Grudzień 07 2019 09:31:20
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Info online

KsiążkiOstatnie Artykuły
g
stat4u
Witamy!

Wprowadziliśmy integrację z Facebook\'iem od tej pory nie trzeba się rejestrować by móc dodawać komentarze, wystarczy posiadać konto na Facebooku i bezpośrednio można udzielac się w serwisie zagadkiswiata.pl, pozdrawiamy!


Info
Niesamowite przykłady kamuflażu zwierząt - TOP 20
tekst alternatywnyOstre kły i silne łapy to nie jedyna broń zwierzaka. Aby przeżyć potrzeba trochę sprytu i pomocy ze strony matki natury. Najlepszym sposobem na bezpieczeństwo jest wtopienie się w otoczenie. Żaden drapieżnik nie zaatakuje niewidzialnej ofiary.

Świat przyrody pełen jest zwierzaków, które próbują wtopić się całkowicie w otoczenie. Ptaki, gady, płazy, ssaki, ryby i bezkręgowce – każdy chce się schować! Stworzenia te opanowały trudną sztukę szybkiej zmiany koloru całego ciała. Dopasowują się one do tła i zastygają w bezruchu.

O kamuflaż dbają nie tylko ofiary, ale i drapieżniki.

TOP 20 Prawdziwych mistrzów kamuflażu!
Magnetic Hill - Magiczna górka || Wyjaśnienie Zagadki
tekst alternatywnyMagiczna górka, spotyka się też nazwy magnetyczna górka to fenomen polegający na tym, że zaparkowane samochody lub inne przedmioty zdają się same poruszać pod górę pozornie łamiąc prawa fizyki.

Nietypowe zjawiska zachodzące na magicznych górkach doczekały się wielu wyjaśnień. Niektóre hipotezy próbują tłumaczyć efekt anomalią magnetyczną, silnym ciekiem wodnym, mniejszym przyciąganiem ziemskim, bogatymi złożami ferromagnetyków w skałach czy nawet ingerencją obcej cywilizacji. Teorie o paranormalnych i niewyjaśnionych właściwościach magicznych górek są w dużej mierze popularyzowane przez przewodniki turystyczne, by przyciągnąć turystów.

Nietypowe zjawiska zachodzące na magicznych górkach doczekały się wielu wyjaśnień. Niektóre hipotezy próbują tłumaczyć efekt anomalią magnetyczną, silnym ciekiem wodnym, mniejszym przyciąganiem ziemskim, bogatymi złożami ferromagnetyków w skałach czy nawet ingerencją obcej cywilizacji. Teorie o paranormalnych i niewyjaśnionych właściwościach magicznych górek są w dużej mierze popularyzowane przez przewodniki turystyczne, by przyciągnąć turystów.

Badania wielu naukowców, między innymi z University of California czy Institut für Gravitationsforschung, dowodzą, że jest to złudzenie optyczne. Brak punktów odniesienia na horyzoncie, a także drzewa pochylone nieco ku ziemi sprawiają, że człowiek postrzega drogę jako idącą pod górę, choć w rzeczywistości jest ona opadająca. Potwierdzają to również pomiary geodezyjne przeprowadzone na górce w okolicach Wałcza, z których wynika, że punkt brany za szczyt wzniesienia jest w rzeczywistości położony niżej niż ten, który jest brany za jego podnóże, a 90% przydrożnych drzew w tym miejscu jest pochylonych w kierunku podłoża.
W Chinach urodziły się dzieci, zmodyfikowane genetycznie techniką CRISPR
tekst alternatywnyHe Jiankui, badacz z Południowochińskiego Uniwersytetu Nauki i Technologii w Shenzhen poinformował, że w Chinach urodziły się pierwsze na świecie dzieci, których geny zostały zmodyfikowane przez kierowany przez niego zespół naukowców. Według państwowego, chińskiego dziennika "Renmin Ribao" He powiedział, że bliźniaczki urodziły się w listopadzie i są zdrowe.

He Jiankui wyjaśnił, że celem modyfikacji była eliminacja genu CCR5. Osoby pozbawione tego genu uważane są za całkowicie lub w znacznym stopniu odporne na zakażenie wirusem HIV. Zmiany przeprowadzono w embrionach, w procesie zapłodnienia in vitro, przy pomocy odkrytej przed kilkoma laty metody inżynierii genetycznej o nazwie CRISPR/Cas9 (metoda pozwala precyzyjnie edytować genom danej komórki).

Etyk prof. Jacek Hołówka był wobec doniesień z Chin bardziej życzliwy. Zwrócił jednak uwagę, że wszelkie manipulacje dotyczące genów mogą powodować trudne do przewidzenia efekty uboczne. "Może się zdarzyć tak, że choroba, której unika dziecko (dzięki ingerencji naukowców - przyp. PAP) będzie mniej istotna niż powikłania w wyniku tego samego zabiegu. Ale tego rodzaju ryzyko ponoszone było w ciągu całej historii ludzkości" - ocenił. I porównał, że podróże kosmiczne, odkrycia geograficzne czy eksperymenty medyczne zawsze obciążone były pewnym ryzykiem.
Polub naszą stronę na Facebook'u

tekst alternatywnyWitaj, polub naszą stronę na facebooku w celu dotarcia do jak największego grona odbiorców, wszystko właściwie jest nowe, nowy skrypt, nowy serwer, nowi ludzie... Każdy klik jest na wagę złota. Serwis nie pobiera żadnych opłat, nie zarabia, a wręcz odwrotnie. zagadkiswiata.pl to są wolne media, bez żadnych nacisków politycznych. Wszystko jest za darmo, cały czas jesteśmy w fazie rozwoju, a jedyne czego oczekujemy to czytelników :) Wejdź na stronę facebooka i polub nas: KLIK Im więcej polubień, tym większa motywacja do działania Pozdrawiamy!!!

Lądowanie na niewidocznej stronie księżyca (FILM)
tekst alternatywnyChińska Narodowa Agencja Kosmiczna pokazała nagranie z lądowania na Księżycu. To pierwszy raz w historii, gdy możemy przyjrzeć się z bliska ciemnej, niewidocznej stronie naturalnego satelity Ziemi.

Już kilka miesięcy temu rozpoczęły się przygotowania do lądowania na ciemnej stronie Księżyca. Sonda kosmiczna przez kilka tygodni analizowała powierzchnię naturalnego satelity Ziemi, w celu zlokalizowania potencjalnie najbezpieczniejszego miejsca do lądowania. A mimo to, posadzenie maszyny nie należało do najłatwiejszych zadań.

Księżyc pokryty jest tysiącami, a może nawet dziesiątkami tysięcy kraterów, a gdyby liczyć też te najmniejsze, to doszlibyśmy nawet do milionów. Jak widać na nagraniu, gdy sonda Chang'e 4 zbliża się do powierzchni Srebrnego Globu, inżynierowie nadal muszą manewrować, aby bezpiecznie posadzić maszynę.
Krzyżówka Człowieka z Małpą na prawdę istniała w XX wieku!
Prof. Gordon G. Gallup psycholog z University at Albany (stan Nowy Jork) przyznał, że udało mu się ustalić, iż amerykańscy naukowcy wyhodowali hybrydę człowieka i szympansa. Tzw. humanzee (od ang. słów human oraz chimpanzee) miał urodzić się żywy, po ciąży przebiegającej bez komplikacji, jednak wkrótce uczeni uznali, że przekroczyli dopuszczalne granice i zabili stworzenie.

Podobny eksperyment przeprowadził rosyjski biolog i specjalista od krzyżowania zwierząt Ilja Iwanowicz Iwanow. Wielokrotnie pojawiały się też pogłoski o pół ludziach, pół małpach żyjących na wolności w Afryce, a za kandydata do miana humanzee uznawano osobliwie wyglądającego szympansa o imieniu Oliver schwytanego w Kongo w 1958 r.

Z poglądem tym polemizuje wielu uczonych sugerujących, że mimo skutecznego zapłodnienia, ciąża kończy się w takich przypadkach poronieniem. I choć wydaje się, że jest to temat rodem z horroru, nie jest on obcy naukowcom.

Ostatnio internet podbija film z Brazylli, widać na nim człowieka, do złudzenia przypominającego Homo Erectus
Dzięki Teleskopowi Hubble’a odkryto najjaśniejszy kwazar we wczesnym Wszechświecie
Po 20 latach poszukiwań i obserwacji, astronomowie zidentyfikowali kwazar za pomocą zjawiska soczewkowania grawitacyjnego. Naukowcy analizujący dane z Kosmicznego Teleskopu Hubble’a znaleźli kwazara, z którego światło zaczęło do nas podróż zaledwie około miliard lat po Wielkim Wybuchu. Jest to najjaśniejszy znany kwazar z wczesnego Wszechświata - informują NASA i ESA.

Kwazary to niezwykle jasne jądra aktywnych galaktyk. W centrum takiego obiektu znajduje się supermasywna czarna dziura otoczona przez dysk akrecyjny – dysk materii opadającej nad czarną dziurę. Gaz spadający na czarną dziurę uwalnia wielkie ilości energii, które można obserwować na bardzo wielu długościach fali elektromagnetycznej.

Kwazar, który teraz odkryto, otrzymał oznaczenie J043947.08+163415.7. Jego jasność odpowiada 600 bilionom Słońc, a jego supermasywna czarna dziura ma kilkaset milionów mas Słońca
Skąd się wzięła samotna gigantyczna kula?
W lesie w pobliżu wsi Podubravlje w 2016 roku niedaleko miasta Zavidovici, znaleziono gigantyczną kamienną kulę. Zdania są podzielone, część archeologów twierdzi, że to pozostałość po starożytnej cywilizacji, inni że pochodzi z kosmosu, wg niektóych naukowców powstała naturalnie na ziemi, nie są jednak w stanie logicznie wytłumaczyć w jaki sposób i kiedy, jak narazie to tylko teorie. Jej średnica wynosi ok. 3 m. Tworzące ją materiały nie zostały zbadane, ale brązowy i czerwony kolor wskazują na wysoką zawartość żelaza, nie jest to potwierdzone. Masa tajemniczego przedmiotu może przekraczać nawet 60 ton, a średnica ok 3 metrów.

Badacze z Uniwersytetu w Manchesterze są przekonani, że jest to obiekt naturalny, powstały w procesie konkrecji. Jest to agregat mineralny stworzony wskutek stopniowego narastania materiałów wokół jakiegoś obiektu w skale (skamieniałości lub ziarenka piasku. Niestety nie jest to zjawisko potwierdzone naukowo.
Gejzer Fly - Przypadkowy cud natury wykonany przez człowieka
Gejzer powstał w 1916 roku na skutek działalności człowieka. W trakcie poszukiwania wód gruntowych, które mogłyby umożliwić produkcję rolną, przypadkowo wykopano studnię do zbiornika wód termalnych. Woda nadal wydobywa się z odwiertu, a rozpuszczone w niej minerały zaczęły się wytrącać, tworząc skałę o wysokości 3,7 metra. Obecnie woda wydostaje się na powierzchnię strumieniem o wysokości 1,5 m, a podłoże jest kolonizowane przez glony. Dziś gejzer przypomina raczej fragment scenorgrafii rodem z filmow sci-fi lub Disneylandu. Wszystko jest efektem zmian jakie przechodził w kolejnych latach. Osad i muł osiadał tworząc dzisiajeszy jego kształt, a roślinność która wykorzystywała obecność ciepłej wody nadaje mu jeszcze bardziej abstrakcyjny charakter. Gejzer swój bajeczny wygląd zawdzięcza glonom, które obrastają całą jego powieszchnię. Dziś gejzer nadal znajduję się na terenie prywatnym, dlatego zwykle nie można podziwiać go z bliska, chyba że pozwolą właściciele. Zapraszamy więc na film :)
Każdy kontakt z tą rybą kończy się głębokim oszołomieniem, albo śmiercią nawet dla krokodyli, przez porażenie prądem - Strętwa
Błędnie nazywany jest węgorzem elektrycznym – nie jest spokrewniony z węgorzokształtnymi. Naukowcy z Uniwersytetu w Yale i National Institute of Standards and Technology pracują nad stworzeniem sztucznych komórek wzorowanych na komórkach strętw, mających służyć jako zasilanie dla implantów medycznych i innych małych urządzeń, nie jest jednak do końca jasne na jakiej zasadzie działa ten organizm wytwarzający tak wysokie napięcie. Po bokach ciała, wzdłuż płetwy odbytowej znajdują się narządy elektryczne wytwarzające napięcie 300–600 V i natężenie ok 1 A. Napięcie takie może zabić zwierzę lub oszołomić. Wytwarzane jest zależne od długości osobnika. Narządy te powstały z mięśni brzusznych i są wykorzystywane do zabijania bądź ogłuszania zdobyczy, mogą służyć w celach obronnych. Są też wykorzystywane do elektrolokacji. Zajmują 80% ciała ryby, pozostałe 20% przypada na głowę i jamę brzuszną. Strętwa osiąga maksymalnie do 2,5 m długości i masę do 20 kg. Najczęściej spotykane są osobniki o długości około 1 m.
TOP 30
· Mieszkaniec wyspy Bali doznał szoku, gdy zobaczył to stworzenie we własnym domu, myślał że to "Obcy" - Wyjaśnienie | (FILM) Czytano: 11,192
· Gigantyczne stworzenie podobne do 'Czarnego Wilka' atakuje dużego psa! | (Film) Czytano: 5,472
· Obca nauce forma życia spadła z drzewa i zaczęła się ruszać | (FILM) Czytano: 4,559
· Tajemnicza postać uchwycona na kamerach - "Wygląda jak pijany 'Obcy' wychodzący z baru o 3 nad ranem" (FILM) Czytano: 4,474
· Kałamarnica Olbrzymia została sfilmowana w mrokach oceanu na głębokości 750 metrów (FILM) Czytano: 3,589
· Dawid Kostecki - Współwięzniowie znają prawdę, media kłamią Czytano: 3,479
· Wędkarz doznał szoku i prawie wyskoczył z łodzi na widok tego co złowił Czytano: 3,327
· Metalowe kule z RPA mają trzy miliardy lat! Czytano: 2,955
· Na Marsie Istnieje życie, Łazik Curiosity odkrył Grzyby Czytano: 2,733
· Tajemniczy potwór z morskich głębin zaatakował 5 metrowego rekina, ocalała tylko głowa. Czytano: 2,719
· 3 Gigantyczne kamienne bloki - Największe na świecie! Czytano: 2,494
· 29mm stworzenie emituje dźwięk o natężeniu 157 decybeli, to tak jakby przyłożyć głowę do silnika JumboJeta Czytano: 2,370
· Rekiny Polarne mogą żyć nawet 500 lat, odnaleziony i zbadany okaz urodził się ok 1505 roku! Czytano: 2,252
· Zrekonstruowano twarz kobiety starszą od piramid w Gizie, która żyła 7500 lat temu. To pani Calpeia Czytano: 2,197
· W Chinach zarejestrowano pająka, którego odwłok przypomina ludzką twarz | (FILM) Czytano: 2,190
· Zoo w Paryżu zaprezentowało jeden z najdziwniejszych organizmów na świecie - bezmózgową, samoleczącą się „BLOB” |FILM Czytano: 2,064
· Zaobserwowano olbrzymie jajo kałamarcnicy, jest wielkości słonia! | FILM Czytano: 1,974
· Kamera ochrony CCTV zarejestrowała coś niepokojącego w prywatnym domu | (FILM) Czytano: 1,948
· Tajemnicze stworzenie znaleziono na terenie posiadłości w Titusville | (FILM) Czytano: 1,832
· Odkryto gigantyczne podziemne góry 650km pod powierzchnią planety, mogą być wyższe niż Mt Everest Czytano: 1,820
· Duże, podobne do węgorza zwierzę zostało nagrane w rzece Ness | FILM Czytano: 1,715
· W szpitalu wózek inwalidzki zaczął sam się poruszać | FILM Czytano: 1,649
· Największy obiekt zaobserwowany we wszechświecie jest 5 miliardów razy większy niż nasze Słońce - UY Scuti Czytano: 1,634
· "Kosmiczna sieć” - Naukowcy ujawnili pierwsze zdjęcie obejmującej wszechświat sieci międzygalaktycznych włókien Czytano: 1,630
· Najstarsze, najlepiej zachowane ciało ma prawie 2500 lat Czytano: 1,572
· Człowiek bez mózgu ma świadomość na poziomie zdrowego człowieka Czytano: 1,545
· Na wyspie odkryto wymarły gatunek człowieka, był mniejszy niż fikcyjny Hobbit. Czytano: 1,536
· Wyhodowane w laboratorium mózgi mogą być „świadome i cierpiące” Czytano: 1,474
· Półtonowy ptak żył w Europie razem z ludźmi, miał 4 metry wysokości Czytano: 1,424
· Kobieta, która "umarła" napisała szokującą wiadomość Czytano: 1,407
Najnowsze video
Wygenerowano w sekund: 0.07 618,929 unikalne wizyty