Login · Register
Maj 19 2019 19:28:06

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Info online

HotNews
Ankieta
Sądzisz że jesteśmy dziełem przypadku, czy zostaliśmy 'zaprojektowani'?

Dzieło przypadku
Dzieło przypadku
0% [0 głosów]

Ktoś to wszystko zaprojektował
Ktoś to wszystko zaprojektował
95% [18 głosów]

Nie interesuje mnie to
Nie interesuje mnie to
5% [1 głos]

Ogółem głosów: 19
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto:


Nasze quizy
Brak Quizów


Książki
g
stat4u
TOP 20
· Odkryto gigantyczne podziemne góry 650km pod powierzchnią planety, mogą być wyższe niż Mt Everest Czytano: 946
· Rekiny Polarne mogą żyć nawet 500 lat, odnaleziony i zbadany okaz urodził się ok 1505 roku! Czytano: 896
· Pół roślina, pół zwierzę - Elysia chlorotica Czytano: 643
· 3 Gigantyczne kamienne bloki - Największe na świecie! Czytano: 623
· Magiczna roślina powodująca odmienne stany świadomości - Ayahuasca (yagé) Czytano: 559
· Niesamowite przykłady kamuflażu zwierząt - TOP 20 Czytano: 544
· Człowiek bez mózgu ma świadomość na poziomie zdrowego człowieka Czytano: 504
· Zatopione miasto "MU" niedaleko japońskiej wyspy Yonaguni Czytano: 404
· 3 tajemnicze zwierzęta odkryte dzięki naukowym ekspedycjom na dno Rowu Mariańskiego Czytano: 372
· Tajne bazy rakietowe Tajwanu nie są już żadną tajemnicą, najnowsza aktualizacja Google Earth ujawniła przypadkiem sekret Czytano: 352
· Atlas - dwunożny robot Boston Dynamics umie już zrobić salto w tył Czytano: 341
· Kontrola Snu - LD Lucid Dreaming Czytano: 339
· Paraliż Senny Czytano: 291
· Krzyżówka Człowieka z Małpą na prawdę istniała w XX wieku! Czytano: 281
· Na Marsie Istnieje życie, Łazik Curiosity odkrył Grzyby Czytano: 280
· Gejzer Fly - Przypadkowy cud natury wykonany przez człowieka Czytano: 269
· Posąg wielkiego Buddy z Leshan ma ponad 1300 lat, nadal zaskakuje swoimi rozmiarami Czytano: 266
· Najszybszy pociąg świata jechał z prędkością 603 km/h (Film) Czytano: 251
· Sens Życia - Śmierć Czytano: 249
· Ile tak na prawdę jest planet w naszym Układzie Słonecznym? Wyjaśnienie Czytano: 242

Top 7 Atykułów
Najczęściej Czytane:
· Czarne Dziury Czytano: 112
· Wielka Piramida Cheopsa Czytano: 109
· Czy Jezus przeżył ... Czytano: 80
· Olbrzymy Czytano: 74
· Życie po życiu Czytano: 70
· Błędy Lekarskie Czytano: 61
· Tragedia Joseph'a Me... Czytano: 53

Najnowsze video

Ostatnie Artykuły
g

Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· NASA rozpoczyna budo...
· Każdy kontakt z tą...
· Największy obiekt z...
· Dinozaury przy nim t...
· Ile tak na prawdę j...
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Każdy kontakt z tą rybą kończy się głębokim oszołomieniem, albo śmiercią nawet dla krokodyli, przez porażenie prądem - Strętwa
Błędnie nazywany jest węgorzem elektrycznym – nie jest spokrewniony z węgorzokształtnymi. Naukowcy z Uniwersytetu w Yale i National Institute of Standards and Technology pracują nad stworzeniem sztucznych komórek wzorowanych na komórkach strętw, mających służyć jako zasilanie dla implantów medycznych i innych małych urządzeń, nie jest jednak do końca jasne na jakiej zasadzie działa ten organizm wytwarzający tak wysokie napięcie. Po bokach ciała, wzdłuż płetwy odbytowej znajdują się narządy elektryczne wytwarzające napięcie 300–600 V i natężenie ok 1 A. Napięcie takie może zabić zwierzę lub oszołomić. Wytwarzane jest zależne od długości osobnika. Narządy te powstały z mięśni brzusznych i są wykorzystywane do zabijania bądź ogłuszania zdobyczy, mogą służyć w celach obronnych. Są też wykorzystywane do elektrolokacji. Zajmują 80% ciała ryby, pozostałe 20% przypada na głowę i jamę brzuszną. Strętwa osiąga maksymalnie do 2,5 m długości i masę do 20 kg. Najczęściej spotykane są osobniki o długości około 1 m.
Największa dziura świata wykonana przez ludzi - Bingham Canyon Mine
Bingham Canyon Mine (oficjalnie: Bingham Canyon Open Pit Copper Mine) – odkrywkowa kopalnia miedzi znajdująca się w Stanach Zjednoczonych, w Stanie Utah, w hrabstwie Salt Lake. Jest największą kopalnią odkrywkową oraz największym wykopem utworzonym przez człowieka na świecie. Należy do Kennecott Utah Copper. Bingham Canyon jest jednym z Narodowych Pomników Historycznych USA.

Szerokość kopalni wynosi około czterech kilometrów, a jej głębokość, według różnych źródeł, sięga 900 lub 1200 metrów.

Kopalnia utworzona została w 1848 roku przez braci Bingham: Thomasa i Sanforda. Wydobycie rozpoczęto w 1904 lub w 1906 roku, a kopalnia pracuje do dziś. Oprócz miedzi wydobywa się molibden, srebro i złoto[ oraz ołów i cynk. Szacuje się, że przez ponad 100 lat wydobyto z niej 17 milionów ton miedzi, 386 ton molibdenu, 5900 ton srebra i 715 ton złota.
Poruszające się kamienie w "Dolinie Śmierci"
Najwięcej wędrujących kamieni znajduje się ok. 260 metrów od wysokiego stoku z dolomitu (także ze skał magmowych i sjenitu) na południowym krańcu jeziora. Zjawisko nigdy nie zostało sfilmowane. Podobne, choć mniej zachwycające, można znaleźć na pobliskich jeziorach. Ślady mogą być długości dziesiątek, a nawet setek stóp, szerokie na 8–30 cm i głębokości nie mniej niż 25 mm. Zmiany zauważane są tylko co dwa, trzy lub cztery lata. Kamienie czasem przewracają się, zmieniając nieco kształt ścieżki.

W 1948 geologowie Jim McAllister i Allen Agnew przeprowadzili gruntowne badania. Naukowcy National Park Service opublikowali swe wyniki w magazynie Life z wieloma fotografiami. Dolina Śmierci należy nie tylko do najsuchszych, ale też do najbardziej wietrznych miejsc na świecie. Wąskie wąwozy mogą wzmacniać siłę wiatru, a pionowe ściany dać efekt wiatru odbitego. Jeśli w tym czasie, dno jeziora jest błotniste, kamienie nie powinny mieć problemów z poruszaniem się. W 1955, geolog George M. Stanley opublikował pracę sugerującą, że niektóre głazy są zbyt ciężkie. Zwolennicy teorii utrzymują, że może pomagać im lód.
Tajemnicze kręgi tworzą wyjątkowe Ryby z rodziny Tetraodontidae - Kolcobrzuchy
Kręgi pierwszy raz zostały zauważone w 1995 roku na dnie oceanu niedaleko Japonii. Przez 20 lat próbowano rozwiązać zagadkę powstawania tych kręgów, dokonał tego przypadkowo japoński fotograf Yoji Ookata podczas fotografowania dna morskiego. Natknął się na coś podobnego do kręgów w zbożu. Przez 50 lat swojej kariery nie zetknął się z czymś takim. Na głębokości 80 metrów odkrył odciśnięty w piasku krąg. Niezwykle precyzyjnie wyrzeźbione koło z pięknymi zdobieniami wykonane na dnie morza miało 6,5 metra średnicy. Podwodne kręgi tworzą Kolcobrzuchy, samce ryb z rodziny Tetraodontidae, w czasie godów by uwieść partnerkę, przede wszystkim jej zaimponować, klasa sama w sobie. Proces budowania i dekoracji muszelkami, oraz małymi fragmentami rafy koralowej zajmuje im do 10 dni. Jak tylko samica podpłynie do kręgu to samiec zaczyna swój rytuał, emocjonalnie pływa podburzając piasek w samym środku kręgu. Naukowcy twierdzą że specyficzne wzory krędu nie tylko ułatwiają wybór partnera, ale też zapewniają niezbędne czynniki to wylęgu.
Posąg wielkiego Buddy z Leshan ma ponad 1300 lat, nadal zaskakuje swoimi rozmiarami
Posąg Buddy znajduję się w pobliżu miasta Leshan w chińskiej prowincji Syczuan. Mierzy 71 metrów wysokości, co czyni go jednym z największych posągów Buddy na świecie. W 1996 roku został wraz z pobliską górą Emei wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie Wielkiego Buddy z Leshan rozpoczyna się od szczytu klifu. W pierwszej kolejności warto obejrzeć gigantyczny posąg z góry, a następnie zejść do jego podnóża. W trakcie schodzenia po stromych schodach zmienia się perspektywa. Na samym dole zdumiewają rozmiary 71-metrowego Buddy! Budowę posągu rozpoczęto w 713 roku staraniem buddyjskiego mnicha Haitonga. Posąg zaprojektowano tak, aby stał na zboczu i zwrócony był twarzą do zlewiska rzek Dadu He i Min Jiang. Dookoła Wielkiego Buddy rozciąga się park, w którym można odpocząć po wspinaczce w górę klifu. Na jego terenie znajdują się liczne groty i świątynie. Z parku można wyjść obok kas biletowych lub przechodząc przez wioskę rybacką, gdzie znajdują się stragany z pamiątkami i niewielkie restauracje.
Krzywy Domek ma 15 lat, ale wciąż nie przestaje zadziwiać, przyciąga turystów z całego świata
Krzywy Domek ma 15 lat, ale wciąż nie przestaje zadziwiać, przyciąga turystów z całego świata. Prace nad nim rozpoczęto w 2003 roku, a ukończono w 2004 roku. Na taki pomysł mogli wpaść tylko Polacy, okazał się strzałem w dziesiątkę.

Portal Village of Joy opublikował listę 50 najdziwniejszych budynków świata. Pierwsze miejsce na liście zajął Krzywy Domek, niezwykły, pełen magii, o bajkowej architekturze w Sopocie, inspirowany rysunkami Jana Szancera.

Krzywy Domek wygrał z takimi budowlami z całego świata, jak The Torre Galatea Figueres w Hiszpanii, biblioteka publiczna w Kansas City w Stanach Zjednoczonych czy słynne muzeum Guggenheim w Bilbao.
Kontrola Snu - LD Lucid Dreaming
Samo pojecie LD - świadomy (jasny) sen oznacza uświadomienie podczas fazy snu faktycznego stanu w jakim się właśnie znajdujemy - zorientowanie się, że cały otaczający Cię w danej chwili świat jest snem - wytworem Twojego umysłu. Zdajesz sobie sprawę, że znajdujesz się we śnie jednak się nie budzisz. Rożny jest jednak stopień naszej świadomości i na jego podstawie możemy podzielić LD na kilka oddzielnych aczkolwiek bardzo bliskich sobie poziomów kontroli :

1. Sen, w którym zdajemy sobie sprawę że śnimy, lecz nie jesteśmy w stanie na niego oddziaływać, jedynie biernie brać w nim udział tak jakbyśmy oglądali film i byli jedną z jego postaci.

2. Sen, w którym wiemy że śnimy i mamy wpływ na toczące się w nim wydarzenia, aczkolwiek ciężko jest nam zdecydować się, co powinniśmy w danym momencie zrobić i w jaki sposób to osiągnąć.

3. Sen, w którym mamy wysoki poziom kontroli i pamiętamy nasze zamiary i zadania, które zaplanowaliśmy sobie podczas dnia i udaje nam się wykonywać je bez większych problemów.

4. Sen, w którym nie tylko mamy wysoka świadomość naszego stanu, ale jesteśmy w stanie dokładnie stwierdzić datę i w przybliżeniu czas, oraz gdzie znajduje się nasze fizyczne ciało, co wydarzyło się nam przed zaśnięciem etc. Możemy bez wysiłku przypomnieć sobie nasze zadania i nie tylko; wpadać na nowe pomysły i pokonywać nowe przeszkody w trakcie ich realizacji, zmieniać całą scenerię snu i tworzyć sobie wybrane postacie i rekwizyty.
Sztuczna Hibernacja - Fakt, czy mit?
Powoli otwierasz oczy. Trochę boli cię głowa, sucho ci w ustach, twoje ciało jest zdrętwiałe i obolałe. Kiedy już zaczynasz widzieć ostro, spostrzegasz przyglądającego się ci człowieka ubranego w coś, co przypomina kombinezon astronauty. Uśmiecha się do ciebie. "Udało się. Witamy w XXV wieku." Scena niczym z filmu science fiction, jednak nie brakuje dziś ludzi, którzy podobną ewentualność traktują serio. Poświęcają swój czas i pieniądze na rozwój nauki o nazwie krionika, w nadziei, że po wielu latach lub nawet wiekach od momentu ich "śmierci", pozwoli im ona powrócić do życia. Ogólna koncepcja krioniki jest bardzo prosta. Umierasz, zostajesz zamrożony, a w przyszłości, kiedy znane już będzie lekarstwo, która cię uśmierciła zostaniesz rozmrożony. Perspektywa obudzenia się w świecie o możliwie najwyższym poziomie rozwoju technologicznego rozwiązuje wszelkie problemy, ze śmiertelnością włącznie. Po prostu za sto lub dwieście lat wstaniesz i rozpoczniesz życie na nowo.
3 tajemnicze zwierzęta odkryte dzięki naukowym ekspedycjom na dno Rowu Mariańskiego
Wody oceaniczne pokrywają w sumie blisko 3/4 (70,8%) Ziemi. Powierzchnia oceanów wynosi ok. 361 mln km². Dno oceaniczne, a raczej to, co żyje w tych ciemnych głebinowych zakamarkach jest praktycznie niezbadane, na palcach można policzyć espedycje naukowe do najgłębszych miejsc na ziemi, jednym z nich jest Rów Mariański położony w zachodniej części Oceanu Spokojnego. Według ostatnich pomiarów głębokość rowu wynosi 11,034 m, dla porównania w powietrzu na takim pułapie latają samoloty pasażerskie. To tam odkryte zostały te niezwykłe zwierzęta, a to przecież niewielki procent głębinowych stworzeń, niektórych możemy w ogólę nie spotkać, ponieważ są przystosowane tylko do takich warunków gdzie panuje całkowita ciemność, to jest ich teren, sprytnie uciekają od świateł (tak na prawdę to oni w takich ekspedycjach obserwują naukowców, a nie naukowcy ich) i przede wszystkim bardzo duże ciśnienie, po opuszczeniu tego zabójczego ciśnienia zwyczajnie umierają, człowiek na ich miejscu zostałby zgnieciony do wielkości piłki do tenisa.
Najstarsze zatopione miasto ma ok 8000 lat! - Pawlopetri
Pawlopetri to podwodne stanowisko archeologiczne, które jest uważane za najstarsze zatopione miasto na świecie. Zostało odkryte i opisane w 1968 przez naukowców z Instytutu Oceanografii Uniwersytetu w Cambridge (pod kierunkiem dra Nica Flemminga).

Będzie pierwszym zatopionym miastem, które zostanie zbadane cyfrowo w trzech wymiarach. Znajduje się u wybrzeży południowej Lakonii w Grecji.

Odkryte ruiny zajmują około 500 m2 - choć powierzchnia całej osady miała ok. 100 tysięcy m2 - składają się z 15 budynków zanurzonych 3-4 metry pod wodą, dzięki temu rejon ten nie został nigdy przebudowany lub zakłócony przez rolnictwo. Pomimo że przez wieki narażone na erozję, zachowały jednak swój charakter sprzed tysięcy lat.

Początkowo miasto datowane było na okres mykeński około 1600-1100 p.n.e., jednak w wyniku prac archeologicznych, odnaleziono wyroby ceramiczne z okresu neolitu, które wskazują, że jego wiek może sięgać nawet 5000 - 6000 lat p.n.e., czyli początków handlu morskiego w rejonie śródziemnomorskim