Wrzesień 21 2019 15:52:36
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Info online

KsiążkiOstatnie Artykuły
g
stat4u
Witamy!

Wprowadziliśmy integrację z Facebook\'iem od tej pory nie trzeba się rejestrować by móc dodawać komentarze, wystarczy posiadać konto na Facebooku i bezpośrednio można udzielac się w serwisie zagadkiswiata.pl, pozdrawiamy!


Info
Tajemnicze stworzenie znaleziono na terenie posiadłości w Titusville | (FILM)
tekst alternatywnyPomarszczone szczątki tajemniczego czworonożnego stworzenia znaleziono niedawno na terenie posiadłości w Titusville.

Kiedy w piątek Kelly Garrahan zrobiła zdjęcie niezidentyfikowanego stworzenia odkrytego przez jej chłopaka na jej 5-hektarowej posesji, szybko udało się wygenerować spore zamieszanie w mediach społecznościowych.

„Znalazłam to na moim podwórku ... czy ktoś widział to wcześniej lub wie, co to może być?” - napisała.

Czworonożna istota, mierząca w przybliżeniu 3 stopy długości, w większości skurczyła się w gorącym słońcu, jednak nadal można rozpoznać przynajmniej niektóre jej cechy.

Użytkownicy mediów społecznościowych szybko przedstawili wszelkie możliwe wyjaśnienia, począwszy od legendarnej krwiopijnej Chupacabry, aż po pozaziemskiego gościa, a nawet „skórę demona”.

Tymczasem bardziej rozsądne sugestie obejmowały oposa, kojota i psa z mange (tyle że psy z mange nie mają takiego długiego ogona).

„Chcę tylko się dowiedzieć, co to było, interesuję się zwierzętami, ale nigdy nie widziałem czegoś podobnego w Titusville” - napisał Kelly.
TOP 20 - Najbardziej przerażające mosty na świecie
tekst alternatywny
Helicocranchia - Przezroczysta kałamarnica przypominająca 'świnkę' została sflimowana na głębokości 1385 metrów
tekst alternatywnyMateriał niezwykłego głowonoga, został zarejestrowany w głębinach Pacyfiku przez zespół Nautilus Exploration Vessel.

Przezroczyste stworzenie morskie, które zostało sfilmowane w pobliżu atolu Palmyra, ma unikalny wygląd z 'syfonem', który wygląda prawie jak pysk świnki i macki przypominające pasma włosów.

Znana oficjalnie jako Helicocranchia sp. „Prosi Kalmar” "Świnka Kałamarnica" znaleziona na głębokości 1385 metrów. W Polsce nie jest ten gatunek jeszcze opisany i nie została mu nadana polska nazwa, z tego zwględu, że prawie nic o nim nie wiemy.

„Zespół Nautilus Exploration Vessel cieszył się maksymalnym zbliżeniem do przezroczystej 'Prosiej Kałamarnicy' , nazwaną tak na cześć dużego syfonu, który wygląda jak pysk i ogolnie obranej prosiej posturze”, napisał zespół.

„Zdolna do regulowania wyporu za pomocą wewnętrznej komory wypełnionej amoniakiem, ta oszałamiająca kałamarnica jest często obserwowana z mackami rozchylonymi nad głową które przypominają włosy”. - Dodali
29mm stworzenie emituje dźwięk o natężeniu 157 decybeli, to tak jakby przyłożyć głowę do silnika JumboJeta
tekst alternatywnyRobak mierzący zaledwie 29 mm długości jest jednym z najgłośniejszych stworzeń wytrzwarzajacych dźwięki o natężeniu 157 decybeli! To tak jakby przyłożyć głowę do silnika odrzutowego JumboJeta (Boeing 747)

Gatunek ten został po raz pierwszy odkryty dwa lata temu wzdłuż japońskiego wybrzeża Pacyfiku, ale dopiero teraz udało się go zarejestrować.

- Synalpheus Paraneomeris, bo o nim mowa żyje w gąbkach, gdzie cierpliwie czeka na swoją ofiarę. (Typ prymitywnych, beztkankowych zwierząt morskich)

Dopiero biolog morski Ryutaro Goto z Uniwersytetu w Kioto i jego współpracownicy zarejestrowali dźwięk tych maleńkich stworzeń, dzięki czemu zrozumiano znaczenie ich ogłuszających trzasków.

Przy 157 decybelach dźwięk jest prawie równoważny z przyłożeniem głowy do silnika odrzutowego Boeing 747.

Każdy dźwięk przekraczający 130 decybeli może potencjalnie uszkodzić nasze uszy, a nawet zabić.

Naukowcy są przekonani, że robaki wytwarzają dźwięk, tworząc pęcherzyk wgłębienia za pomocą grubych mięśni gardłowych, zanim gwałtownie eksplodują.

„Głośny TRZASK może być produktem ubocznym szybkiego ataku jamy ustnej, ale może także pomóc w komunikacji wewnątrzgatunkowej” - do końca nie ejst to jasne - napisał zespół.

Dźwięk możesz usłyszeć na poniższym filmie, jest tłumiony przez wodę, dlatego może wydawać się cichy, w rzeczywistości jest to 157db
Człowiek rozumny może być starszy od małp, z biegiem czasu nauka zaskakuje coraz bardziej - Niesamowite odkrycie
tekst alternatywnyJeszcze w latach 90' w szkołach uczono, że Homo Sapiens powstał ok 10 tys lat temu, niedługo potem naukowcy twierdzili że mógł powstać nawet 50 tys lat temu, teraz naukowo potwierdzono, że dwie czaszki znalezione w Grecji mają minimum 210 tys lat! W ich strukturze nie stwierdzono żadnych "odchyłów ewolucyjnych" Jest taka sama jak u wspólczesnych ludzi, oznacza to, że data powstania człowieka może sięgać nawet milionów lat. Z biegiem czasu nauka co raz bardziej nas zaskakuje i przeczy teorii Darwina.

Aktualnie w szkołach uczą, że Homo sapiens dotarł do Europy prawie 40 tys. lat temu co jest nieprawdą. Znalezione czaszki były w bardzo złym stanie, ale nietrudno było określić ich wiek na ok ćwierć miliona lat. Sądzi się, że czaszki ludzi mające miliony lat mogły po prostu tego nie przetrwać i zwyczajnie się rozpaść.

Obie datowali metodą uranowo-torową (mierzącą stosunek ilości uranu, który jest pobierany przez żywe organizmy wraz z wodą, do ilości toru, który nie rozpuszcza się w wodzie, więc nie jest pobierany przez organizmy, ale za to jest efektem rozpadu promieniotwórczego uranu). Przeanalizowali też ich morfologię metodami antropologii fizycznej.


Piramidy budowane w Caral powstały w tym samym okresie co Piramidy w Gizie. Jest to najstarsza cywilizacja obu Ameryk| Zdjęcia
tekst alternatywnyCywilizacja Norte Chico była starożytnym społeczeństwem cywilizacyjnym / złożonym należącym do epoki prekolumbijskiej.

Istniała równolegle z cywilizacją zamieszkującą egipską Gizę, lecz nie miały ze sobą kontaktu, nie dość że oba kontynenty roździelał Ocean Atlantycki, to jeszcze Norte Chico leżało na zachodnim wybrzeżu Ameryki Południowej (Ocean Spokojny)

Ta cywilizacja rozkwitła w Peru około 5000 lat temu i uważana jest za najstarszą znaną cywilizację, jaka istniała w obu Amerykach, a budowle są starze od egipskich piramid w Gizie.

Norte Chico Civilization jest dziś godna uwagi ze względu na monumentalne konstrukcje, w tym masywne ceremonialne piramidy i złożone systemy nawadniające. Ta starożytna cywilizacja narodziła się 5000 lat temu i trwała do około 1800 r pne, po czym osady zostały porzucone.
Lot MH370 - Pilot celowo spowodował katastrofę, wszystko kontrolował do samego końca
tekst alternatywnyŚledczy przyglądający się losowi skazanego samolotu dowiedzieli się więcej o ostatnich godzinach lotu.

Dokładnie to, co stało się z samolotem Malaysia Airlines Flight 370 po wystartowaniu z międzynarodowego lotniska w Kuala Lumpur w dniu 8 marca 2014 r., Nadal pozostaje jedną z najtrwalszych tajemnic w historii lotnictwa.

Pomimo szeroko zakrojonych badań nie znaleziono żadnego wyjaśnienia dotyczącego jego zniknięcia.

Pięć lat później Francja jest obecnie jedynym krajem prowadzącym dochodzenie sądowe w sprawie katastrofy po tym, jak władze Malezji zrezygnowały z poszukiwań, nie znajdując wraku samolotu.

Najnowsze odkrycia, oparte na analizie „znacznej ilości” danych o locie Boeinga, sugerują, że pilot MH370 kontrolował samolot „do końca”

Oznacza to, że pilot mógł celowo skazać samolot i wszystkich pasażerów na zagładę.
W Chinach złowiono rybę z głową przypominającą ptaka | (FILM)
tekst alternatywnyRyba o głowie przypominającej głowę ptaka została złapana w rzece w chińskiej prowincji Guizhou.

Niedawno opublikowane zdjęcia osobliwego stworzenia, które wygląda jak połączenie dwóch różnych gatunków zwierząt, stało się popularne po tym, jak zostało przesłane na chińską platformę społecznościową Weibo.

Od tego czasu tysiące użytkowników Internetu próbowało dowiedzieć się, co to jest.

Według eksperta od ryb Yang Xing z Instytutu Badań Rybackich Guizhou, najbardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem jest to, że stworzenie jest karpiem o wyraźnej deformacji głowy.

„Jedną z możliwości jest to, że embrion został uszkodzony, gdy się rozwijał” - powiedział.

„Inna możliwość polega na tym, że brak tlenu w wodzie - spowodowany nadmiernym zatłoczeniem hodowli ryb - spowodował deformację głowy ryby”.

Według doniesień ryba została później wypuszczona z powrotem do rzeki.
Misterium Śmierci - Co czuje człowiek, gdy umiera?
tekst alternatywnyJednym z objawów starości jest to, że różne części ciała stopniowo przestają spełniać swe funkcje. Oto organy, które najbardziej słabną w ostatnim etapie życia:

Mózg - stopniowo zanikają komórki nerwowe, działanie mózgu zaburzają złogi białka o nazwie amyloid. Często słabnie pamięć i zdolności umysłowe, a także kontrola czynności fizjologicznych.
Zmysły - może się pogorszyć słuch i ostrość widzenia.
Układ odpornościowy - z wiekiem człowiek staje się podatniejszy na infekcje i powstawanie nowotworów.
Serce - pojawiają się zaburzenia rytmu pracy serca.
Płuca - obniża się wydolność i pojemność płuc.
Nerki - coraz mniej skutecznie oczyszczają organizm z produktów przemiany materii.
Tkanka tłuszczowa - może wzrosnąć otłuszczenie ciała.
Potrzeby seksualne - najczęściej się zmniejszają, zanika płodność.
Naczynia krwionośne - ścianki arterii i żył twardnieją i stają się mniej elastyczne.
Kości - słabną i są bardzo kruche, łatwo je złamać.

Czytaj dalej ...
Obca nauce forma życia spadła z drzewa i zaczęła się ruszać | (FILM)
tekst alternatywnyDziwne „stworzenie” składające się z plątaniny w postaci nazwijmy to "czarnych winorośli" zostało sfilmowane po tym jak spadło na ziemię.

Organizm, który został zarejestrowany przez Huang Meilana w Hsinchu na Tajwanie, wydaje się składać z masy czarnych wyrostków podobnych do winorośli, które są w stanie poruszać się niezależnie od siebie.

Na filmie można je zobaczyć pofalowane i wijące się w bardzo dziwny niepokojący sposób.

„Znalazłem to na ziemi gdy spadło z drzewa i to przykuło moją jak i innych uwagę” - powiedział Huang. „To było takie dziwne i przerażające że ludzie mówili o tym różne rzeczy., a ja po prostu chciałem się dowiedzieć co to właściwie było”.

Niektórzy użytkownicy Internetu nawet określili to jako „obcą formę życia”.

Na pewno jest jakieś logiczne wyjaśnienie tego stworzenia, na razie jednak nic na ten tematn nie wiadomo.
TOP 30
· Mieszkaniec wyspy Bali doznał szoku, gdy zobaczył to stworzenie we własnym domu, myślał że to "Obcy" - Wyjaśnienie | (FILM) Czytano: 8,712
· Gigantyczne stworzenie podobne do 'Czarnego Wilka' atakuje dużego psa! | (Film) Czytano: 4,936
· Obca nauce forma życia spadła z drzewa i zaczęła się ruszać | (FILM) Czytano: 4,336
· Tajemnicza postać uchwycona na kamerach - "Wygląda jak pijany 'Obcy' wychodzący z baru o 3 nad ranem" (FILM) Czytano: 4,288
· Dawid Kostecki - Współwięzniowie znają prawdę, media kłamią Czytano: 3,316
· Wędkarz doznał szoku i prawie wyskoczył z łodzi na widok tego co złowił Czytano: 3,012
· Kałamarnica Olbrzymia została sfilmowana w mrokach oceanu na głębokości 750 metrów (FILM) Czytano: 2,901
· Metalowe kule z RPA mają trzy miliardy lat! Czytano: 2,633
· Na Marsie Istnieje życie, Łazik Curiosity odkrył Grzyby Czytano: 2,534
· Tajemniczy potwór z morskich głębin zaatakował 5 metrowego rekina, ocalała tylko głowa. Czytano: 2,496
· 3 Gigantyczne kamienne bloki - Największe na świecie! Czytano: 2,342
· 29mm stworzenie emituje dźwięk o natężeniu 157 decybeli, to tak jakby przyłożyć głowę do silnika JumboJeta Czytano: 2,162
· Rekiny Polarne mogą żyć nawet 500 lat, odnaleziony i zbadany okaz urodził się ok 1505 roku! Czytano: 2,095
· W Chinach zarejestrowano pająka, którego odwłok przypomina ludzką twarz | (FILM) Czytano: 1,871
· Kamera ochrony CCTV zarejestrowała coś niepokojącego w prywatnym domu | (FILM) Czytano: 1,797
· Tajemnicze stworzenie znaleziono na terenie posiadłości w Titusville | (FILM) Czytano: 1,673
· Odkryto gigantyczne podziemne góry 650km pod powierzchnią planety, mogą być wyższe niż Mt Everest Czytano: 1,571
· Zrekonstruowano twarz kobiety starszą od piramid w Gizie, która żyła 7500 lat temu. To pani Calpeia Czytano: 1,547
· Duże, podobne do węgorza zwierzę zostało nagrane w rzece Ness | FILM Czytano: 1,544
· Najstarsze, najlepiej zachowane ciało ma prawie 2500 lat Czytano: 1,419
· Największy obiekt zaobserwowany we wszechświecie jest 5 miliardów razy większy niż nasze Słońce - UY Scuti Czytano: 1,417
· Na wyspie odkryto wymarły gatunek człowieka, był mniejszy niż fikcyjny Hobbit. Czytano: 1,347
· Człowiek bez mózgu ma świadomość na poziomie zdrowego człowieka Czytano: 1,304
· Półtonowy ptak żył w Europie razem z ludźmi, miał 4 metry wysokości Czytano: 1,243
· W Chinach złowiono rybę z głową przypominającą ptaka | (FILM) Czytano: 1,228
· Kobieta, która "umarła" napisała szokującą wiadomość Czytano: 1,186
· Błąd medyczny sprawił, że kilkanascioro dzieci zamieniło się w wilkołaki - Hiszpania Czytano: 1,100
· Dziwne zachowanie wrony w Japonii, wygląda jak Goryl - Wyjaśnienie + (FILM) Czytano: 1,057
· Najstarsze drzewo świata ma prawie 10 000 lat! - Old Tjikko Czytano: 1,053
· Pół roślina, pół zwierzę - Elysia chlorotica Czytano: 1,050
Najnowsze video
Wygenerowano w sekund: 0.08 395,333 unikalne wizyty