Marzec 28 2020 10:32:49
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Info online

KsiążkiOstatnie Artykuły
g
stat4u
Witamy!

Wprowadziliśmy integrację z Facebook\'iem od tej pory nie trzeba się rejestrować by móc dodawać komentarze, wystarczy posiadać konto na Facebooku i bezpośrednio można udzielac się w serwisie zagadkiswiata.pl, pozdrawiamy!


Info
Odkryto ogromne monumenty i hieroglify tajemniczej budowli pod współczesnym egipskim miastem | ZDJĘCIA
Archeolodzy twierdzą, że odkryli starożytną świątynie powiązaną z faraonem Ptolemeuszem IV, nie są jednak tego pewni.

Zrujnowaną konstrukcję odkryto całkiem przypadkowo podczas prac wiertniczych nad projektem odwodnienia ścieków w wiosce egipskiej Kom Shakau na początku września.

„Prace w miejscu wiercenia zostały zawieszone, a zespół archeologiczny został wyznaczony do odzyskania ruin” - powiedział Mostafa Waziri, Sekretarz Generalny Najwyższej Rady Starożytności.

Dalsze wykopaliska w tym miejscu odsłoniły kamienne inskrypcje dotyczące Ptolemeusza IV, który był czwartym faraonem Ptolemejskiego Egiptu od 221 do 204 pne
Flota UFO zauważona w pobliżu zatoki Oceanu Atlantyckiego | FILM
William Guy podróżował promem z Północnej Karoliny, kiedy zauważył skupisko dziwnych świateł.

Nagrane przez niego wideo, które podobno zostało nakręcone nad laguną Pimlico Sound, pokazuje w sumie 14 tajemniczych świateł unoszących się w bezruchu w powietrzu kilka mil nad morzem.

„Czy ktoś może mi powiedzieć, co to jest?” - Pyta William Guy . „Jesteśmy na środku oceanu, na promie. Wokół nic nie ma, nie ma ziemi, nie ma dosłownie niczego”.

Obserwacja najwyraźniej wywołała wiele emocji na pokładzie statku, ponieważ w tle można było usłyszeć innych pasażerów reagujących na osobliwy spektakl.

Możesz sam sprawdzić i ocenić materiał poniżej.

Wg redakcji zagadkiswiata.pl widoczne światła to białe flary wystrzelone z jakiegoś statku z okazji imprezy, statek mógł być bardzo daleko, w trakcie spektaklu miał przygaszone światła, z odłegłości 50 mil mógł być po prostu niewidoczny.
Lądownik InSight przesłał na ziemię dzwięki z Marsa | NAGRANIE
Naukowcy z NASA przesłali z lądowanika InSight nowe dzwięki zachodzące na powierzchni Marsa.

Podczas, gdy od dawna jesteśmy 'bombardowani' oszałamiającymi zdjęciami wykonanymi na powierzchni Marsa i nad jego powierzchnią, próbki audio z Czerwonej Planety wykonane za pomocą sejsmometru lądownika InSight, zawierają sonikacje sejsmicznego „szumu” odebranego 6 marca 2019

Dźwięk został ulepszony, ponieważ w przeciwnym razie byłoby zbyt cicho, aby nasze uszy go wychwyciły.

Według NASA dźwięki zostały wytworzone przez miedzy innymi odgłosy, które słychać na nagraniu, to marsjański wiatr, tarcie pomiędzy elementami sejsmometru, a nawet rozszerzanie się i kurczenie metalu wskutek zmian temperatury, lecz to nie wszystko, część dzwięków nie mozna z identyfikować, ale pozostaje to kwestią czasu.

W każdym razie na marsie nie jest cicho i coś się dzieje ...
Tyranozaur mógł być dla niego przekąską dającą spokój na kilka miesięcy - Titano Boa | Animacja
Wsółcześnie największym żyjącym wężem jest Anakonda, która może dorastać nawet do 250kg masy, ma średnicę 30cm i długości do 5 mentrów, a w najszerszym miejscu może mieć jeden metr odbwodu. Zdarzały się przypadki zjadania w całości jaguarow, krów, czy ludzi. Węże mają niesamowitą strukturę, potrafią rozszerzyć szczękę do niewyobrażalnych rozmiarów, a w czasie połykania w całości zdobyczy mogą oddychać przez skórę, a taki syty posiłek daje mu spokój na kilka miesięcy...

Natomiast najwiekszym wężem w historii jaki kiedykolwiek pełzał po ziemi to prawdziwy potwór, który mógłby zjadać dinozaury na przekąskę. to "Titano Boa" także dusiciel, tyle że 5 razy większy od anakondy zielonej.

Ciekawostką jest fakt, że pojawił sie około 10mln lat po wymieraniu dinozaurów...

Długość jego ciała wachała się w granicach 14-20 metrów (zależy od źródeł) masa ciała to około 1200kg, średnica około 1 metra, a obwód to aż 4-5 metrów.

Naukowcy doszli do wniosku, że w tym czasie w tropikach na terenie Ameryki Południowej musiała panować temperatura wyższa niż obecne 28°C. Średnia temperatura roczna na obszarze, w którym żyły prehistoryczne gady, szacowana jest na 30-36°C Im dalej od równika, tym były mniejsze.

Ojciec próbował wypędzić demona gorącą wodą, 6latek zmarł.
Sześciolatek zmarł w wyniku obłąkanej próby ojca „wygnania z niego demona”.

Incydent, miał miejsce 26 września w domu Pablo Martineza i jego syna w rezerwacie Pascua Yaqui na południowym zachodzie Tucson.

Martinez powiedział funkcjonariuszom policji, że wierzy, że jego syn ma w sobie „demona” i że „zachowuje się demonicznie” po tym, jak zauważył coś, co opisał jako „coś bardzo złego”, podczas kąpieli.

Następnie próbował wypędzić demona z chłopca, trzymając go pod kranem z gorącą wodą aż dziesięć minut.

Kiedy po raz pierwszy pojawił się Departament Policji Pascua Yaqui, Martinez początkowo powiedział im, że i tak nie zrozumieją, co się wydarzyło, ponieważ „nie mieli właściwego sposobu myślenia”.

Chłopca znaleziono martwego w łóżku, który doznał poważnych poparzeń.

Martinez jest przetrzymywany w areszcie policyjnym i ma pojawić się w sądzie w piątek.
Największa zagadka UFO XX wieku - "Bitwa o Los Angeles"
O godzinie 3:16 37 Brygada " Coast Artillery" otworzyła ogień z pocisków ziemia-powietrze do niezidentyfikowanych obiektów, lub obiektu, wystrzelono wtedy aż 1400 takich pocisków, ostrzeliwano non-stop przez niespełna godzinę i ... nic, jakby strzelano w powietrze ...

Niewyjaśnione wydarzenie mające miejsce 25 lutego 1942. Otworzono wtedy ogień z artylerii przeciwlotniczej do niezidentyfikowanego obiektu (lub obiektów) latającego zaobserwowanego nad Los Angeles, ponieważ obawiano się japońskiego nalotu, jednak nie strącono żadnego samolotu, jakby tego było mało po wojnie rząd Japoni przyznał że nie latały po niebie w tym czasie japońskie samoloty, więc co to mogło być?!

24 lutego służby United States Navy poinformowały, że obserwatorzy dostrzegli na niebie w okolicach Los Angeles kilka świecących obiektów. Doprowadziło to do ogłoszenia wieczorem alarmu przeciwlotniczego i obsadzenia stanowisk dział przeciwlotniczych. Kiedy wydawało się, że to fałszywy alarm, około godziny 02:15 wykryto na radarach niezidentyfikowany obiekt.

Syreny alarmowe włączono o 02:25 i nakazano zastosować zaciemnienie. Chwilę później niebo zaczęły przeczesywać reflektory przeciwlotnicze, a artyleria przeciwlotnicza otworzyła ogień. W stan gotowości zostało postawione lotnictwo, ale myśliwce pozostały na ziemi. Ludność cywilna zeszła do schronów lub piwnic oczekując nalotu, a na niebie zaobserwowano świecący obiekt.

Świecący obiekt lub obiekty był/były cały czas ostrzeliwane z ziemi, natomiast dowództwo IV Korpusu Powietrznego nie wydało rozkazu użycia myśliwców. Ostrzeliwany obiekt przeleciał nad wybrzeżem od Santa Monica do Long Beach. Kiedy doleciał do Signal Hill zaczął manewrować – najpierw skręcając w stronę lądu, potem zawrócił nad Pacyfik, gdzie w końcu zniknął.

Alarm został odwołany o godzinie 7:21

Kilka budynków zostało uszkodzonych wskutek spadających odłamków i nisko wybuchających pocisków artylerii przeciwlotniczej. Trzy osoby zmarły na zawał serca z powodu paniki, trzy inne zginęły od źle naprowadzonego ognia przeciwlotniczego, doszło też do kilku wypadków drogowych wskutek zaciemnienia.
W szpitalu wózek inwalidzki zaczął sam się poruszać | FILM
Niedawno opublikowane nagranie ze szpitala robi furorę w mediach społecznościowych.

W Indiach w mieście Chandigarh kamery miejscowego szpitala zarejestrowały dziwną sytuację przed wejściem. Wózek inwalidzki nagle zaczął się poruszać i wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że zaczął sam skręcać i poruszać się w stronę wyjściowej drogi, oprócz kamer świadkiem zajścia był ochroniarz Manoj Kumar, który miał wtedy służbę i był w pobliżu ...

"Wyszedłem na mały "obchód" akurat popijałem wodę, gdy drzwi się otworzyły nie mogłem uwierzyć własnym oczom, wózek inwalidzki sam się poruszał w kierunku wyjścia, był lekki wiatr i bardzo zimno, to było podwójne zaskoczenie ponieważ z natury mamy tropikalną pogodę" - powiedział Manoj Kumar

Na filmie (który można obejrzeć poniżej) wózek zaczyna poruszać się około godziny 00:30.

Chociaż bardzo łatwo przypisać ruch do wiatru (zwłaszcza, że ​​wózek inwalidzki był na zewnątrz), niektórzy pracownicy byli podobno tak przerażeni materiałem, że od tamtej pory niechętnie przychodzili do pracy na nocną zmianę z powodu możliwości na "obecność nadprzyrodzoną".

News ukazał się w zagranicznych serwisach informacyjnych, ale nikt nie zwrócił uwagi na pewną ciekawostkę, którą dostrzegł czytelnik serwisu zagadkiswiata.pl Dosłownie sekundę przed ruchem wózka inwalidzkiego, czujne oko zauważy białą kulę, która ukazuje się w kadrze z prawej strony i 'jakby' wleciała w ten wózek.

Oczywiście traktujemy to jako ciekawostkę, ale nagrania z kamer szpitala są prawdziwe i dają do myślenia.
Leki spowodowały, że krew kobiety zmieniła kolor na atramentowo-niebieski, wygąladała jak "Zombie"
Warren, lekarz medycyny ratunkowej w szpitalu Miriam w Providence, powiedział w rozmowie z CNN, że wcześniej tylko raz w życiu widział "niebieskiego" pacjenta. Było to podczas jego rezydentury. Tamto zdarzenie tak mocno utkwiło mu w głowie, że natychmiast był w stanie zidentyfikować stan 25-latki.

Pacjentka wyznała, że poprzedniej nocy zażyła duże ilości benzokainy, leku bez recepty na ból zęba. Leku tego często używa się właśnie w stomatologii m.in. by pacjent mógł przetrwać zabieg dentystyczny bez uciążliwego bólu. Benzokaina blokuje kanały dla jonów sodu, co uniemożliwia powstanie potencjału czynnościowego w komórce nerwowej, który przez mózg odczytywany jest właśnie jako ból.

Kobieta, której chorobę wywołała benzokaina, została wyleczona przez podanie dwóch dawek błękitu metylenowego. Na szczęście 25-latka zgłosiła się do szpitala dosyć szybko. Bowiem w przypadku, gdy poziom methemoglobiny wzrośnie do 50 proc. lub więcej, pacjent może zapaść w śpiączkę lub nabawić się powikłań serca czy mózgu, spowodowanych brakiem tlenu. Poziom methemoglobiny powyżej 60 proc. może spowodować śmierć.
Odkryto bardzo dziwne stworzenie nieznane nauce 3500m pod Antarktydą | FILM
Naukowcy z Expedition Antarctica rozpoczęli 50-dniową ekspedycje przez lodowy kontynent i odkryli bardzo dziwne stworzenie 3500 metrów pod lodową powierzchnią Antarktydy.

Nie jest podobne do żadnego stworzenia, jakie do tej pory znała nauka ...

Zostało odkryte przez naukowców na pokładzie nowozelandzkiego statku badawczego RV Tangaroa.

„Z przodu ma coś całkiem interesującego, co w pewnym stopniu porównało go do małego hipopotama” - powiedział dr Kareen Schnalbel, biolog morski w National Institute of Water and Atmospheric Research.

„Nie wiemy, ile ich tam jest, ale nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem”.
Tymczasem ludzie na Twitterze porównali niesamowite odkrycie z tym stworzeniem z horroru science fiction z 1982 roku "The Thing".

Podczas gdy misja wciąż trwa, naukowcy opublikowali na YouTube dokument zatytułowany The Secrets of Antarctica, opisujący wszystkie niesamowite odkrycia dokonane do tej pory.
Zrekonstruowano twarz kobiety starszą od piramid w Gizie, która żyła 7500 lat temu. To pani Calpeia
Eksperci kryminalistyczni stworzyli szczegółową rekonstrukcję neolitycznej kobiety znalezionej w jaskini na Gibraltarze.

Nazwana Calpeia w nawiązaniu do klasycznego imienia Gibraltaru, kobieta, która miała być w wieku 30 lat, kiedy zmarła, została starannie odtworzona w ciągu sześciu miesięcy przez zespół kierowany przez konserwatora Muzeum Narodowego Gibraltaru Manuela Jaena.

Jej szczątki zostały odkryte w jaskini w 1996 roku.

„Byliśmy w stanie wydobyć DNA z czaszki, dzięki czemu wiemy wiele rzeczy” - powiedział profesor Clive Finlayson.

„Wiemy, że była kobietą, wiemy, że miała rysy związane z ciemnymi włosami / oczami”.

„Ciekawe było to, że kiedy spojrzeliśmy na jej pochodzenie, 10 procent jej genów pochodziło z miejscowych mezolitycznych myśliwych, ale 90 procent jej genów pochodziło z Anatolii [współczesna Turcja]”.

Ukończoną przebudowę odsłonił 10 września minister dziedzictwa dr John Cortes.

„Kiedy zobaczyłem to, co inni zobaczą za kilka dni, zapierało dech w piersiach, gratulacje dla Manuela za tę niesamowitą pracę”- powiedział.

„Ta młoda dama, myślę, że miała pod koniec życia30/40 lat, mieszkała na Gibraltarze siedem i pół tysiąca lat temu. Została pochowana w jaskini w Europa Point”
TOP 30
· Mieszkaniec wyspy Bali doznał szoku, gdy zobaczył to stworzenie we własnym domu, myślał że to "Obcy" - Wyjaśnienie | (FILM) Czytano: 13,086
· Gigantyczne stworzenie podobne do 'Czarnego Wilka' atakuje dużego psa! | (Film) Czytano: 6,459
· Obca nauce forma życia spadła z drzewa i zaczęła się ruszać | (FILM) Czytano: 4,886
· Tajemnicza postać uchwycona na kamerach - "Wygląda jak pijany 'Obcy' wychodzący z baru o 3 nad ranem" (FILM) Czytano: 4,778
· Kałamarnica Olbrzymia została sfilmowana w mrokach oceanu na głębokości 750 metrów (FILM) Czytano: 4,125
· Metalowe kule z RPA mają trzy miliardy lat! Czytano: 3,898
· Dawid Kostecki - Współwięzniowie znają prawdę, media kłamią Czytano: 3,723
· Wędkarz doznał szoku i prawie wyskoczył z łodzi na widok tego co złowił Czytano: 3,661
· Tajemniczy potwór z morskich głębin zaatakował 5 metrowego rekina, ocalała tylko głowa. Czytano: 3,035
· Na Marsie Istnieje życie, Łazik Curiosity odkrył Grzyby Czytano: 3,022
· 3 Gigantyczne kamienne bloki - Największe na świecie! Czytano: 2,708
· 29mm stworzenie emituje dźwięk o natężeniu 157 decybeli, to tak jakby przyłożyć głowę do silnika JumboJeta Czytano: 2,652
· W Chinach zarejestrowano pająka, którego odwłok przypomina ludzką twarz | (FILM) Czytano: 2,639
· Zoo w Paryżu zaprezentowało jeden z najdziwniejszych organizmów na świecie - bezmózgową, samoleczącą się „BLOB” |FILM Czytano: 2,623
· Rekiny Polarne mogą żyć nawet 500 lat, odnaleziony i zbadany okaz urodził się ok 1505 roku! Czytano: 2,519
· Zrekonstruowano twarz kobiety starszą od piramid w Gizie, która żyła 7500 lat temu. To pani Calpeia Czytano: 2,467
· Odkryto największe zwierzę jakie kiedykolwiek latało po niebie, rozpiętość skrzydeł większa niż w samolocie F-16! - To "Zamrożony Smok" Czytano: 2,450
· Zaobserwowano olbrzymie jajo kałamarcnicy, jest wielkości słonia! | FILM Czytano: 2,434
· Kamera ochrony CCTV zarejestrowała coś niepokojącego w prywatnym domu | (FILM) Czytano: 2,128
· Tajemnicze stworzenie znaleziono na terenie posiadłości w Titusville | (FILM) Czytano: 2,097
· Odkryto gigantyczne podziemne góry 650km pod powierzchnią planety, mogą być wyższe niż Mt Everest Czytano: 2,067
· Magiczna roślina powodująca odmienne stany świadomości - Ayahuasca (yagé) Czytano: 2,054
· Krzyżówka Człowieka z Małpą na prawdę istniała w XX wieku! Czytano: 2,005
· "Kosmiczna sieć” - Naukowcy ujawnili pierwsze zdjęcie obejmującej wszechświat sieci międzygalaktycznych włókien Czytano: 1,989
· W szpitalu wózek inwalidzki zaczął sam się poruszać | FILM Czytano: 1,981
· Duże, podobne do węgorza zwierzę zostało nagrane w rzece Ness | FILM Czytano: 1,951
· Największy obiekt zaobserwowany we wszechświecie jest 5 miliardów razy większy niż nasze Słońce - UY Scuti Czytano: 1,933
· Na wyspie odkryto wymarły gatunek człowieka, był mniejszy niż fikcyjny Hobbit. Czytano: 1,822
· Najstarsze, najlepiej zachowane ciało ma prawie 2500 lat Czytano: 1,801
· Człowiek bez mózgu ma świadomość na poziomie zdrowego człowieka Czytano: 1,792
· Zaginione starożytne miasto zostało dokładnie zlokalizowane - To Mahendraparvata Czytano: 1,788
· Najstarsze drzewo świata ma prawie 10 000 lat! - Old Tjikko Czytano: 1,772
· Półtonowy ptak żył w Europie razem z ludźmi, miał 4 metry wysokości Czytano: 1,738
· Tyranozaur mógł być dla niego przekąską dającą spokój na kilka miesięcy - Titano Boa | Animacja Czytano: 1,716
· W Chinach złowiono rybę z głową przypominającą ptaka | (FILM) Czytano: 1,696
· Wyhodowane w laboratorium mózgi mogą być „świadome i cierpiące” Czytano: 1,687
· Kobieta, która "umarła" napisała szokującą wiadomość Czytano: 1,637
· Najtwardsze zwierzęta na ziemi. Da się je zabić? - Niesporczaki (FILM) Czytano: 1,611
· Bardzo duże zwierze zostało znalezione na szkockiej plaży Czytano: 1,597
· Odkryto bardzo dziwne stworzenie nieznane nauce 3500m pod Antarktydą | FILM Czytano: 1,537
· Niezwykłe stworzenie nagrane na Kostaryce, wygląda jak Predator (FILM) Czytano: 1,529
· Błąd medyczny sprawił, że kilkanascioro dzieci zamieniło się w wilkołaki - Hiszpania Czytano: 1,512
· Pół roślina, pół zwierzę - Elysia chlorotica Czytano: 1,477
· Dziwne zachowanie wrony w Japonii, wygląda jak Goryl - Wyjaśnienie + (FILM) Czytano: 1,468
· Odkryto nowy gatunek małży, która zjada skały i wydala piasek |(FILM) Czytano: 1,432
· Łazik Curiosity ponownie napotkał źródło światla na Marsie Czytano: 1,368
· HD 140283 Metuzalem - Tajemnicza Gwiazda może być starsza niż wszechświat. Czytano: 1,356
· Człowiek rozumny może być starszy od małp, z biegiem czasu nauka zaskakuje coraz bardziej - Niesamowite odkrycie Czytano: 1,352
· Dziwne zdjęcie sprzed 78 lat przedstawia niezidentyfikowany obiekt latający Czytano: 1,335
· Ziemia się cały czas rozszerza, tak samo jak wszechświat i inne ciała niebieskie Czytano: 1,330
Najnowsze video
Wygenerowano w sekund: 0.09 1,006,594 unikalne wizyty