Login · Register
Maj 19 2019 19:18:29

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Info online

HotNews
Ankieta
Sądzisz że jesteśmy dziełem przypadku, czy zostaliśmy 'zaprojektowani'?

Dzieło przypadku
Dzieło przypadku
0% [0 głosów]

Ktoś to wszystko zaprojektował
Ktoś to wszystko zaprojektował
95% [18 głosów]

Nie interesuje mnie to
Nie interesuje mnie to
5% [1 głos]

Ogółem głosów: 19
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto:


Nasze quizy
Brak Quizów


Książki
g
stat4u
TOP 20
· Odkryto gigantyczne podziemne góry 650km pod powierzchnią planety, mogą być wyższe niż Mt Everest Czytano: 946
· Rekiny Polarne mogą żyć nawet 500 lat, odnaleziony i zbadany okaz urodził się ok 1505 roku! Czytano: 896
· Pół roślina, pół zwierzę - Elysia chlorotica Czytano: 643
· 3 Gigantyczne kamienne bloki - Największe na świecie! Czytano: 623
· Magiczna roślina powodująca odmienne stany świadomości - Ayahuasca (yagé) Czytano: 559
· Niesamowite przykłady kamuflażu zwierząt - TOP 20 Czytano: 544
· Człowiek bez mózgu ma świadomość na poziomie zdrowego człowieka Czytano: 504
· Zatopione miasto "MU" niedaleko japońskiej wyspy Yonaguni Czytano: 403
· 3 tajemnicze zwierzęta odkryte dzięki naukowym ekspedycjom na dno Rowu Mariańskiego Czytano: 372
· Tajne bazy rakietowe Tajwanu nie są już żadną tajemnicą, najnowsza aktualizacja Google Earth ujawniła przypadkiem sekret Czytano: 352
· Atlas - dwunożny robot Boston Dynamics umie już zrobić salto w tył Czytano: 341
· Kontrola Snu - LD Lucid Dreaming Czytano: 338
· Paraliż Senny Czytano: 291
· Krzyżówka Człowieka z Małpą na prawdę istniała w XX wieku! Czytano: 281
· Gejzer Fly - Przypadkowy cud natury wykonany przez człowieka Czytano: 269
· Posąg wielkiego Buddy z Leshan ma ponad 1300 lat, nadal zaskakuje swoimi rozmiarami Czytano: 265
· Na Marsie Istnieje życie, Łazik Curiosity odkrył Grzyby Czytano: 257
· Najszybszy pociąg świata jechał z prędkością 603 km/h (Film) Czytano: 251
· Sens Życia - Śmierć Czytano: 249
· Ile tak na prawdę jest planet w naszym Układzie Słonecznym? Wyjaśnienie Czytano: 242

Top 7 Atykułów
Najczęściej Czytane:
· Czarne Dziury Czytano: 112
· Wielka Piramida Cheopsa Czytano: 109
· Czy Jezus przeżył ... Czytano: 80
· Olbrzymy Czytano: 74
· Życie po życiu Czytano: 70
· Błędy Lekarskie Czytano: 61
· Tragedia Joseph'a Me... Czytano: 53

Najnowsze video

Ostatnie Artykuły
g

Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· NASA rozpoczyna budo...
· Każdy kontakt z tą...
· Największy obiekt z...
· Dinozaury przy nim t...
· Ile tak na prawdę j...
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Misterium Śmierci
W pierwszej fazie tak zwanego zewnętrznego rozpadu, konającego opuszcza zdolność widzenia i słyszenia. Nie rozróżnia już poszczególnych słów, a otaczające go przedmioty postrzega jedynie w zarysach.

Zmysły powonienia, smaku i dotyku zaczynają słabnąć, po czym również zanikają. Umierający traci siły - nie może utrzymać we właściwej pozycji głowy, czuje się jak przygnieciony gigantycznym ciężarem, nawet otwieranie i zamykanie oczu przychodzi z wielkim trudem. Jakakolwiek pozycja przestaje być wygodna, a umysł na przemian znajduje się w stanie pobudzenia, to znów zapada w odrętwienie. Zaraz potem umierający zaczyna tracić kontrolę nad płynami ustrojowymi. Cieknie mu z nosa i oczu, nie można powstrzymać oddawania moczu i kału. Język nieruchomieje, usta i gardło stają się lepkie i zatkane, wskutek czego zaczyna doskwierać pragnienie. Całe ciało ogarnia drżenie. Wszelkie wrażenia zmysłowe rozpływają się w korowodzie bólu i rozkoszy, gorączki i zimna. Umysł staje się niespokojny, pobudliwy i bardzo nerwowy.
W kolejnej fazie język i usta całkowicie wysychają. Konający nie może już niczego wypić, zawodzi trawienie. Kończyny stygną, poczynając od dłoni i stóp, następnie opada temperatura całego ciała. Rozróżnienie czegokolwiek znajdującego się w zewnętrznym świecie staje się coraz trudniejsze - umierający nie rozpoznaje już krewnych ani przyjaciół.

W ostatnim stadium oddychanie przychodzi z najwyższym wysiłkiem - oddechy są płytkie i przerywane. Oczy wywracają się do góry i nieruchomieją, zanika kontakt ze światem zewnętrznym. W tym stanie mogą pojawić się wizje - negatywne bądź pozytywne, w zależności od tego, jakie życie mamy za sobą. Potem następuje powolny, ostatni wydech, po którym funkcje oddechowe całkowicie ustają.
Miasto wykute w skale ponad 2000 lat temu - Petra
W Biblii pojawia się kilkakrotnie pod nazwą Sela. Dla Arabów jest to Wadi Musa, czyli Dolina Mojżesza. Opodal, na jednym ze szczytów czczony jest zresztą grób Aarona. Turyści odwiedzający Jordanię znają ją jednak jako Petrę, co po grecku oznacza oczywiście skałę. Trudno się dziwić nazwie miasta wykutego w miękkim, pomarańczowym i jedwabistym kamieniu. Stary Testament przekazuje, że zanim Nabatejczycy utworzyli tu swoje królestwo, bajeczną dolinę i tereny wokół niej zamieszkiwali Edomici. Potomkowie Ezawa, skłóceni z Judejczykami, ustąpili pod naporem koczowniczych ludów arabskich około IV w. przed Chr. Mniej więcej dwieście lat później namioty nabatejskie znikły w Rakmu, a ludzie zasiedlili wygrzebane własnymi rękami setki jaskiń.
6 Zmysł - Postrzeganie pozasmysłowe
Wyniki takie nie dziwią części specjalistów. Ich zdaniem ESP jest jedną z naturalnych, wrodzonych zdolności człowieka, która zanika w miarę postępu technologicznego. Przyczyną może, być fakt, że nowoczesne techniki komunikacji wyeliminowały potrzebę uciekania się do telepatii. Badacze tak radykalni w poglądach jak biolog Rupert Sheldrake posuwają się nieco dalej. Sheldrake uważa, że wskazówek pomocnych w wyjaśnieniu postrzegania pozazmysłowego u ludzi mogą dostarczać badania nad instynktownymi zdolnościami zwierząt, takimi jak umiejętność odnajdywania domu u gołębi lub wyczucie kierunku, właściwe zwierzętom migrującym. Istnieje również teoria, która mówi, że ludzkie postrzeganie pozazmysłowe to pozostałość instynktu przeżycia: parapsychiczny odpowiednik adrenaliny, uwalnianej do żył w całym ciele w chwili zagrożenia. Przykładem zjawiska ESP wywołanego sytuacją zagrożenia jest historia Gladys Wright, położnej z hrabstwa Norfolk w Wielkiej Brytanii. Była wtedy wyjątkowo mroźna zima, więc pani Wright szczególnie troskliwie opiekowała się pacjentkami, nie chcąc, aby któraś z nich ucierpiała wskutek pogody. 15 grudnia obfite opady śniegu uszkodziły lokalne linie telefoniczne. Ponieważ jednak żadna z ciężarnych matek nie oczekiwała rozwiązania w ciągu najbliższego tygodnia, awaria nie zaniepokoiła położnej. Jednak tego samego popołudnia Gladys Wright poczuła nagle, że potrzebuje jej jedna z pacjentek Joyce Goodwin. Odczucie wciąż przybierało na sile, aż w końcu po północy zdecydowała się wyruszyć poprzez zaspy, aby sprawdzić stan pani Goodwin, gdy wreszcie przebrnęła sześciokilometrową trasę, ujrzała dom zalany światłem. Pani Goodwin właśnie rodziła. Nad ranem z pomocą Gladys, dziecko szczęśliwie przyszło na świat.
Metalowe kule z RPA mają trzy miliardy lat!
Już od wielu lat uczeni usiłują odgadnąć pochodzenie i przeznaczenie przedmiotów, zjawisk i biologicznych fenomenów, które odkryto „nie na swoich miejscach” w świecie. I znów rozgorzała dyskusja na temat pochodzenia metalowych kulek z RPA. Średnice ich wynoszą 2,5 – 10 cm i wyglądają, jakby wykonane były przez człowieka. Tylko że... – tylko że mogły powstać one w Prekambrze, o wiele dawniej niż pojawił się Homo sapiens sapiens na Ziemi – bowiem liczą one sobie – bagatela! – od 2,8 do 3 mld lat! (czyli mniej więcej z przełomu Katarchaiku i Archaiku, w czasie formowania się najstarszych Marealbidów – uwaga tłum.) O odkryciu tego i innych artefaktów traktuje artykuł zamieszczony na łamach rosyjskiego czasopisma NLO.
Zagadka "Potwora z Loch Ness" rozwiązana, to płynący Słoń Indyjski
Nessie, jak pieszczotliwie nazywa się wielkie stworzenie, które ponoć zamieszkuje wody Loch Ness, największego jeziora w Szkocji, to od dawna jeden z najpopularniejszych legendarnych potworów. Ile jest prawdy w tej legendzie? Po raz pierwszy zaobserwował go św. Kolumban, irlandzki mnich, ponad 1400 lat temu. Potem zapanowała cisza aż do roku 1933, gdy oddanie do użytku nowej drogi sprawiło, że jezioro leżące wśród gór stało się łatwiej dostępne. Z drogi wzdłuż brzegu rozciągają się szerokie widoki na jezioro, dając okazje do obserwacji. Paleontolog i malarz Neil Clark rozwiązał zagadkę, wysuwając tezę, że w rolę potwora wcielił się być może zażywający kąpieli słoń. Analizując opisy i ilustracje dotyczące Nessie z lat 30. XX w. i późniejszych, Clark zwrócił uwagę na podobieństwo wężowej sylwetki jeziornego potwora do trąby i grzbietu pływającego słonia indyjskiego.
Portale społecznościowe niszczą ludzkość
Portale społecznościowe niszczą ludzkość, niszczą społeczeństwa, jakie znamy, niszczą człowieczeństwo i są skonstruowane tak, abyś poświęcał im, jak najwięcej czasu i uwagi. Szokujące wyznanie Seana Parkera byłego prezesa Facebooka, daje do myślenia, tym bardziej że amerykański biznesmen przeprasza za tę krzywdę, którą uczynił światu… Stwierdził, że ludzie tacy jak on i Mark Zuckerberg mieli tylko jeden cel, który sprzyjał tworzeniu i rozwijaniu Facebooka – chcieli zająć użytkownikowi jak najwięcej czasu i oczekiwali wielkiego poświecenia świadomej uwagi.

W ten oto sposób zdaniem Parkera portale społecznościowe wykorzystują ludzkie słabości i niszczą społeczeństwa, jakie znamy.

Coraz więcej osób przyznaje, że przebywaniu na Facebooku towarzyszy niepokój. Może to być spowodowane natłokiem informacji, powiadomień i wiadomości, które nas atakują. Do tego dochodzą zaproszenia i reklamy. To uczucie przytłoczenia powoli uświadamia sobie coraz więcej użytkowników mediów społecznościowych.
Odnaleziona w Australii Kałamarnica Olbrzymia to "dziecko"
Największy znany okaz, znaleziony w 1887 przy brzegach Nowej Zelandii, miał średnicę oczu dochodzącą do 37 cm, a długość ciała do 18 m (z czego ok. 12 m przypadało na macki). Nie wiadomo do jakiej wielkości dożywają i ile właściwie żyją te zwierzęta, zostało opisanych tylko kilka młodych osobników. Zwierzę to jest przypuszczalnie źródłem legend o krakenie; jest to jeden z przypadków, gdy istnienie stworzenia uważanego za mityczne znajduje potwierdzenie. Jack, Daniel I Matthew Aplin z Wellington podróżowali wzdłuż południowego wybrzeża Nowej Zelandii szukając najlepszego miejsca do nurkowania, kiedy pośród skał dostrzegli zniszczone ciało kałamarnicy. Zwierzę miało ponad 4 m długości. Naukowcy uważają, że bracia najprawdopodobniej natknęli się na ciało kałamarnicy olbrzymiej (Architeuthis dux), a nie kałamarnicy kolosalnej (Mesonychoteuthis hamiltoni). Znalezisko braci Aplin pomoże uczonym w lepszym zrozumieniu tych morskich potworów.
Najdłuższy pociąg świata miał długość 7,353 km!
W ludziach zawsze drzemała potrzeba przekraczania barier. Lubimy bić rekordy prędkości, wysokości, wielkości itp. Bicie rekordów nie ominęło też kolei i wcale nie chodzi nam o prędkość, z jakim może poruszać się skład. Kolejarze zbudowali pociągi, których długość liczona jest w kilometrach, a nie dziesiątkach lub setkach metrów. Najdłuższy skład odpowiada długością 612 autobusom "Solaris Urbino 12" ustawionym w rzędzie jeden za drugim. Absolutnym światowym rekordzistą jest pociąg BHP Run. 21 czerwca 2001 roku ustanowił on rekord długości składu towarowego, który wynosi 7,353 km. Osiem lokomotyw General Electric AC6000CW o mocy 6000 KM każda, musiało się zmierzyć z 682 wagonami wypełnionymi ładunkiem rudy żelaza o masie całkowitej 99 734 ton. Rekord pobito na 275 km linii kolejowej Port Hedland mieszczącej się w Australii Zachodniej.
Lineus longissimus - Najdłuższe zwierzę świata, znajdowano okazy mierzące 55 metrów!
Lineus longissimus to gatunek wstężnicy. Jedno z najdłuższych znanych zwierząt jakie zna nauka, na ogół osiąga 5–15 m, lecz znajdowano okazy o długości do 55 m. Jego śluz jest silnie toksyczny, można je znaleźć na piaszczystych wybrzeżach, błotnistych brzegach i w basenach pływowych. Zwierzęta te mają 5–10 milimetrów szerokości. Ich ciało ma brązową barwę z jaśniejszymi (podłużnymi) paskami.

Śluz tych zwierząt ma zapach przypominający żelazo lub ścieki i zawiera stosunkowo silną neurotoksynę broniącą przed drapieżnikami. Wykazano, że zabija on kraby i karaluchy, dzięki czemu może mieć w przyszłości zastosowanie jako insektycyd rolniczy. Toksyna jest sto razy silniejsza dla owadów, niż dla ludzi.
Krater Patomskiy
Do niedawna niektórzy naukowcy uważali, że krater ma duży ślad z bardzo gęstego meteorytu, który po uderzeniu zatonął pod ziemią. Inna hipoteza głosiła, że ​​jest to fragment meteorytu Tunguska . Inni uważali, że krater jest wynikiem wybuchu pod powierzchnią gazu ziemnego. Kilka ekspedycji naukowych zostało wysłanych do krateru, ale natura jego pochodzenia pozostaje tajemnicą. Astronomowie i geofizycy z Państwowego Uniwersytetu Technicznego w Irkucku , geochemicy z Instytutu Dynamiki Geosfery, RAS (Moskwa) uważają jednak, że krater może mieć jeszcze meteorologiczne pochodzenie. Według badań syberyjskich naukowców krater powstał zaledwie 300 do 350 lat temu. Został spowodowany procesami geologicznymi zachodzących pod ziemią, które doprowadziły do ​​przekształcenia skał krzemianowych w kraterze. "Ważnym potwierdzeniem tych pomysłów były wyniki geofizyki z St. Petersburga [Państwowy Uniwersytet Górniczy] i Jekaterynburga [Instytutu Geofizyki UB RAS], które przeprowadziły badania grawimetryczne i geoelektryczne, doszły również do przekonania, że ​​krater Patom ma pochodzenie o charakterze endogenicznym "- powiedział Antipin. Według geofizyków z Petersburga i Jekaterynburga, kratery uderzeniowe meteorytu mają zupełnie inny kształt, a krater Patom nie jest jednym z nich, dodał.