Lipiec 05 2020 08:18:28
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Info online

KsiążkiOstatnie Artykuły
g
stat4u
Metalowe kule z RPA mają trzy miliardy lat!
Już od wielu lat uczeni usiłują odgadnąć pochodzenie i przeznaczenie przedmiotów, zjawisk i biologicznych fenomenów, które odkryto „nie na swoich miejscach” w świecie. I znów rozgorzała dyskusja na temat pochodzenia metalowych kulek z RPA. Średnice ich wynoszą 2,5 – 10 cm i wyglądają, jakby wykonane były przez człowieka. Tylko że... – tylko że mogły powstać one w Prekambrze, o wiele dawniej niż pojawił się Homo sapiens sapiens na Ziemi – bowiem liczą one sobie – bagatela! – od 2,8 do 3 mld lat! (czyli mniej więcej z przełomu Katarchaiku i Archaiku, w czasie formowania się najstarszych Marealbidów – uwaga tłum.) O odkryciu tego i innych artefaktów traktuje artykuł zamieszczony na łamach rosyjskiego czasopisma NLO.
Zagadka "Potwora z Loch Ness" rozwiązana, to płynący Słoń Indyjski
Nessie, jak pieszczotliwie nazywa się wielkie stworzenie, które ponoć zamieszkuje wody Loch Ness, największego jeziora w Szkocji, to od dawna jeden z najpopularniejszych legendarnych potworów. Ile jest prawdy w tej legendzie? Po raz pierwszy zaobserwował go św. Kolumban, irlandzki mnich, ponad 1400 lat temu. Potem zapanowała cisza aż do roku 1933, gdy oddanie do użytku nowej drogi sprawiło, że jezioro leżące wśród gór stało się łatwiej dostępne. Z drogi wzdłuż brzegu rozciągają się szerokie widoki na jezioro, dając okazje do obserwacji. Paleontolog i malarz Neil Clark rozwiązał zagadkę, wysuwając tezę, że w rolę potwora wcielił się być może zażywający kąpieli słoń. Analizując opisy i ilustracje dotyczące Nessie z lat 30. XX w. i późniejszych, Clark zwrócił uwagę na podobieństwo wężowej sylwetki jeziornego potwora do trąby i grzbietu pływającego słonia indyjskiego.
Portale społecznościowe niszczą ludzkość
Portale społecznościowe niszczą ludzkość, niszczą społeczeństwa, jakie znamy, niszczą człowieczeństwo i są skonstruowane tak, abyś poświęcał im, jak najwięcej czasu i uwagi. Szokujące wyznanie Seana Parkera byłego prezesa Facebooka, daje do myślenia, tym bardziej że amerykański biznesmen przeprasza za tę krzywdę, którą uczynił światu… Stwierdził, że ludzie tacy jak on i Mark Zuckerberg mieli tylko jeden cel, który sprzyjał tworzeniu i rozwijaniu Facebooka – chcieli zająć użytkownikowi jak najwięcej czasu i oczekiwali wielkiego poświecenia świadomej uwagi.

W ten oto sposób zdaniem Parkera portale społecznościowe wykorzystują ludzkie słabości i niszczą społeczeństwa, jakie znamy.

Coraz więcej osób przyznaje, że przebywaniu na Facebooku towarzyszy niepokój. Może to być spowodowane natłokiem informacji, powiadomień i wiadomości, które nas atakują. Do tego dochodzą zaproszenia i reklamy. To uczucie przytłoczenia powoli uświadamia sobie coraz więcej użytkowników mediów społecznościowych.
Odnaleziona w Australii Kałamarnica Olbrzymia to "dziecko"
Największy znany okaz, znaleziony w 1887 przy brzegach Nowej Zelandii, miał średnicę oczu dochodzącą do 37 cm, a długość ciała do 18 m (z czego ok. 12 m przypadało na macki). Nie wiadomo do jakiej wielkości dożywają i ile właściwie żyją te zwierzęta, zostało opisanych tylko kilka młodych osobników. Zwierzę to jest przypuszczalnie źródłem legend o krakenie; jest to jeden z przypadków, gdy istnienie stworzenia uważanego za mityczne znajduje potwierdzenie. Jack, Daniel I Matthew Aplin z Wellington podróżowali wzdłuż południowego wybrzeża Nowej Zelandii szukając najlepszego miejsca do nurkowania, kiedy pośród skał dostrzegli zniszczone ciało kałamarnicy. Zwierzę miało ponad 4 m długości. Naukowcy uważają, że bracia najprawdopodobniej natknęli się na ciało kałamarnicy olbrzymiej (Architeuthis dux), a nie kałamarnicy kolosalnej (Mesonychoteuthis hamiltoni). Znalezisko braci Aplin pomoże uczonym w lepszym zrozumieniu tych morskich potworów.
Najdłuższy pociąg świata miał długość 7,353 km!
W ludziach zawsze drzemała potrzeba przekraczania barier. Lubimy bić rekordy prędkości, wysokości, wielkości itp. Bicie rekordów nie ominęło też kolei i wcale nie chodzi nam o prędkość, z jakim może poruszać się skład. Kolejarze zbudowali pociągi, których długość liczona jest w kilometrach, a nie dziesiątkach lub setkach metrów. Najdłuższy skład odpowiada długością 612 autobusom "Solaris Urbino 12" ustawionym w rzędzie jeden za drugim. Absolutnym światowym rekordzistą jest pociąg BHP Run. 21 czerwca 2001 roku ustanowił on rekord długości składu towarowego, który wynosi 7,353 km. Osiem lokomotyw General Electric AC6000CW o mocy 6000 KM każda, musiało się zmierzyć z 682 wagonami wypełnionymi ładunkiem rudy żelaza o masie całkowitej 99 734 ton. Rekord pobito na 275 km linii kolejowej Port Hedland mieszczącej się w Australii Zachodniej.
Lineus longissimus - Najdłuższe zwierzę świata, znajdowano okazy mierzące 55 metrów!
Lineus longissimus to gatunek wstężnicy. Jedno z najdłuższych znanych zwierząt jakie zna nauka, na ogół osiąga 5–15 m, lecz znajdowano okazy o długości do 55 m. Jego śluz jest silnie toksyczny, można je znaleźć na piaszczystych wybrzeżach, błotnistych brzegach i w basenach pływowych. Zwierzęta te mają 5–10 milimetrów szerokości. Ich ciało ma brązową barwę z jaśniejszymi (podłużnymi) paskami.

Śluz tych zwierząt ma zapach przypominający żelazo lub ścieki i zawiera stosunkowo silną neurotoksynę broniącą przed drapieżnikami. Wykazano, że zabija on kraby i karaluchy, dzięki czemu może mieć w przyszłości zastosowanie jako insektycyd rolniczy. Toksyna jest sto razy silniejsza dla owadów, niż dla ludzi.
Krater Patomskiy
Do niedawna niektórzy naukowcy uważali, że krater ma duży ślad z bardzo gęstego meteorytu, który po uderzeniu zatonął pod ziemią. Inna hipoteza głosiła, że ​​jest to fragment meteorytu Tunguska . Inni uważali, że krater jest wynikiem wybuchu pod powierzchnią gazu ziemnego. Kilka ekspedycji naukowych zostało wysłanych do krateru, ale natura jego pochodzenia pozostaje tajemnicą. Astronomowie i geofizycy z Państwowego Uniwersytetu Technicznego w Irkucku , geochemicy z Instytutu Dynamiki Geosfery, RAS (Moskwa) uważają jednak, że krater może mieć jeszcze meteorologiczne pochodzenie. Według badań syberyjskich naukowców krater powstał zaledwie 300 do 350 lat temu. Został spowodowany procesami geologicznymi zachodzących pod ziemią, które doprowadziły do ​​przekształcenia skał krzemianowych w kraterze. "Ważnym potwierdzeniem tych pomysłów były wyniki geofizyki z St. Petersburga [Państwowy Uniwersytet Górniczy] i Jekaterynburga [Instytutu Geofizyki UB RAS], które przeprowadziły badania grawimetryczne i geoelektryczne, doszły również do przekonania, że ​​krater Patom ma pochodzenie o charakterze endogenicznym "- powiedział Antipin. Według geofizyków z Petersburga i Jekaterynburga, kratery uderzeniowe meteorytu mają zupełnie inny kształt, a krater Patom nie jest jednym z nich, dodał.
New Horizons doleciała do najdalszej i najmniejszej planetoidy w historii podboju kosmosu
Nieco w cieniu sukcesu sondy New Horizons, która w Nowy Rok przeleciała obok planetoidy Ultima Thule, najdalszego kosmicznego obiektu, który doczekał się wizyty próbnika z Ziemi, NASA dokonała przełomowego manewru także wokół zupełnie innej planetoidy. W sylwestrowy wieczór sonda OSIRIS-REx weszła na orbitę planetoidy Bennu o średnicy zaledwie około 500 metrów. To najmniejsze do tej pory ciało niebieskie, wokół którego krąży pojazd zbudowany przez człowieka. Badania Bennu mają dla astronomów nie tylko czysto naukowe znaczenie. Wiadomo, że planetoida w latach 2054, 2060, 2080 i 2135 będzie przelatywać w pobliżu Ziemi w bezpiecznej odległości. Obliczenia, co będzie potem, nie są już jednak tak precyzyjne. Obecnie szacuje się, że ryzyko zderzenia w latach 2175-2196 wynosi zaledwie 1:2700, dokładniejsze poznanie jej struktury i trajektorii ma znaczenie dla upewnienia się, że w żadnym przypadku nam nie zagrozi.
Najtwardsze zwierzęta na ziemi - Niesporczaki
Nie da się ich ugotować, dla nich to kąpiel, tempertura zera absolutnego -273 nie jest im groźna, znoszą 1000 razy silniejsze promieniowanie jonizujące niż jakiekolwiek inne zwierzę, potrafią przetrwać ciśnienie 6000 atmosfer. Głodówka? Mogą nie odżywiać się 100 lat, po zetknięciu z wodą ożywają jakby se snu... Cóż jeszcze wytrzymają? Zdecydowano się wysłać je w kosmos, większość przeżyła i spokojnie dalej żyła na ziemi bez jakichkolwiek skutków ubocznych. Długość ich ciała waha się w przedziale 0,01-1,2 mm, kształtu walcowatego, ze słabo wyodrębnioną głową i 4 parami nieczłonowanych tułowiowych odnóży, zakończonych pazurkami lub przylgami. Ciało pokryte delikatnym oskórkiem, który na grzbiecie i po bokach ciała ma często zgrubienia w postaci granulacji. Przezroczyste, bezbarwne, a jeśli są zabarwione, wynika to z koloru pokarmu, jaki spożywają. Mięśnie gładkie i poprzecznie prążkowane. Jama ciała mieszana typu miksocel. Mogą wejść w stan kryptobiozy (stan spoczynku wywołany wystąpieniem niekorzystnych warunków środowiska, który jest przerywany natychmiast po ustaniu panowania niekorzystnych warunków) na każdym etapie ich cyklu życia, zarówno w stadium jaja, jak i osobnika dorosłego. Istnieje kilka form kryptobiozy wśród niesporczaków: anhydrobioza, kryobioza, anoksybioza i osmobioza. Nazwa naukowa pochodzi od określenia Tardigrado – „wolno kroczący”. nawiązującego do ich sposobu poruszania się. Niektóre gatunki niesporczaków przeżyły ekspozycję na promieniowanie kosmiczne.
Potwierdzono że odkryty podwodny las ma 60 tys lat
Amerykańscy naukowcy odkryli ku swojemu zaskoczeniu nieznany wcześniej prastary las. Znajduje się on pod wodą, u wybrzeży Alabamy. Las, a raczej jego pozostałości, znajduje się dwadzieścia metrów pod powierzchnią morza. Drzewa i inne rośliny zachowały się wyjątkowo dobrze, bo zakonserwowało je błoto. – To wygląda bajkowo, zupełnie jak z „Władcy Pierścieni” – mówi BBC współodkrywca, dziennikarz Ben Raines. Naukowcy uważają, że las został odsłonięty przez ogromne fale, które wywołał huragan Ivan. We wrześniu 2004 roku spustoszył obszar Karaibów i Zatoki Meksykańskiej powodując śmierć ponad 120 osób i straty sięgające 18 mld dolarów. Zdaniem ekspertów drzewa najprawdopodobniej rosły na suchym lądzie 60 tysięcy lat temu, podczas ostatniego zlodowacenia. Potem wody gwałtownie się podniosły i zalały las.
Ostatnie wpisy w profilach
RannevtaR
expired is is levitr


RannevtaR
levitra 20 mg o is


RannevtaR
i recommend rx online is


TOP 30
· Mieszkaniec wyspy Bali doznał szoku, gdy zobaczył to stworzenie we własnym domu, myślał że to "Obcy" - Wyjaśnienie | (FILM) Czytano: 13,416
· Gigantyczne stworzenie podobne do 'Czarnego Wilka' atakuje dużego psa! | (Film) Czytano: 7,225
· Obca nauce forma życia spadła z drzewa i zaczęła się ruszać | (FILM) Czytano: 5,228
· Tajemnicza postać uchwycona na kamerach - "Wygląda jak pijany 'Obcy' wychodzący z baru o 3 nad ranem" (FILM) Czytano: 5,070
· Odkryto największe zwierzę jakie kiedykolwiek latało po niebie, rozpiętość skrzydeł większa niż w samolocie F-16! - To "Zamrożony Smok" Czytano: 4,841
· Kałamarnica Olbrzymia została sfilmowana w mrokach oceanu na głębokości 750 metrów (FILM) Czytano: 4,648
· Metalowe kule z RPA mają trzy miliardy lat! Czytano: 4,346
· Dawid Kostecki - Współwięzniowie znają prawdę, media kłamią Czytano: 3,960
· Wędkarz doznał szoku i prawie wyskoczył z łodzi na widok tego co złowił Czytano: 3,911
· Tajemniczy potwór z morskich głębin zaatakował 5 metrowego rekina, ocalała tylko głowa. Czytano: 3,272
· Na Marsie Istnieje życie, Łazik Curiosity odkrył Grzyby Czytano: 3,261
· W Chinach zarejestrowano pająka, którego odwłok przypomina ludzką twarz | (FILM) Czytano: 3,130
· 3 Gigantyczne kamienne bloki - Największe na świecie! Czytano: 3,022
· Zoo w Paryżu zaprezentowało jeden z najdziwniejszych organizmów na świecie - bezmózgową, samoleczącą się „BLOB” |FILM Czytano: 2,945
· 29mm stworzenie emituje dźwięk o natężeniu 157 decybeli, to tak jakby przyłożyć głowę do silnika JumboJeta Czytano: 2,845
· Rekiny Polarne mogą żyć nawet 500 lat, odnaleziony i zbadany okaz urodził się ok 1505 roku! Czytano: 2,791
· Zaobserwowano olbrzymie jajo kałamarcnicy, jest wielkości słonia! | FILM Czytano: 2,719
· Krzyżówka Człowieka z Małpą na prawdę istniała w XX wieku! Czytano: 2,691
· Zrekonstruowano twarz kobiety starszą od piramid w Gizie, która żyła 7500 lat temu. To pani Calpeia Czytano: 2,661
· Czy Jezus przeżył ukrzyżowanie? Po przeczytaniu tego artykułu stwierdzicie, że tak. Czytano: 2,641
· Magiczna roślina powodująca odmienne stany świadomości - Ayahuasca (yagé) Czytano: 2,320
· Kamera ochrony CCTV zarejestrowała coś niepokojącego w prywatnym domu | (FILM) Czytano: 2,301
· Tajemnicze stworzenie znaleziono na terenie posiadłości w Titusville | (FILM) Czytano: 2,275
· Największy obiekt zaobserwowany we wszechświecie jest 5 miliardów razy większy niż nasze Słońce - UY Scuti Czytano: 2,262
· Odkryto gigantyczne podziemne góry 650km pod powierzchnią planety, mogą być wyższe niż Mt Everest Czytano: 2,242
· "Kosmiczna sieć” - Naukowcy ujawnili pierwsze zdjęcie obejmującej wszechświat sieci międzygalaktycznych włókien Czytano: 2,212
· Pokazano dinozaura w całej okazałości wiadomo tez co jadł ostatnio Czytano: 2,178
· W szpitalu wózek inwalidzki zaczął sam się poruszać | FILM Czytano: 2,173
· Najstarsze drzewo świata ma prawie 10 000 lat! - Old Tjikko Czytano: 2,169
· Duże, podobne do węgorza zwierzę zostało nagrane w rzece Ness | FILM Czytano: 2,154
· Najtwardsze zwierzęta na ziemi. Da się je zabić? - Niesporczaki (FILM) Czytano: 2,098
· Tyranozaur mógł być dla niego przekąską dającą spokój na kilka miesięcy - Titano Boa | Animacja Czytano: 2,090
· Na wyspie odkryto wymarły gatunek człowieka, był mniejszy niż fikcyjny Hobbit. Czytano: 2,071
· Zaginione starożytne miasto zostało dokładnie zlokalizowane - To Mahendraparvata Czytano: 2,024
· Najstarsze, najlepiej zachowane ciało ma prawie 2500 lat Czytano: 2,014
· W Chinach złowiono rybę z głową przypominającą ptaka | (FILM) Czytano: 1,991
· Człowiek bez mózgu ma świadomość na poziomie zdrowego człowieka Czytano: 1,973
· Półtonowy ptak żył w Europie razem z ludźmi, miał 4 metry wysokości Czytano: 1,938
· Bardzo duże zwierze zostało znalezione na szkockiej plaży Czytano: 1,876
· Wyhodowane w laboratorium mózgi mogą być „świadome i cierpiące” Czytano: 1,875
· Kobieta, która "umarła" napisała szokującą wiadomość Czytano: 1,851
· Niezwykłe stworzenie nagrane na Kostaryce, wygląda jak Predator (FILM) Czytano: 1,850
· Dziwne zachowanie wrony w Japonii, wygląda jak Goryl - Wyjaśnienie + (FILM) Czytano: 1,773
· Pół roślina, pół zwierzę - Elysia chlorotica Czytano: 1,757
· Odkryto bardzo dziwne stworzenie nieznane nauce 3500m pod Antarktydą | FILM Czytano: 1,751
· Błąd medyczny sprawił, że kilkanascioro dzieci zamieniło się w wilkołaki - Hiszpania Czytano: 1,726
· Odkryto nowy gatunek małży, która zjada skały i wydala piasek |(FILM) Czytano: 1,669
· Łazik Curiosity ponownie napotkał źródło światla na Marsie Czytano: 1,594
· Człowiek rozumny może być starszy od małp, z biegiem czasu nauka zaskakuje coraz bardziej - Niesamowite odkrycie Czytano: 1,581
· HD 140283 Metuzalem - Tajemnicza Gwiazda może być starsza niż wszechświat. Czytano: 1,557
Najnowsze video
Wygenerowano w sekund: 0.10 1,511,791 unikalne wizyty