Lipiec 23 2019 01:33:18
Najnowsze video
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Info online

KsiążkiOstatnie Artykuły
g
stat4u
Witamy!

Wprowadziliśmy integrację z Facebook\'iem od tej pory nie trzeba się rejestrować by móc dodawać komentarze, wystarczy posiadać konto na Facebooku i bezpośrednio można udzielac się w serwisie zagadkiswiata.pl, pozdrawiamy!


Info
Ułożono Piramidę z ponad miliona jednocentówek! (Film)
tekst alternatywnyCory Nielsen spędził trzy lata, przygotowując imponującą strukturę za pomocą 1,030315 centów, wartość monet to ponad 20 000 dolarów.

55-latek z Phoenix w Arizonie oczekuje na potwierdzenie Rekordu Guinnessa.

Piramida waży 6 360 funtów, mierzy 44,6 cala i składa się z 93 665 mniejszych stosów.

Przypominamy, że wielka piramida Cheopsa została zbudowana z około 2,3 miliona kamiennych bloków o wadze 2,5 tony każdy z nich, a największe dochodziły do 25 ton. Jeden cent waży nieco ponad dwa gramy, a ułożenie piramidy z ponad miliona monet zajeło mu 3 lata.

Ciekawostką jest fakt. że monety zostały ułożone bez kleju ...
Zielona Antarktyda - Za czasów Dinozaurów była bogata w życie, teraz powoli znowu staję się zielona, lodowce topnieją.
tekst alternatywnyZa czasów Dinozaurów Antktartyda była bójnym zielonym lądem bogatym w życie, teraz spoczywa na niej aż 4 km warstwa lodu, dystans można porównać do wraku Titanica, lęzącego w podobnej odległości co ląd Antarktydy.

W ostatnich latach średnia temperatura zamarzniętego kontynentu wzrosła o kilka stopni, a w niektórych miejscach, szczególnie na obrzeżach kontytnentu dochodziła do 16 stopni celsjusza na plusie!

Choć do tej pory Antarktyda była szczelnie skuta lodem, teraz powoli ustępuje miejsca roślinności. Powierzchnia tego kontynentu zarasta bowiem mchem, porostami i kwiatami. Wszystko przez globalne ocieplenie i systematycznie rosnącą temperaturę w tym rejonie. Badacze dokumentujący to zjawisko uspokajają: z dnia na dzień Antarktyda nie stanie się zupełnie zielona. Ale zmiany ekosystemu są jak najbardziej widoczne i niosą ze sobą poważne skutki.

Cały czas znajdowane są kości Dinozaurów i innych zwierząt, a to dopiero początek tego zo skrywa lód.
Największa zdetonowana bomba była 6666 razy mocniejsza niż ta zrzucona na Hiroszimę (Film)
tekst alternatywnyW pierwotnych założeniach ładunek miał mieć moc 100 Mt, to była tak duża moc że przestraszyła samych konstruktorów bomby, ze względów bezpieczeństwa (zmniejszenie możliwego opadu promieniotwórczego) zdecydowano się na zredukowanie jej o połowę, do 50 Mt.

Bomba zrzucona na Hiroszimę (Little Boy) miała moc 15Kt, czyli aż 6666,666~ razy mniejszą niż "Tsar Bomba" zrzucona przez Związek Radziecki w 1961 roku. Na szczęście nie brała udziału w wojnie, wykonano ją na specjalne polecenie Nikity Chruszczowa jedynie w celu demonstracji siły.

O sile wybuchu świadczy fakt, iż fala sejsmiczna nim wywołana (rejestrowana przez sejsmografy) okrążyła Ziemię trzy razy, oraz to, że był on widoczny z odległości prawie 900 km. Promieniowanie cieplne było w stanie spowodować oparzenia trzeciego stopnia w odległości 100 km od miejsca eksplozji. Grzyb atomowy miał około 60 km wysokości i 30–40 km średnicy.

Była to trójstopniowa bomba termojądrowa, zbudowana i zdetonowana przez Związek Radziecki. Zdetonowano ją 30 października 1961 roku w archipelagu Nowej Ziemi, położonym nad Oceanem Arktycznym. 27-tonowa bomba zrzucona była przez specjalnie do tego celu przystosowany samolot Tupolew Tu-95W.
Tajemnicza postać uchwycona na kamerach - "Wygląda jak pijany 'Obcy' wychodzący z baru o 3 nad ranem" (FILM)
tekst alternatywnyPewna kobieta opublikowała niedawno na portalu społecznościowym fecabook nagranie z CCTV o całkowicie dziwacznym stworzeniu idącym wzdłuż jej podjazdu, w stronę drogi, nagranie obejrzało miliony internautów.

Vivian Gomez, bo o niej mowa, mieszkająca w USA, przeanalizowała nagranie w godzinach porannych, całą sytuację uchwyciły kamery.

„Obudziłam się więc w niedzielę rano i zobaczyłem to na moim rejestratorze i próbuję wymyślić ... co to do cholery było ??” Cyt. „Najpierw zobaczyłam cień wychodzący z moich drzwi, a potem zobaczyłam to… czy ktoś jeszcze widział to na swoich kamerach?”

Rzeczywiście, tajemnicza postać jest wyraźnie widoczna na nagraniu, gdy idzie obok zaparkowanego pojazdu w stronę drogi. Jej wygląd, oraz ruchy bardzo pobudziło społeczność...

Niektórzy użytkownicy mediów społecznościowych porównali stworzenie do Elfa z serii Harry Potter.

Nie obyło się także od żartobliwych komentarzy...

”wygląda jak obcy, jakby wyszedł z baru o 3 nad ranem załamany naszym światem”

W obecnej sytuacji ten osobliwy materiał pozostaje całkowitą tajemnicą, tak na prawdę nie wiadomo co to było.
W USA na radarach pojawiła się potężna 130km burza, nie spadła kropla wody, nie było piorunów. - Wyjaśnienie szokuje
tekst alternatywnyPracownicy centrum meteorologicznego NWS San Diego zauważyli na radarach dziwnie przemieszczającą się chmurę. W normalnej sytuacji zostałaby uznana za chmurę burzową, tyle że burz tego dnia nie zapowiadano. Nietypowy kłąb wprawił wszystkich w osłupienie.

Jak podają meteorologowie, chmura okazała się ogromnym rojem biedronek. Miała 130 km długości i niemal tyle samo szerokości. Namierzono ją w odległości ok. 1,5 – 2 km nad ziemią. Migrujący rój owadów został zarejestrowany dzięki bardzo czułemu radarowi NEXRAD. To urządzenie najnowszej generacji, pozwalające wychwycić migracje zarówno ptaków, jak i mniejszych stworzeń.

Choć proces migracji owadów nie jest niczym nowym, dopiero teraz, przy pomocy urządzeń najnowszej generacji, jesteśmy w stanie zaobserwować ich wędrówkę. .
Na wyspie odkryto wymarły gatunek człowieka, był mniejszy niż fikcyjny Hobbit.
tekst alternatywnyPierwsze szczątki zostały odkryte w jaskini Callao w Peñablance na Filipinach w 2007 roku przez Armando Salvadora Mijaresa. Znalezisko składało się z pojedynczej kości śródstopia o długości 61 milimetrów, której wiek obliczony metodą uranowo-torową został oszacowany na 67 000 lat. Dopiero w 2019 roku zostały odnalezione nowe szczątki potwierdzające nowy gatunek człowieka.

Według badaczy był on jeszcze mniejszy niż odkryty w 2004 roku homo floresiensis, człowiek z Florens (wyspa w Indonezji), zwany popularnie hobbitem. Wzrost człowieka z Luzon nie przekraczał 1,2 metra. Żył w okresie plejstocenu, ponad 50 tysięcy lat temu.

Największą zagadką jest jak ten gatunek znalazł się na wyspie i tylko wyłącznie na niej!

Co ciekawe, choć człowiek z Luzon jest podobny wzrostem do hobbita, ma także wiele cech wspólnych z innymi naszymi przodkami: charakterystyczną krzywiznę kości stóp i palców jak australopitek oraz zęby przedtrzonowe, podobne do tych spotykanych u Homo habilis, australopiteka i Homo erectus.
Ogromne ręce robota zostały zaprezentowane publicznie. (Film)
tekst alternatywnyW tym tygodniu w Las Vegas, założyciel i CEO firmy Amazon Jeff Bezos miał okazję przetestować nowoczesne robotyczne ramiona wystawione na konferencji re:Mars. Stwierdził, że są "naprawdę fajne", a korzystanie z nich jest "dziwnie naturalne". Sprzęt został stworzony przez zespół ekspertów z trzech sturtupów i na bieżąco naśladuje ruchy ludzkich dłoni. Urządzenie było wystawiane na konferencji re:MARS organizowanej właśnie przez Amazona i samego Bezosa.

Nie każdy ma dostęp do tak specjalistycznego sprzętu, ale nie dotyczy to szefa Amazona. Bezos dokładnie przetestował robotyczne ramiona wystawione w przestrzeni konferencyjnej w Las Vegas i wydaje się, że był nimi zachwycony. Na stanowisku testowym Bezos mógł poeksperymentować z kilkoma zadaniami zręcznościowymi, które dla człowieka nie stanowią żadnego problemu, jednak dla wielu robotów mogą być zadaniem niemożliwym do wykonania. Robotyczne ramiona sterowane przez Bezosa poradziły sobie z łatwością z uściśnieniem dłoni czy ustawieniem plastikowych kubków jeden na drugim.
Odkryto nowy gatunek mięsożernej rośliny, która zjada jaszczurki! (Film)
tekst alternatywnyBadacze z Ontario zidentyfikowali rodzaj dzbanecznika, który zjada małe salamandry. Odkrycie, które zostało wykonane w mokradłach Algonquin Park w Ontario, zostało opisane przez biologów na Uniwersytecie w Guelph jako „nieoczekiwane i fascynujące”.

Podczas gdy rośliny dzbanów w Kanadzie od dawna są znane z tego, że czerpią pokarm z pająków i owadów, które wpadają do ich śmiercionośnych liści w kształcie dzbanka, po raz pierwszy takie rośliny są znane z konsumpcji płazów!

Jesienią 2018 r. Naukowcy monitorowali rośliny wokół pojedynczego stawu w parku i stwierdzili, że co piąty z nich zawiera co najmniej jedną nieletnią salamandrę.

Ten botaniczny szał karmienia zbiegł się w czasie z pojawieniem się młodych jaszczurek na lądzie.
Największy Samolot Świata - Stratolaunch (Model 351)
tekst alternatywny Nie amerykański JumboJet, nie europejski Airbus-A380, czy wyprodukowany w Związku Radzieckim AN-225 jest największym samolotem, miano najwięszego samolotu przejmuję Stratolaunch 351. Rozpiętość skrzydeł to 117,425 m, długość 72,59 m, wysokość 15,25 m, jego masa startowa to prawie 600 000kg, a napędza go 6 silników odrzutowych o ciągu 265–282 kN każdy z nich.

Ogólna koncepcja samolotu nosiciela, któremu nie nadano jeszcze nazwy, będzie przypominała samolot WhiteKnightTwo, również zaprojektowany przez Burta Rutana, obecnie już emerytowanego właściciela firmy Scaled Composites, na razie jako Model 351. Będzie on jednak o wiele większy – po zbudowaniu będzie największym samolotem świata. Samolot zostanie wykonany wykorzystując silniki oraz inne części (awionikę, pokład, podwozie i in.) z dwóch używanych samolotów pasażerskich Boeing 747-400. W założeniu konstruktorów, samolot ma wynosić na pułap rzędu 11 000 metrów niewielkie rakiety, przenoszące na swoich pokładach satelity. Po osiągnięciu zakładanej wysokości, następować ma uwolnienie rakiety i jej samodzielny lot na niską orbitę okołoziemską.
Moda na jedzenie Łożyska Porodowego - Wyjaśnienie
tekst alternatywnyPlacentofagia, czyli praktyka spożywania łożyska zyskała ogromną popularność w ostatnich latach. Jej zwolennicy twierdzą, że łożysko ma pozytywny wpływ na organizm człowieka, ale lekarze ostrzegają, że czasami może zaszkodzić.

Łożysko jest organem, który powstaje w czasie ciąży i przyczepia się do wyściółki macicy. Dostarcza ważne składniki odżywcze i tlen z krwi matki do dziecka, które jest połączone z łożyskiem za pomocą pępowiny. Uwalnia hormony, które wspomagają wzrost dziecka i chroni je przed infekcjami bakteryjnymi. Krótko mówiąc: ciąża bez łożyska nie jest możliwa.

Ale chociaż łożysko ma korzystny wpływ na nienarodzone dziecko, nie oznacza to, że powinny je spożywać osoby dorosłe. Zwolennicy placentofagii twierdzą, że zjedzenie ludzkiego łożyska - surowego, gotowanego lub zamkniętego w tabletkach - zwiększa poziom żelaza, podaż mleka, a nawet poprawia nastrój. Chociaż te "korzyści" mogą brzmieć atrakcyjnie dla wyczerpanych macierzyństwem kobiet, nowe zalecenia Towarzystwa Położników i Ginekologów Kanady (SOGC) twierdzą, że jest zupełnie inaczej.
TOP 30
· Mieszkaniec wyspy Bali doznał szoku, gdy zobaczył to stworzenie we własnym domu, myślał że to "Obcy" - Wyjaśnienie | (FILM) Czytano: 4,220
· Gigantyczne stworzenie podobne do 'Czarnego Wilka' atakuje dużego psa! | (Film) Czytano: 4,018
· Tajemnicza postać uchwycona na kamerach - "Wygląda jak pijany 'Obcy' wychodzący z baru o 3 nad ranem" (FILM) Czytano: 3,979
· Obca nauce forma życia spadła z drzewa i zaczęła się ruszać | (FILM) Czytano: 3,756
· Kałamarnica Olbrzymia została sfilmowana w mrokach oceanu na głębokości 750 metrów (FILM) Czytano: 2,694
· Tajemniczy potwór z morskich głębin zaatakował 5 metrowego rekina, ocalała tylko głowa. Czytano: 2,279
· 29mm stworzenie emituje dźwięk o natężeniu 157 decybeli, to tak jakby przyłożyć głowę do silnika JumboJeta Czytano: 1,941
· 3 Gigantyczne kamienne bloki - Największe na świecie! Czytano: 1,895
· Rekiny Polarne mogą żyć nawet 500 lat, odnaleziony i zbadany okaz urodził się ok 1505 roku! Czytano: 1,894
· Odkryto gigantyczne podziemne góry 650km pod powierzchnią planety, mogą być wyższe niż Mt Everest Czytano: 1,407
· Na wyspie odkryto wymarły gatunek człowieka, był mniejszy niż fikcyjny Hobbit. Czytano: 1,176
· Na Marsie Istnieje życie, Łazik Curiosity odkrył Grzyby Czytano: 1,086
· Półtonowy ptak żył w Europie razem z ludźmi, miał 4 metry wysokości Czytano: 1,077
· W Chinach złowiono rybę z głową przypominającą ptaka | (FILM) Czytano: 1,045
· Kobieta, która "umarła" napisała szokującą wiadomość Czytano: 946
· Pół roślina, pół zwierzę - Elysia chlorotica Czytano: 875
· Łazik Curiosity ponownie napotkał źródło światla na Marsie Czytano: 857
· Na Plutonie odkryto ocean ciekłej wody, posiada także błękitne niebo! Czytano: 811
· Tajemnicze stworzenie znaleziono na terenie posiadłości w Titusville | (FILM) Czytano: 807
· Najtwardsze zwierzęta na ziemi. Da się je zabić? - Niesporczaki (FILM) Czytano: 761
· Dziwne zachowanie wrony w Japonii, wygląda jak Goryl - Wyjaśnienie + (FILM) Czytano: 757
· Odkryto nowy gatunek małży, która zjada skały i wydala piasek |(FILM) Czytano: 747
· Człowiek rozumny może być starszy od małp, z biegiem czasu nauka zaskakuje coraz bardziej - Niesamowite odkrycie Czytano: 743
· Misterium Śmierci - Co czuje człowiek, gdy umiera? Czytano: 732
· Magiczna roślina powodująca odmienne stany świadomości - Ayahuasca (yagé) Czytano: 704
· Człowiek bez mózgu ma świadomość na poziomie zdrowego człowieka Czytano: 679
· Niesamowite przykłady kamuflażu zwierząt - TOP 20 Czytano: 678
· Największa zdetonowana bomba była 6666 razy mocniejsza niż ta zrzucona na Hiroszimę (Film) Czytano: 652
· Odkryto nowy gatunek mięsożernej rośliny, która zjada jaszczurki! (Film) Czytano: 588
· Posąg wielkiego Buddy z Leshan ma ponad 1300 lat, nadal zaskakuje swoimi rozmiarami Czytano: 575
Wygenerowano w sekund: 0.07 232,576 unikalne wizyty