Październik 20 2020 20:12:12
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Info online

KsiążkiOstatnie Artykuły
g
stat4u
Naukowcy wykryli parę wodną na księżycu Jowisza Europie
Po raz pierwszy bezpośrednio wykryto parę wodną z nieuchwytnych 'pióropuszy' księżyca Jowisza.

W ostatnich latach obserwacje Europy za pomocą Kosmicznego Teleskopu Hubble'a ujawniły ślady czegoś, co wydaje się pióropuszami pary wodnej wydobywającej się z jej powierzchni.

Teraz zespół kierowany przez planetologa NASA, Lucasa Paganiniego, po raz pierwszy wykrył znamienne oznaki tej ulotnej pary za pomocą Obserwatorium WM Kecka na Hawajach.

Odkrycia wykazały, że było ich też dość dużo, wystarczyłoby na wypełnienie basenu olimpijskiego.

Paganini i jego zespół uważają, że para ta może pochodzić albo z dużego oceanu podziemnego, albo ze zbiornika stopionego lodu uwięzionego w lodowej skorupie zewnętrznej Europy.

„Niezbędne pierwiastki chemiczne (węgiel, wodór, tlen, azot, fosfor i siarka) oraz źródła energii - dwa z trzech wymagań dotyczących życia - znajdują się w całym Układzie Słonecznym” - powiedział.

„Ale trzecia - ciekła woda - jest nieco trudna do znalezienia poza Ziemią. Chociaż naukowcy nie wykryli jeszcze bezpośrednio ciekłej wody, znaleźliśmy kolejną najlepszą rzecz: wodę w postaci pary”.

Po raz pierwszy woda została wykryta bezpośrednio nad powierzchnią lodowego księżyca Jowisza, a odkrycie to powiększa liczbę dowodów sugerujących, że Europa jest domem dla rozległego oceanu.

Przyszłe misje robotyczne, w tym zbliżająca się NASA Europa Clipper, powinny pomóc odkryć tajemnice tego zagadkowego świata i powiedzieć nam więcej o tym, co może kryć się pod jego powierzchnią.
Największa małpa na świecie miała 3 metry wysokości i żyła na równi z ludźmi.
Mający trzy metry wysokości Gigantopithecus był największą małpą, jaka kiedykolwiek chodziła po powierzchni Ziemi.

Ponad dwa razy większy od dzisiejszych wielkich małp, ten ogromny naczelny był prawdziwym królem Kongiem - olbrzymią bestią, która zawstydziłaby nawet legendarną Wielką Stopę.

Gatunek żył w częściach dzisiejszej Azji Południowej i wędrował po planecie od około 9 milionów lat temu, aż do zniknięcia gdzieś około 100 000 lat temu.

Teraz naukowcom udało się dowiedzieć więcej o tym prehistorycznym olbrzymie dzięki odkryciu skamieniałej dolnej szczęki sprzed dwóch milionów lat w jaskini w Chinach.

To niesamowite, udało im się uzyskać próbki białka szkieletowego z zęba pomimo jego ekstremalnego wieku.

Okazuje się, że Gigantopithecus był faktycznie związany z dzisiejszymi orangutanami.

„Byłby to odległy kuzyn (orangutanów), w tym sensie, że jego najbliższymi żyjącymi krewnymi są orangutany, w porównaniu do innych żyjących wielkich małp, takich jak goryle lub szympansy lub my,” powiedział dr Frido Welker z Uniwersytetu w Kopenhadze.

Oczekuje się, że analiza białka zęba może pomóc naukowcom dowiedzieć się więcej z innych skamielin.

„To badanie sugeruje, że starożytne białka mogą być odpowiednią cząsteczką, która przetrwa większość współczesnej ewolucji człowieka, nawet na obszarach takich jak Afryka czy Azja, a tym samym moglibyśmy w przyszłości badać naszą własną ewolucję jako gatunek na bardzo długi okres”, powiedział dr Welker.
Łazik Curiosity odkrył tlen na Marsie, 'coś' go wytwarza i pochłania.
Do tajemnicy metanu na Marsie dołączyła teraz inna zagadka - tlen.

Łazik Curiosity NASA dokonał fascynujących odkryć podczas eksploracji Krateru Gale, a ten ostatni nie jest wyjątkiem.

Po opublikowaniu danych z pięciu lat z przenośnego laboratorium chemicznego MarsA (SAM) z analizy próbek łazika, ujawniono, że tlen w atmosferze planety wykazuje anomalne wahania sezonowe, które mogą być spowodowane przez nieznany proces chemiczny.

Podobnie jak Ziemia, Mars jest nachylony wokół swojej osi obrotu, co oznacza, że ​​również doświadcza pór roku.

Instrument SAM firmy Curiosity monitoruje skład atmosfery od sezonu do sezonu, rejestrując różne stężenia gazów w ciągu kilku lat.

Chociaż okazało się, że azot i argon mają przewidywalny wzór sezonowy, okazuje się, że tlen nie - coś wydaje się regularnie wytwarzać, a następnie odbierać.

„Gdy po raz pierwszy to zobaczyliśmy, to było po prostu oszałamiające” - powiedział współautor badania, prof. Sushil Atreya.

W obecnej sytuacji nikt nie jest pewien, jakie może być tego wytłumaczenie.

„Próbujemy to wyjaśnić” - powiedziała Melissa Trainer z NASA. „Fakt, że zachowanie tlenu nie jest idealnie powtarzalne co sezon, powoduje, że myślimy, że nie jest to problem związany z dynamiką atmosfery. Musi to być jakieś źródło chemiczne i pochłaniacz, którego nie możemy jeszcze wyjaśnić.”

Poszukiwanie odpowiedzi trwa.
Ryba z ludzką twarzą. Ciekawostka ||FILM
W mediach społecznościowych pojawiły się niepokojące zdjęcia karpia z wyraźnie ludzkimi rysami twarzy.

Ta osobliwa ryba, która podobno została sfilmowana w chińskim Kumming, okazała się hitem internetowym dzięki jej dość nietypowemu wyglądowi.

Wydaje się, że nikt nie jest do końca pewien, skąd pochodzi materiał, a niektóre serwisy informacyjne pozyskują go do chińskiej sieci społecznościowej Weibo, a inne łączą go z chińską aplikacją wideo TikTok.

Wszystko, co można naprawdę zauważyć na podstawie wideo, to to, że ryba żyje w jakimś stawie lub jeziorze.

Ostatecznie oczywiście karp nie ma w rzeczywistości ludzkiej twarzy - to po prostu złudzenie optyczne powstałe w wyniku przypadkowego rozmieszczenia znaków na jego ciele.

Zniekształcenie wody, patrząc z góry, prawdopodobnie również przyczynia się do efektu.

Niektórzy ludzie porównali rybę do stworzenia z Sega Dreamcast Seaman .

.., i weź takiego karpia 'ubij' na święta ...

Możesz sam sprawdzić wideo poniżej.
Kotek o imieniu Duo urodził się z dwiema twarzami || FILM
Pomimo tego, że urodził się potencjalnie w stanie śmiertelnym, ten kociak, jak dotąd, pokonywał wszystkie przeszkody.

Urodzona trzy miesiące temu Duo została zabrana pod skrzydła weterynarza z San Diego dr Ralpha Tran po tym, jak jej niezwykły stan zdrowia i wygląd doprowadziły jej matkę do odrzucenia jej przy urodzeniu.

Cierpi na schorzenie, któe jest znane jako „Janus” lub "Diprosopus", różni się od połączonych bliźniaków.

Duo ma dwie twarze z dwoma ustami, dwoma nosami i łączącym okiem pośrodku, ale ma jedno ciało.

Niestety jej stan utrudnił jedzenie i potrzebuje stałej opieki, aby przeżyć.

„Każda twarz walczy o jedzenie, w wyniku czego większość jedzenia kończy się w 'środkowym oku' i na czole” - czytamy na oficjalnej stronie Facebooka.

„Właśnie dlatego jej czoło jest teraz łyse”.

Pomimo tych problemów Duo jest zaskakująco zadziorna, potrafi biegać i skakać jak inne kocięta w jej wieku. Z powodzeniem przeciwstawiła się również śmierci, ponieważ większość kotów urodzonych z tą chorobą zazwyczaj żyje tylko kilka dni.

„Może być niepełnosprawna, może mieć wyzwania, ale uwielbia życie, uwielbia się bawić, bierze wszystko, co jest na nią rzucane, i robi z tego wszystko, co najlepsze, krótko mówiąc cieszy się życiem” - powiedział dr Tran.
Starożytna mumia kota ma 3 ogony i 5 tylnych łap, jej wiek to 2500 lat.
Nowe skany CT starożytnego zmumifikowanego kota sprzed 2500 lat ujawniły coś bardzo zaskakującego.

W czasach starożytnych Egipcjan kot domowy był wysoko ceniony. Wiele osób czciło ich jako żywą inkarnację pół kotów, pół kobiet Bogini Bastet.

W związku z tym wiele kotów zmumifikowano tak samo jak faraonów.

Na przestrzeni lat archeolodzy odkryli kilkadziesiąt przykładów zmumifikowanych kotów i uważa się, że Egipcjanie mogli zmumifikować łącznie ponad 70 milionów zwierząt.

Niedawno 2500-letnia mumia kota, która była przechowywana w Muzeum Sztuk Pięknych w Rennes we Francji, została poddana skanowi tomografii komputerowej (CT), aby dowiedzieć się, co kryje się w środku.

To, co naukowcy odkryli w środku, było dużą niespodzianką.

Zamiast kości jednego kota znaleźli zlepek szczątków szkieletu należących do trzech pojedynczych kotów. Czaszkę zastąpiono kulą materiału i chociaż brakowało kilku innych kości, mumia zawierała trzy ogony i pięć tylnych nóg.

Zdania naukowców są podzielone ponieważ niektórzy twierdzą że było to jedno stworzenie ...

„Istnieją miliony mumii zwierzęcych, ale niewiele zostało sfotografowanych tomografią komputerową” - powiedział Theophane Nicolas z Institut National de recherches archeologiques profilaktyki (INRAP).

„Niektóre są puste, inne zawierają tylko jedną kość, czasem kot jest kompletny. Mumia Rennes jest wyjątkowa”.

„Niektórzy badacze uważają, że mamy do czynienia ze starożytnym oszustwem zorganizowanym przez pozbawionych skrupułów kapłanów"
Neandertalczycy byli mądrzejsi od współczesnych ludzi „Ostatni” neandertalski naszyjnik odkryto w Hiszpanii
Według archeologów, koło wynaleziono około 8 000 r. pne w Azji. Najstarsze kiedykolwiek widziane koło było odkryte w Mezopotamii około 3500 roku pne. na terenach dzisiejszego Iraku.

Pochodzący sprzed 40 000 lat naszyjnik mógł być ostatnim tego rodzaju dziełem neandertalczyków i o wiele bardziej skomplikowanym niż "koło"

Odkryty w Cova Foradada - dobrze znanej jaskini neandertalskiej na Półwyspie Iberyjskim w Europie - naszyjnik został wykonany ze szponów hiszpańskiego orła cesarskiego.

Naukowcy uważają, że na orły polowano wyłącznie po to, aby zamienić je w przedmioty dekoracyjne.

„Neandertalczycy używali szponów orła jako elementów symbolicznych, prawdopodobnie jako wisiorki naszyjników, od początków środkowego paleolitu”, powiedział lider zespołu badawczego Antonio Rodriguez-Hidalgo.

To, co sprawia, że ​​to szczególne odkrycie jest tak interesujące, że sięga czasów, gdy ostatnia grupa neandertalczyków w Europie zaczęła wchodzić w interakcje z nowoczesnymi ludźmi.

Naszyjnik mógł być nawet wymianą kulturalną między tymi dwoma gatunkami, udowodnione jest, że się krzyżowali i do dzisiaj w genach mamy po nich ślad.

Niestety neandertalczycy wkrótce wyginęli, z niejasnych przyczyn.
Wyhodowane w laboratorium mózgi mogą być „świadome i cierpiące”
Gdy człowiek umiera, jego mózg pracuje jeszcze ok 20 minut, człowiek ma świadomość że żyje, widzi i słyszy, ale nie może nic zrobić, nie ma czucia i nie może się ruszyć.

Naukowcy ostrzegają, że miniaturowe mózgi wyhodowane w laboratorium mogły stać się świadome i cierpią.

Wyobraź sobie, że istnieje jako kępka sztucznie wytworzonej tkanki mózgowej na płytce Petriego, niezdolna do ruchu lub komunikacji i skazana na eksperymenty przez całe życie.

Jest to niepokojący scenariusz, który zdaniem niektórych naukowców mógłby się teraz rozgrywać dzięki postępowi, jaki dokonał się w tworzeniu organoidów mózgowych - zlepków tkanek i komórek wykorzystywanych przez naukowców do opracowywania nowych rodzajów leków i badania działania ludzkiego mózgu.

W niektórych badaniach wykryto nawet aktywność w tych miniaturowych mózgach - gdzie zatem wyznaczamy granicę między prostym eksperymentem naukowym, a stworzeniem potencjalnie świadomego organizmu?

„Chociaż nie mamy dowodów na to, że [te miniaturowe mózgi są świadome], istnieją obecnie bardzo solidne protokoły, które mogą generować wyrafinowaną aktywność tych organoidów” - powiedział prof. Alysson R. Muotri z University of California w San Diego.
Czy istnieje inny „Ja” w równoległym wszechświecie?
Hipoteza „wielu światów” sugeruje istnienie niezliczonych innych wszechświatów podobnych do naszego, ale innych.

Pomysł, że żyjemy w praktycznie nieograniczonej liczbie niemal identycznych rzeczywistości, nie jest niczym nowym.

Na przykład w jednym wszechświecie możesz zginąć w wypadku samochodowym w zeszłym miesiącu, aw innym możesz nawet zostać prezydentem Stanów Zjednoczonych. Każdy możliwy wynik miał miejsce w co najmniej jednym z tych wszechświatów - każda wersja historii gdzieś się rozgrywała.

W swojej ostatniej książce Something Deep Hidden fizyk Sean Carroll z California Institute of Technology bardziej szczegółowo omawia tę koncepcję.

Twierdzi, że idea równoległych wszechświatów jest określoną możliwością.

„Jest absolutnie możliwe, że istnieje wiele światów, w których podejmowaliście różne decyzje” - powiedział podczas ostatniego wywiadu z NBC. „Po prostu przestrzegamy praw fizyki”.

„Nie wiemy, czy liczba światów jest skończona czy nieskończona, ale z pewnością jest to bardzo duża liczba”.

Zgodnie z teorią każda decyzja, którą podejmuje osoba, może podzielić rzeczywistość na dwie nowe iteracje, każda po innym możliwym wyniku. Na tej podstawie, jak twierdzi Carroll, równoległe wszechświaty nie mogą znajdować się w żadnym konkretnym miejscu ani czasie, ale mogą istnieć w stosunku do obserwatora.

W osobliwym świecie mechaniki kwantowej taka koncepcja nie byłaby aż tak zaskakująca.

„Zanim spojrzysz na obiekt, niezależnie od tego, czy jest to elektron, atom, czy cokolwiek innego, nie znajduje się on w żadnym konkretnym miejscu”, powiedział Carrol. „Może być bardziej prawdopodobne, że zobaczysz to w tym czy innym miejscu, ale tak naprawdę nie znajduje się w żadnym konkretnym miejscu”.

Jeśli chodzi o odwiedzanie takich alternatywnych rzeczywistości, Carroll pozostaje sceptyczny.

„[Nie] wchodzą w interakcje, nie wpływają na siebie w żadnej formie - powiedział. „Przejście przez to jak podróżowanie z prędkością większą niż prędkość światła. To nie jest coś, co możesz zrobić.”
Zaginione starożytne miasto zostało dokładnie zlokalizowane - To Mahendraparvata
Archeolodzy ogłosili odkrycie zaginionego miasta Mahendraparvata głęboko w dżungli kambodżańskiej.

Wczesna stolica Imperium Khmerów - reżim hindusko-buddyjski, który kwitł między IX a XV wiekiem w Azji Południowo-Wschodniej - Mahendraparvata została odkryta za pomocą powietrznego skanera laserowego o nazwie LIDAR, ale okazało się, że trudno ją zlokalizować z powodu gęstej roślinności dżungli pokrywającej ruiny .

Teraz jednak, dzięki nowym skanom płaskowyżu Phnom Kulen za pomocą LIDAR (Detekcja światła i zasięg), ostatecznie ustalono miejsce pobytu tego starożytnego zaginionego miasta.

Polowanie trwało ponad siedem lat i obejmowało międzynarodowy zespół naukowców pod przewodnictwem Jean-Baptiste Chevance z brytyjskiej Fundacji Archeologii i Rozwoju.

„Górzysty region Phnom Kulen jak dotąd nie cieszył się tak dużym zainteresowaniem” - czytamy w gazecie.

„Niemal całkowicie brakuje jej na mapach archeologicznych, z wyjątkiem fragmentu oznaczającego pozostałości niektórych ceglanych świątyń”
.

Z czasem skany ujawniły istnienie rozległej sieci miejskiej o powierzchni 50 km kwadratowych.

„Wiele innych elementów antropogenicznego krajobrazu łączy się z tą szerszą siecią, co sugeruje opracowanie ogólnego planu urbanistycznego” - napisali naukowcy.

„Tamy, ściany zbiornika i ściany ogrodzeń świątyń, dzielnic, a nawet pałacu królewskiego przylegają lub pokrywają się z nasypami liniowymi”.

Mimo swojej wielkości nie wydaje się, aby miasto przetrwało długo - być może zaledwie kilka dekad.

Spekulowano, że trudne warunki górzyste mogły być głównym czynnikiem, a Imperium Khmerów zamiast tego faworyzowało miejsce swojej nowej stolicy Angkor. Jak było na prawdę? Nie wiadomo...

To, co pozostało, służy jedynie jako upokarzające przypomnienie dawno utraconej kultury.
Ostatnie wpisy w profilach
RannevtaR
expired is is levitr


RannevtaR
levitra 20 mg o is


RannevtaR
i recommend rx online is


TOP 30
· Mieszkaniec wyspy Bali doznał szoku, gdy zobaczył to stworzenie we własnym domu, myślał że to "Obcy" - Wyjaśnienie | (FILM) Czytano: 13,691
· Gigantyczne stworzenie podobne do 'Czarnego Wilka' atakuje dużego psa! | (Film) Czytano: 7,714
· Odkryto największe zwierzę jakie kiedykolwiek latało po niebie, rozpiętość skrzydeł większa niż w samolocie F-16! - To "Zamrożony Smok" Czytano: 6,652
· Obca nauce forma życia spadła z drzewa i zaczęła się ruszać | (FILM) Czytano: 5,475
· Tajemnicza postać uchwycona na kamerach - "Wygląda jak pijany 'Obcy' wychodzący z baru o 3 nad ranem" (FILM) Czytano: 5,334
· Kałamarnica Olbrzymia została sfilmowana w mrokach oceanu na głębokości 750 metrów (FILM) Czytano: 4,934
· Metalowe kule z RPA mają trzy miliardy lat! Czytano: 4,913
· Dawid Kostecki - Współwięzniowie znają prawdę, media kłamią Czytano: 4,141
· Wędkarz doznał szoku i prawie wyskoczył z łodzi na widok tego co złowił Czytano: 4,090
· W Chinach zarejestrowano pająka, którego odwłok przypomina ludzką twarz | (FILM) Czytano: 3,565
· Tajemniczy potwór z morskich głębin zaatakował 5 metrowego rekina, ocalała tylko głowa. Czytano: 3,494
· Na Marsie Istnieje życie, Łazik Curiosity odkrył Grzyby Czytano: 3,470
· Krzyżówka Człowieka z Małpą na prawdę istniała w XX wieku! Czytano: 3,421
· 3 Gigantyczne kamienne bloki - Największe na świecie! Czytano: 3,274
· Zoo w Paryżu zaprezentowało jeden z najdziwniejszych organizmów na świecie - bezmózgową, samoleczącą się „BLOB” |FILM Czytano: 3,203
· Rekiny Polarne mogą żyć nawet 500 lat, odnaleziony i zbadany okaz urodził się ok 1505 roku! Czytano: 3,058
· 29mm stworzenie emituje dźwięk o natężeniu 157 decybeli, to tak jakby przyłożyć głowę do silnika JumboJeta Czytano: 3,044
· Zaobserwowano olbrzymie jajo kałamarcnicy, jest wielkości słonia! | FILM Czytano: 2,954
· Czy Jezus przeżył ukrzyżowanie? Po przeczytaniu tego artykułu stwierdzicie, że tak. Czytano: 2,839
· Zrekonstruowano twarz kobiety starszą od piramid w Gizie, która żyła 7500 lat temu. To pani Calpeia Czytano: 2,839
· Najstarsze drzewo świata ma prawie 10 000 lat! - Old Tjikko Czytano: 2,544
· Magiczna roślina powodująca odmienne stany świadomości - Ayahuasca (yagé) Czytano: 2,514
· Największy obiekt zaobserwowany we wszechświecie jest 5 miliardów razy większy niż nasze Słońce - UY Scuti Czytano: 2,493
· Kamera ochrony CCTV zarejestrowała coś niepokojącego w prywatnym domu | (FILM) Czytano: 2,477
· Tyranozaur mógł być dla niego przekąską dającą spokój na kilka miesięcy - Titano Boa | Animacja Czytano: 2,458
· Tajemnicze stworzenie znaleziono na terenie posiadłości w Titusville | (FILM) Czytano: 2,449
· Najtwardsze zwierzęta na ziemi. Da się je zabić? - Niesporczaki (FILM) Czytano: 2,419
· Pokazano dinozaura w całej okazałości wiadomo tez co jadł ostatnio Czytano: 2,404
· Odkryto gigantyczne podziemne góry 650km pod powierzchnią planety, mogą być wyższe niż Mt Everest Czytano: 2,401
· "Kosmiczna sieć” - Naukowcy ujawnili pierwsze zdjęcie obejmującej wszechświat sieci międzygalaktycznych włókien Czytano: 2,392
· W szpitalu wózek inwalidzki zaczął sam się poruszać | FILM Czytano: 2,353
· Duże, podobne do węgorza zwierzę zostało nagrane w rzece Ness | FILM Czytano: 2,332
· Na wyspie odkryto wymarły gatunek człowieka, był mniejszy niż fikcyjny Hobbit. Czytano: 2,261
· W Chinach złowiono rybę z głową przypominającą ptaka | (FILM) Czytano: 2,248
· Najstarsze, najlepiej zachowane ciało ma prawie 2500 lat Czytano: 2,220
· Zaginione starożytne miasto zostało dokładnie zlokalizowane - To Mahendraparvata Czytano: 2,203
· Człowiek bez mózgu ma świadomość na poziomie zdrowego człowieka Czytano: 2,165
· Półtonowy ptak żył w Europie razem z ludźmi, miał 4 metry wysokości Czytano: 2,118
· Bardzo duże zwierze zostało znalezione na szkockiej plaży Czytano: 2,068
· Niezwykłe stworzenie nagrane na Kostaryce, wygląda jak Predator (FILM) Czytano: 2,048
· Kobieta, która "umarła" napisała szokującą wiadomość Czytano: 2,042
· Wyhodowane w laboratorium mózgi mogą być „świadome i cierpiące” Czytano: 2,041
· Dziwne zachowanie wrony w Japonii, wygląda jak Goryl - Wyjaśnienie + (FILM) Czytano: 1,995
· Pół roślina, pół zwierzę - Elysia chlorotica Czytano: 1,971
· Odkryto bardzo dziwne stworzenie nieznane nauce 3500m pod Antarktydą | FILM Czytano: 1,953
· 3 tajemnicze zwierzęta odkryte dzięki naukowym ekspedycjom na dno Rowu Mariańskiego Czytano: 1,933
· Człowiek rozumny może być starszy od małp, z biegiem czasu nauka zaskakuje coraz bardziej - Niesamowite odkrycie Czytano: 1,883
· Błąd medyczny sprawił, że kilkanascioro dzieci zamieniło się w wilkołaki - Hiszpania Czytano: 1,882
· Odkryto nowy gatunek małży, która zjada skały i wydala piasek |(FILM) Czytano: 1,863
· Największa zdetonowana bomba była 6666 razy mocniejsza niż ta zrzucona na Hiroszimę (Film) Czytano: 1,804
Najnowsze video
Wygenerowano w sekund: 0.18 2,042,048 unikalne wizyty