi i zna to uczucie "ojcowskiej więzi". Jemu zostały niespełna 2 lata do końca odsiadki i byłby wolny!
Dziwne zdjęcie sprzed 78 lat przedstawia niezidentyfikowany obiekt latający
tekst alternatywnyRadosław Dejter kandydat na radnego kadencji 2018-2023 w Warszawie 15 lat temu miał niesamowitą przygodę przypadkowo docierając do zdjęcia, które szybko stało się popularne na całym świecie i nie dało się w żaden sposób logicznie wytłumaczyć tego, co się na nim znajduje. Cały ten incydent opisał też w 2006 roku polski miesięcznik "Nieznany Świat"

Oto jak to opisał Radosław Dejter:

"Jednym z moich hobby jest genealogia. Dzięki intemetowi w krótkim czasie udało mi się ustalić wiele danych, dat i faktów dotyczących mojej rodziny, co jeszcze kilka lat temu byłoby niewykonalne. Tak m.in. poznałem daleką kuzynkę Edith, która mieszka obecnie w Kalifornii, natomiast przed wojną żyła w Prusach Wschodnich.

Edith przesłała mi CD ze zdjęciami rodzinnymi robionymi od początków XX wieku aż po czasy współczesne. Moją największą ciekawość wzbudziło jedno z nich, wykonane w czerwcu 1941 r. w Konradshof - rodzinnej miejscowości kuzynki (obecnie Obwód Kaliningradzki w Rosji). Widać na nim grupę osób, m.in. 19-letnią Edith i jej 7-letniego brata, przyglądających się czemuś widocznemu na niebie. I właśnie tajemnicą wspomnianej fotografii jest to coś."

Napisałem do kuzynki list z pytaniami dotyczącymi zdjęcia. Oto, czego się dowiedziałem:

Kilka lat temu Edith postanowiła uporządkować kilkaset starych zdjęć i opisać je dla potomnych. W taki właśnie sposób w jej rękach znalazło się zdjęcie, którego dotyczy mój list. Kuzynka przypomniała sobie zdarzenie, do jakiego doszło 78 lat temu w Konradshofie. Mianowicie jednego z czerwcowych dni 1941 roku mieszkańcy zauważyli na niebie coś, czego nie potrafili nazwać.

Obserwatorzy początkowo myśleli, że widzą balon, gdyż pojazd był owalny i nie wydawał żadnego dźwięku. Po chwili spostrzeżono jednak, że to nie może być balon, gdyż obiekt bardzo szybko przemieszczał się. Niedługo potem zaś zniknął za horyzontem.

Na szczęście ktoś przytomny zrobił wówczas zdjęcie, które załączam. Jest to komputerowe powiększenie obiektu wykonane przez wnuka Edith. Co to może być? Podobno naukowcy Trzeciej Rzeszy prowadzili eksperymenty z dyskoboidalnymi pojazdami. Czyżby przypadkowo uwieczniono próbne loty takiego latającego spodka? Może ktoś będzie mógł więcej powiedzieć na ten temat?
W Chinach zarejestrowano pająka, którego odwłok przypomina ludzką twarz | (FILM)
tekst alternatywnyPewna kobieta w Chinach niedawno natknęła się na tego dziwnego pająka, który ma na sobie coś, co wygląda jak ludzka twarz na plecach.

Osobliwy zielony pajęczak, który został odkryty na roślinie przez kobietę z regionu Hunan w środkowych Chinach, szybko stał się popularny w mediach społecznościowych ze względu na swój wzór jakim dysponuje na plecach, który wygląda uderzająco jak obca twarz o dwóch oczach, nosie, ustach, a nawet włosach.

„Czy znaleziono spidermana?” - napisali w 'China People Daily'

„Ten pająk z ludzką twarzą na plecach został znaleziony w domu w chińskiej dzielnicy Hunan i stał się bardzo popularny w chińskich mediach społecznościowych. Znasz ten gatunek?” - napsiała kobieta

Pająki te udało się zarejestrować, w Rosji, Chinach i Kambodży, wszystkie były znalezione w kwiatach, a różniły się tylko wygladem "twarzy"

Nie wiadomo czy ta twarz ma za zadanie odstraszać potencalnych drapieżników, czy ma służyć innym celom, narazie nikt też nie jest zgodny co do gatunku pająka, ale pozostaje to raczej kwestią czasu ...
Polska Piramida Cheopsa | Galeria
tekst alternatywnyPrzy obwodnicy Sędziszowa Małopolskiego, na międzynarodowej drodze E-4 samochody jakby dziwnie zwalniają, a kierowcy przecierają oczy ze zdumienia. Podczas ostatnich dni ze wszystkich stron ciągną tłumy ludzi.

Traktuję tą budowlę jako symbol, drogowskaz, coś co zwraca uwagę - tak o swojej budowli mówi Pan Marian Kapusta - pomysłodawca, projektant i wykonawca prawdziwej piramidy.

"Piramida jest ustawiona dokładnie według osi północ- południe. Prace przy tej budowie trwały przez jeden cały tydzień egipski. Zbudowana jest ze słomy, drewna i sznura. Podstawa wynosi 62 łokcie piramidalne, a wysokość 41 i dwie dłonie, zaś kąt nachylenia ścian 51°51'. Jest tylko 11 razy mniejsza od Wielkiej Piramidy.

W egipskich piramidach wolne przestrzenie zajmują jedynie parę procent, ja podszedłem do tej budowli bardziej praktycznie, wnętrze jest znacznie bardziej obszerne. Wejście do piramidy usytuowane jest po północnej stronie budowli. Do wnętrza piramidy prowadzi korytarz, który ma 2 odnogi, prawą i lewą. Obie prowadzą do dużej komnaty. Zbudowałem również małą komnatę dla Królowej oraz dla siebie.
Ostatnie wpisy w profilach
RannevtaR
expired is is levitr


RannevtaR
levitra 20 mg o is


RannevtaR
i recommend rx online is


TOP 30
· Mieszkaniec wyspy Bali doznał szoku, gdy zobaczył to stworzenie we własnym domu, myślał że to "Obcy" - Wyjaśnienie | (FILM) Czytano: 13,303
· Gigantyczne stworzenie podobne do 'Czarnego Wilka' atakuje dużego psa! | (Film) Czytano: 6,966
· Obca nauce forma życia spadła z drzewa i zaczęła się ruszać | (FILM) Czytano: 5,111
· Tajemnicza postać uchwycona na kamerach - "Wygląda jak pijany 'Obcy' wychodzący z baru o 3 nad ranem" (FILM) Czytano: 4,963
· Kałamarnica Olbrzymia została sfilmowana w mrokach oceanu na głębokości 750 metrów (FILM) Czytano: 4,480
· Metalowe kule z RPA mają trzy miliardy lat! Czytano: 4,181
· Odkryto największe zwierzę jakie kiedykolwiek latało po niebie, rozpiętość skrzydeł większa niż w samolocie F-16! - To "Zamrożony Smok" Czytano: 3,961
· Dawid Kostecki - Współwięzniowie znają prawdę, media kłamią Czytano: 3,868
· Wędkarz doznał szoku i prawie wyskoczył z łodzi na widok tego co złowił Czytano: 3,828
· Tajemniczy potwór z morskich głębin zaatakował 5 metrowego rekina, ocalała tylko głowa. Czytano: 3,193
· Na Marsie Istnieje życie, Łazik Curiosity odkrył Grzyby Czytano: 3,172
· W Chinach zarejestrowano pająka, którego odwłok przypomina ludzką twarz | (FILM) Czytano: 2,946
· 3 Gigantyczne kamienne bloki - Największe na świecie! Czytano: 2,902
· Zoo w Paryżu zaprezentowało jeden z najdziwniejszych organizmów na świecie - bezmózgową, samoleczącą się „BLOB” |FILM Czytano: 2,832
· 29mm stworzenie emituje dźwięk o natężeniu 157 decybeli, to tak jakby przyłożyć głowę do silnika JumboJeta Czytano: 2,770
· Rekiny Polarne mogą żyć nawet 500 lat, odnaleziony i zbadany okaz urodził się ok 1505 roku! Czytano: 2,677
· Zaobserwowano olbrzymie jajo kałamarcnicy, jest wielkości słonia! | FILM Czytano: 2,619
· Zrekonstruowano twarz kobiety starszą od piramid w Gizie, która żyła 7500 lat temu. To pani Calpeia Czytano: 2,586
· Czy Jezus przeżył ukrzyżowanie? Po przeczytaniu tego artykułu stwierdzicie, że tak. Czytano: 2,553
· Krzyżówka Człowieka z Małpą na prawdę istniała w XX wieku! Czytano: 2,407
· Kamera ochrony CCTV zarejestrowała coś niepokojącego w prywatnym domu | (FILM) Czytano: 2,235
· Tajemnicze stworzenie znaleziono na terenie posiadłości w Titusville | (FILM) Czytano: 2,215
· Magiczna roślina powodująca odmienne stany świadomości - Ayahuasca (yagé) Czytano: 2,215
· Odkryto gigantyczne podziemne góry 650km pod powierzchnią planety, mogą być wyższe niż Mt Everest Czytano: 2,182
· Największy obiekt zaobserwowany we wszechświecie jest 5 miliardów razy większy niż nasze Słońce - UY Scuti Czytano: 2,142
· "Kosmiczna sieć” - Naukowcy ujawnili pierwsze zdjęcie obejmującej wszechświat sieci międzygalaktycznych włókien Czytano: 2,132
· W szpitalu wózek inwalidzki zaczął sam się poruszać | FILM Czytano: 2,104
· Duże, podobne do węgorza zwierzę zostało nagrane w rzece Ness | FILM Czytano: 2,065
· Najstarsze drzewo świata ma prawie 10 000 lat! - Old Tjikko Czytano: 2,002
· Na wyspie odkryto wymarły gatunek człowieka, był mniejszy niż fikcyjny Hobbit. Czytano: 1,995
· Tyranozaur mógł być dla niego przekąską dającą spokój na kilka miesięcy - Titano Boa | Animacja Czytano: 1,946
· Najstarsze, najlepiej zachowane ciało ma prawie 2500 lat Czytano: 1,940
· Zaginione starożytne miasto zostało dokładnie zlokalizowane - To Mahendraparvata Czytano: 1,937
· Najtwardsze zwierzęta na ziemi. Da się je zabić? - Niesporczaki (FILM) Czytano: 1,903
· Człowiek bez mózgu ma świadomość na poziomie zdrowego człowieka Czytano: 1,903
· W Chinach złowiono rybę z głową przypominającą ptaka | (FILM) Czytano: 1,880
· Półtonowy ptak żył w Europie razem z ludźmi, miał 4 metry wysokości Czytano: 1,868
· Wyhodowane w laboratorium mózgi mogą być „świadome i cierpiące” Czytano: 1,815
· Bardzo duże zwierze zostało znalezione na szkockiej plaży Czytano: 1,796
· Kobieta, która "umarła" napisała szokującą wiadomość Czytano: 1,771
· Niezwykłe stworzenie nagrane na Kostaryce, wygląda jak Predator (FILM) Czytano: 1,755
· Dziwne zachowanie wrony w Japonii, wygląda jak Goryl - Wyjaśnienie + (FILM) Czytano: 1,676
· Odkryto bardzo dziwne stworzenie nieznane nauce 3500m pod Antarktydą | FILM Czytano: 1,671
· Pół roślina, pół zwierzę - Elysia chlorotica Czytano: 1,652
· Błąd medyczny sprawił, że kilkanascioro dzieci zamieniło się w wilkołaki - Hiszpania Czytano: 1,651
· Odkryto nowy gatunek małży, która zjada skały i wydala piasek |(FILM) Czytano: 1,578
· Łazik Curiosity ponownie napotkał źródło światla na Marsie Czytano: 1,517
· Człowiek rozumny może być starszy od małp, z biegiem czasu nauka zaskakuje coraz bardziej - Niesamowite odkrycie Czytano: 1,510
· HD 140283 Metuzalem - Tajemnicza Gwiazda może być starsza niż wszechświat. Czytano: 1,477
· Dziwne zdjęcie sprzed 78 lat przedstawia niezidentyfikowany obiekt latający Czytano: 1,462
Najnowsze video
Wygenerowano w sekund: 0.20 1,312,537 unikalne wizyty