Październik 01 2020 11:05:55
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Info online

KsiążkiOstatnie Artykuły
g
stat4u
Zaobserwowano olbrzymie jajo kałamarcnicy, jest wielkości słonia! | FILM
Ten niezwykły obiekt wygląda niczym z filmów sci-fi, w rzeczywistości jest to ochronna galaretowata masa w której znajdują się małe kałamarnice. Znalezisko zostało zaobserwowane w wodach u wybrzeży Norwegii.

To rzadkie odkrycie jest dziełem kapitana Nilsa Baadnesa i nurka Ronalda Raascha ze statku badawczego REV Ocean.

Mające kilka metrów średnicy galaretowata masa może zawierać dziesiątki tysięcy zarodników.

Dokładnie to, w jaki sposób kałamarnica wytwarza tak ogromne struktury, pozostaje tajemnicą, tak samo jak dorosłe okazy, które żerują na bardzo dużych głębokościach i są dużo sprytniejsze od ludzi.

Takie jaja jak to, są rzadko widywane ze względu na głębokość, na jakiej zwykle się znajdują.

Skoro takie jaja mają srednicę kilku metrów, proszę sobie wyobraźić jak duże mogą być dorosłe okazy.

Poniżej możesz zobaczyć nagranie zespołu nurkowego dotyczące odkrycia.
Zoo w Paryżu zaprezentowało jeden z najdziwniejszych organizmów na świecie - bezmózgową, samoleczącą się „BLOB” |FILM
Ten dziwaczny organizm jednokomórkowy jest tak dziwny, że został nazwany tytułem twórcy horroru science fiction z 1958 r. „The Blob"”.

Najnowszy eksponat w Paris Zoological Park we Francji, ten żółty szlam wygląda jak grzyb, ale działa w niewytłumaczalny sposób jak zwierzę, z zdolnością do wykrywania i trawienia pokarmu pomimo faktu, że nie ma ust, oczu ani nawet żołądka.

Może poruszać się bez nóg i rąk, a nawet leczyć się w ciągu kilku minut po przecięciu na pół.

.., i ma także 720 płci ...

„Kropla to żywa istota, która należy do jednej z tajemnic natury” - powiedział Bruno David, dyrektor paryskiego muzeum historii naturalnej.

„Zaskakuje nas, ponieważ nie ma mózgu, ale jest w stanie się uczyć (...), a jeśli połączysz dwie plamy, ta, która się nauczyła, przekaże swoją wiedzę drugiej.”

Jego oficjalna nazwa naukowa to hysarum polycephalum plasmodium .

„Wiemy na pewno, że to nie jest roślina, ale tak naprawdę nie wiemy, czy jest to zwierzę, czy grzyb” - powiedział David.

Przynajmniej ta konkretna kropelka prawdopodobnie nie spróbuje przejąć władzy nad światem ... mamy nadzieję :)
Populacja włochatych mamutów wciąż wędrowała po Ziemi w czasie, gdy egipskie piramidy już stały.
Populacja włochatych mamutów wciąż wędrowała po Ziemi w czasie, gdy egipskie piramidy już stały.

Najbardziej rozpoznawalny ze wszystkich wymarłych ssaków z epoki lodowcowej, majestatyczny włochaty mamut jest często kojarzony z czasem, zanim współczesna ludzka cywilizacja zaczęła pojawiać się na scenie, prawada jest taka że żyli na równi z ludźmi.

Zespół badaczy z Finlandii, Niemiec i Rosji zbadał skład izotopów węgla, azotu, siarki i strontu z dużego zestawu kości mamutów i zębów z północnej Syberii, Alaski, Jukonu i wyspy Wrangel. Kości liczyły sobie od 40000 do 4000 lat. Naukowcy chcieli poznać zmiany w diecie mamutów i określić zaburzenia zachodzące w ich środowisku naturalnym. Wyniki wykazały, że na wyspie Wrangel skład izotopów nie zmienił się do dnia, w którym mamuty zniknęły z powierzchni wyspy, mimo że warunki ich życia pozornie były stabilne i sprzyjające.

Do wyginięcia tych zwierząt mogły doprowadzić ekstremalne warunki pogodowe, np. oblodzenie uniemożliwiające zwierzętom znalezienie wystarczającej ilości pożywienia. Mogło to doprowadzić do znacznego spadku liczebności populacji i ostatecznie do jej wyginięcia. Innym możliwym czynnikiem mogło być rozprzestrzenianie się ludzi. Najwcześniejsze dowody archeologiczne dotyczące ludzi na wyspie Wrangla sięgają zaledwie kilkuset lat po tym, jak padł ostatni mamut. Szansa na znalezienie dowodów na to, że ludzie polowali na mamuty z wyspy Wrangla jest bardzo mała. Jednak nie można wykluczyć, że człowiek przyczynił się do wymarcia.
Centrum naszej galaktyki eksplodowało 3.5 mln lat temu, zaraz po tym powstał "Homo Sapiens"
Naukowcy odkryli, że rozbłysk wysokoenergetyczny rozerwał galaktykę w stosunkowo niedawnej przeszłości.

Wydaje się, że kataklizm wywołany został przez aktywność jądrową związaną ze Strzelcem A * - gigantyczną czarną dziurą cztery miliony razy większą niż masa Słońca, ale czy czarne dziury wybuchają?

Miało to miejsce 3,5 miliona lat temu i było odczuwalne w odległości 200 000 lat świetlnych.

Przypominamy, że wymieranie Dinazaurów miało miejsce 66 milionów lat temu, "Homo Sapiens" pojawił się po tym rozbłysku.

Naukowcy uważają, że płomień wytworzył dwa ogromne „stożki izolacyjne”, które przecięły galaktykę, pozostawiając ślad gazu, który rozciąga się między Wielkim i Małym Obłokami Magellana.

Odkrycie sugeruje, że nasza galaktyka jest o wiele bardziej aktywna niż wcześniej sądzono.

„Te wyniki dramatycznie zmieniają nasze rozumienie Drogi Mlecznej” - powiedziała współautorka badań Magda Guglielmo. „Zawsze myśleliśmy o naszej galaktyce jako nieaktywnej galaktyce z niezbyt jasnym centrum”.
"Kosmiczna sieć” - Naukowcy ujawnili pierwsze zdjęcie obejmującej wszechświat sieci międzygalaktycznych włókien
Naukowcy ujawnili pierwsze zdjęcie obejmującej wszechświat sieci międzygalaktycznych włókien.

Znana jako sieć kosmiczna, ta niewidzialna wcześniej sieć galaktycznych autostrad składa się z gigantycznych włókien gazu (głównie wodoru pozostałego po Wielkim Wybuchu), które wypełniają pustkę między galaktykami.

Uważa się, że sieć zawiera aż 60% całego gazu we wszechświecie.

Jednak bezpośrednie obserwowanie tych filamentów od dawna stanowi wyzwanie, ponieważ są one niezwykle słabe i łatwo przyćmione przez intensywny blask galaktyk wokół nich.

Teraz jednak naukowcom udało się wreszcie złożyć pierwsze zdjęcie tych kosmicznych struktur zbiegających się w odległej gromadzie galaktyk 12 miliardów lat świetlnych od Ziemi.

Osiągnięcie to osiągnięto za pomocą przyrządu Multi Unit Spectroscopic Explorer na bardzo dużym teleskopie Europejskiego Obserwatorium Południowego w Chile.

„Główną przeszkodą w dostrzeżeniu włókien jest ich 'słabość'” - powiedział autor badań Hideki Umehata.

„Aby to obejść, można przejść do regionu, w którym włókna są znacznie jaśniejsze niż zwykle. W tej pracy skupiamy się na rdzeniu, w którym wiele galaktyk pękających w gwiazdach oświetla włókna”.
Odkryto ogromne monumenty i hieroglify tajemniczej budowli pod współczesnym egipskim miastem | ZDJĘCIA
Archeolodzy twierdzą, że odkryli starożytną świątynie powiązaną z faraonem Ptolemeuszem IV, nie są jednak tego pewni.

Zrujnowaną konstrukcję odkryto całkiem przypadkowo podczas prac wiertniczych nad projektem odwodnienia ścieków w wiosce egipskiej Kom Shakau na początku września.

„Prace w miejscu wiercenia zostały zawieszone, a zespół archeologiczny został wyznaczony do odzyskania ruin” - powiedział Mostafa Waziri, Sekretarz Generalny Najwyższej Rady Starożytności.

Dalsze wykopaliska w tym miejscu odsłoniły kamienne inskrypcje dotyczące Ptolemeusza IV, który był czwartym faraonem Ptolemejskiego Egiptu od 221 do 204 pne
Flota UFO zauważona w pobliżu zatoki Oceanu Atlantyckiego | FILM
William Guy podróżował promem z Północnej Karoliny, kiedy zauważył skupisko dziwnych świateł.

Nagrane przez niego wideo, które podobno zostało nakręcone nad laguną Pimlico Sound, pokazuje w sumie 14 tajemniczych świateł unoszących się w bezruchu w powietrzu kilka mil nad morzem.

„Czy ktoś może mi powiedzieć, co to jest?” - Pyta William Guy . „Jesteśmy na środku oceanu, na promie. Wokół nic nie ma, nie ma ziemi, nie ma dosłownie niczego”.

Obserwacja najwyraźniej wywołała wiele emocji na pokładzie statku, ponieważ w tle można było usłyszeć innych pasażerów reagujących na osobliwy spektakl.

Możesz sam sprawdzić i ocenić materiał poniżej.

Wg redakcji zagadkiswiata.pl widoczne światła to białe flary wystrzelone z jakiegoś statku z okazji imprezy, statek mógł być bardzo daleko, w trakcie spektaklu miał przygaszone światła, z odłegłości 50 mil mógł być po prostu niewidoczny.
Lądownik InSight przesłał na ziemię dzwięki z Marsa | NAGRANIE
Naukowcy z NASA przesłali z lądowanika InSight nowe dzwięki zachodzące na powierzchni Marsa.

Podczas, gdy od dawna jesteśmy 'bombardowani' oszałamiającymi zdjęciami wykonanymi na powierzchni Marsa i nad jego powierzchnią, próbki audio z Czerwonej Planety wykonane za pomocą sejsmometru lądownika InSight, zawierają sonikacje sejsmicznego „szumu” odebranego 6 marca 2019

Dźwięk został ulepszony, ponieważ w przeciwnym razie byłoby zbyt cicho, aby nasze uszy go wychwyciły.

Według NASA dźwięki zostały wytworzone przez miedzy innymi odgłosy, które słychać na nagraniu, to marsjański wiatr, tarcie pomiędzy elementami sejsmometru, a nawet rozszerzanie się i kurczenie metalu wskutek zmian temperatury, lecz to nie wszystko, część dzwięków nie mozna z identyfikować, ale pozostaje to kwestią czasu.

W każdym razie na marsie nie jest cicho i coś się dzieje ...
Tyranozaur mógł być dla niego przekąską dającą spokój na kilka miesięcy - Titano Boa | Animacja
Wsółcześnie największym żyjącym wężem jest Anakonda, która może dorastać nawet do 250kg masy, ma średnicę 30cm i długości do 5 mentrów, a w najszerszym miejscu może mieć jeden metr odbwodu. Zdarzały się przypadki zjadania w całości jaguarow, krów, czy ludzi. Węże mają niesamowitą strukturę, potrafią rozszerzyć szczękę do niewyobrażalnych rozmiarów, a w czasie połykania w całości zdobyczy mogą oddychać przez skórę, a taki syty posiłek daje mu spokój na kilka miesięcy...

Natomiast najwiekszym wężem w historii jaki kiedykolwiek pełzał po ziemi to prawdziwy potwór, który mógłby zjadać dinozaury na przekąskę. to "Titano Boa" także dusiciel, tyle że 5 razy większy od anakondy zielonej.

Ciekawostką jest fakt, że pojawił sie około 10mln lat po wymieraniu dinozaurów...

Długość jego ciała wachała się w granicach 14-20 metrów (zależy od źródeł) masa ciała to około 1200kg, średnica około 1 metra, a obwód to aż 4-5 metrów.

Naukowcy doszli do wniosku, że w tym czasie w tropikach na terenie Ameryki Południowej musiała panować temperatura wyższa niż obecne 28°C. Średnia temperatura roczna na obszarze, w którym żyły prehistoryczne gady, szacowana jest na 30-36°C Im dalej od równika, tym były mniejsze.

Ojciec próbował wypędzić demona gorącą wodą, 6latek zmarł.
Sześciolatek zmarł w wyniku obłąkanej próby ojca „wygnania z niego demona”.

Incydent, miał miejsce 26 września w domu Pablo Martineza i jego syna w rezerwacie Pascua Yaqui na południowym zachodzie Tucson.

Martinez powiedział funkcjonariuszom policji, że wierzy, że jego syn ma w sobie „demona” i że „zachowuje się demonicznie” po tym, jak zauważył coś, co opisał jako „coś bardzo złego”, podczas kąpieli.

Następnie próbował wypędzić demona z chłopca, trzymając go pod kranem z gorącą wodą aż dziesięć minut.

Kiedy po raz pierwszy pojawił się Departament Policji Pascua Yaqui, Martinez początkowo powiedział im, że i tak nie zrozumieją, co się wydarzyło, ponieważ „nie mieli właściwego sposobu myślenia”.

Chłopca znaleziono martwego w łóżku, który doznał poważnych poparzeń.

Martinez jest przetrzymywany w areszcie policyjnym i ma pojawić się w sądzie w piątek.
Ostatnie wpisy w profilach
RannevtaR
expired is is levitr


RannevtaR
levitra 20 mg o is


RannevtaR
i recommend rx online is


TOP 30
· Mieszkaniec wyspy Bali doznał szoku, gdy zobaczył to stworzenie we własnym domu, myślał że to "Obcy" - Wyjaśnienie | (FILM) Czytano: 13,635
· Gigantyczne stworzenie podobne do 'Czarnego Wilka' atakuje dużego psa! | (Film) Czytano: 7,626
· Odkryto największe zwierzę jakie kiedykolwiek latało po niebie, rozpiętość skrzydeł większa niż w samolocie F-16! - To "Zamrożony Smok" Czytano: 6,121
· Obca nauce forma życia spadła z drzewa i zaczęła się ruszać | (FILM) Czytano: 5,432
· Tajemnicza postać uchwycona na kamerach - "Wygląda jak pijany 'Obcy' wychodzący z baru o 3 nad ranem" (FILM) Czytano: 5,297
· Kałamarnica Olbrzymia została sfilmowana w mrokach oceanu na głębokości 750 metrów (FILM) Czytano: 4,895
· Metalowe kule z RPA mają trzy miliardy lat! Czytano: 4,845
· Dawid Kostecki - Współwięzniowie znają prawdę, media kłamią Czytano: 4,108
· Wędkarz doznał szoku i prawie wyskoczył z łodzi na widok tego co złowił Czytano: 4,062
· W Chinach zarejestrowano pająka, którego odwłok przypomina ludzką twarz | (FILM) Czytano: 3,473
· Tajemniczy potwór z morskich głębin zaatakował 5 metrowego rekina, ocalała tylko głowa. Czytano: 3,444
· Na Marsie Istnieje życie, Łazik Curiosity odkrył Grzyby Czytano: 3,423
· Krzyżówka Człowieka z Małpą na prawdę istniała w XX wieku! Czytano: 3,258
· 3 Gigantyczne kamienne bloki - Największe na świecie! Czytano: 3,221
· Zoo w Paryżu zaprezentowało jeden z najdziwniejszych organizmów na świecie - bezmózgową, samoleczącą się „BLOB” |FILM Czytano: 3,160
· Rekiny Polarne mogą żyć nawet 500 lat, odnaleziony i zbadany okaz urodził się ok 1505 roku! Czytano: 3,020
· 29mm stworzenie emituje dźwięk o natężeniu 157 decybeli, to tak jakby przyłożyć głowę do silnika JumboJeta Czytano: 2,994
· Zaobserwowano olbrzymie jajo kałamarcnicy, jest wielkości słonia! | FILM Czytano: 2,914
· Czy Jezus przeżył ukrzyżowanie? Po przeczytaniu tego artykułu stwierdzicie, że tak. Czytano: 2,803
· Zrekonstruowano twarz kobiety starszą od piramid w Gizie, która żyła 7500 lat temu. To pani Calpeia Czytano: 2,802
· Magiczna roślina powodująca odmienne stany świadomości - Ayahuasca (yagé) Czytano: 2,481
· Najstarsze drzewo świata ma prawie 10 000 lat! - Old Tjikko Czytano: 2,461
· Największy obiekt zaobserwowany we wszechświecie jest 5 miliardów razy większy niż nasze Słońce - UY Scuti Czytano: 2,451
· Kamera ochrony CCTV zarejestrowała coś niepokojącego w prywatnym domu | (FILM) Czytano: 2,450
· Tajemnicze stworzenie znaleziono na terenie posiadłości w Titusville | (FILM) Czytano: 2,422
· Tyranozaur mógł być dla niego przekąską dającą spokój na kilka miesięcy - Titano Boa | Animacja Czytano: 2,392
· Odkryto gigantyczne podziemne góry 650km pod powierzchnią planety, mogą być wyższe niż Mt Everest Czytano: 2,369
· Pokazano dinozaura w całej okazałości wiadomo tez co jadł ostatnio Czytano: 2,365
· "Kosmiczna sieć” - Naukowcy ujawnili pierwsze zdjęcie obejmującej wszechświat sieci międzygalaktycznych włókien Czytano: 2,363
· Najtwardsze zwierzęta na ziemi. Da się je zabić? - Niesporczaki (FILM) Czytano: 2,362
· W szpitalu wózek inwalidzki zaczął sam się poruszać | FILM Czytano: 2,323
· Duże, podobne do węgorza zwierzę zostało nagrane w rzece Ness | FILM Czytano: 2,301
· Na wyspie odkryto wymarły gatunek człowieka, był mniejszy niż fikcyjny Hobbit. Czytano: 2,227
· W Chinach złowiono rybę z głową przypominającą ptaka | (FILM) Czytano: 2,202
· Najstarsze, najlepiej zachowane ciało ma prawie 2500 lat Czytano: 2,179
· Zaginione starożytne miasto zostało dokładnie zlokalizowane - To Mahendraparvata Czytano: 2,175
· Człowiek bez mózgu ma świadomość na poziomie zdrowego człowieka Czytano: 2,121
· Półtonowy ptak żył w Europie razem z ludźmi, miał 4 metry wysokości Czytano: 2,088
· Bardzo duże zwierze zostało znalezione na szkockiej plaży Czytano: 2,023
· Niezwykłe stworzenie nagrane na Kostaryce, wygląda jak Predator (FILM) Czytano: 2,014
· Wyhodowane w laboratorium mózgi mogą być „świadome i cierpiące” Czytano: 2,008
· Kobieta, która "umarła" napisała szokującą wiadomość Czytano: 2,006
· Dziwne zachowanie wrony w Japonii, wygląda jak Goryl - Wyjaśnienie + (FILM) Czytano: 1,958
· Pół roślina, pół zwierzę - Elysia chlorotica Czytano: 1,938
· Odkryto bardzo dziwne stworzenie nieznane nauce 3500m pod Antarktydą | FILM Czytano: 1,916
· Błąd medyczny sprawił, że kilkanascioro dzieci zamieniło się w wilkołaki - Hiszpania Czytano: 1,855
· Człowiek rozumny może być starszy od małp, z biegiem czasu nauka zaskakuje coraz bardziej - Niesamowite odkrycie Czytano: 1,850
· 3 tajemnicze zwierzęta odkryte dzięki naukowym ekspedycjom na dno Rowu Mariańskiego Czytano: 1,842
· Odkryto nowy gatunek małży, która zjada skały i wydala piasek |(FILM) Czytano: 1,825
· Największa zdetonowana bomba była 6666 razy mocniejsza niż ta zrzucona na Hiroszimę (Film) Czytano: 1,777
Najnowsze video
Wygenerowano w sekund: 0.09 1,961,451 unikalne wizyty