Wrzesień 21 2019 14:55:00
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Info online

KsiążkiOstatnie Artykuły
g
stat4u
Witamy!

Wprowadziliśmy integrację z Facebook\'iem od tej pory nie trzeba się rejestrować by móc dodawać komentarze, wystarczy posiadać konto na Facebooku i bezpośrednio można udzielac się w serwisie zagadkiswiata.pl, pozdrawiamy!


Info
Total Recall - Pierwsze udane zaaplikowanie sztucznej pamięci u myszy
tekst alternatywny„Total Recall” może wkrótce stać się rzeczywistością. Naukowcy informują, że z powodzeniem wszczepili fałszywą pamięć myszy poprzez manipulację mózgiem.

W filmie science fiction z 1990 roku „Total Recall” (Pamięć Absolutna) postać grana przez Arnolda Schwarzeneggera odwiedza firmę, która wszczepia fałszywe wspomnienia o przygodach, relacjach i innych zmieniających życie doświadczeniach.

Ale jak realistyczna jest idea wszczepiania wspomnień o rzeczach, które nigdy się nie wydarzyły?

W ostatnich badaniach naukowcy wykazali, że możliwe jest stworzenie fałszywej pamięci u zwierząt poprzez symulację komórek mózgowych na wzór pamięci naturalnej.

Aby to zrobić, naukowcy skutecznie odwrócili inżynierię istniejącej pamięci, mapując określone obwody mózgowe leżące u podstaw jej powstawania, a następnie odtwarzając ją w mózgu osobnego podmiotu.
Błąd medyczny sprawił, że kilkanascioro dzieci zamieniło się w wilkołaki - Hiszpania
tekst alternatywnyWłosy rosną dosłownie wszędzie, problem łysienia został zastąpiony nadmierdnym owłosieniem. Błąd medyczny spowodował, że w kilkunastu dzieciach rozwinął się „zespół wilkołaka” w Hiszpanii.

Dziwny wypadek miał się podobno zdarzyć, gdy specjalny preparat omeprazolu, kwasowego leku przeciw refluksowi, został nieumyślnie zanieczyszczony minoksydylem - lekiem stosowanym w leczeniu łysienia.

Omeprazol jest zwykle przyjmowany przez dorosłych w postaci kapsułek, ale ponieważ małe dzieci nie są w stanie połknąć kapsułek, należy z nich zrobić specjalny syrop.

U niemowląt, które zażyły ​​zanieczyszczony lek, wystąpiły objawy nadmiernego owłosienia lub „zespołu wilkołaka”, który charakteryzuje się nieprawidłowym wzrostem włosów na całym ciele.

Do tej pory zgłoszono 16 przypadków i od tego czasu wycofano 22 partie leku.

Na szczęście jednak stan zniknął u tych, którzy przestali go przyjmować.

Władze służby zdrowia zaapelowały do ​​wszystkich osób z nadmiernym wzrostem włosów o wizytę u lekarza.
Kamera ochrony CCTV zarejestrowała coś niepokojącego w prywatnym domu | (FILM)
tekst alternatywnyZ reguły nie zamieszczamy takich informacji, w tym przypadku zrobiliśmy wyjątek, bo sprawa daje do myślenia... Cały monitoring połączony był 'on-line' z internetem, zostało sprawdzone czy jest to taki sam zapis jak na wirtualnym dysku, nie ma mowy o modyfikacji filmu.

Wideo zostało uchwycone 8 sierpnia przez 33-letniego Joeya Nolana na Long Island, pokazuje upiorny kształt wchodzący przez drzwi.

Około godziny 12:54 można zobaczyć słaby zarys postaci ludzkiej wchodzącej do budynku, po czym krąży przez kilka sekund na podeście i znika.

Co ciekawe, kot siedzący na podłodze w niewielkiej odległości wcale nie reaguje na to zjawisko.

„Niektórzy twierdzą, że to mały chłopiec, inni twierdzą, że dziewczynka, a jeszcze inni, że pies lub pająk. Nie wiemy sami, co to może być. Dajcie znać, jakie macie zdanie na ten temat ”

Dziwnym zbiegiem okoliczności był fakt, że postać na filmie została uchwycona dokładnie 20 lat od dnia śmierci jego dziadka.

„Teraz myślimy, że może to być młoda wersja Grampsa odwiedzającego naszą córkę” - powiedział z uśmiechem.

Poniżej możesz obejrzeć nagranie (patrz drzwi) - Czy może to być dowód na zjawisko paranormalnego gościa, czy może jest bardziej konwencjonalne wytłumaczenie?
Titanic się rozpada - Po 14 latach ludzie ponownie odwiedzili wrak | (FILM)
tekst alternatywnyPierwsza wyprawa do Titanica od ponad dekady ujawniła pogorszenie stanu kultowego statku.

Usytuowany 13 000 stóp (prawie 4 km) pod powierzchnią Atlantyku wrak Titanica został odkryty w 1985 r. I od tego czasu służy jako bardzo smutne przypomnienie katastrofy, która pochłonęła ponad 1 500 ofiar.

Przez lata wrak odwiedziło kilka osób, w tym reżyser James Cameron, który wykorzystał część materiału zarejestrowanego do hitowego filmu Titanic z 1997 roku .

Teraz ostatnia wyprawa - pierwsza od 14 lat - ujawniła, jak bardzo wrak uległ zniszczeniu w tym czasie, a niektórym kultowym częściom statku grozi zaginięcie na zawsze już niebawem.

Jednym z najbardziej dotkniętych obszarów jest kadłub w pobliżu kwater oficerów po prawej burcie statku.

„Cała dziura po tej stronie zapada się, niszcząc kabiny, teraz będzie już tylko gorzej i nie ma żadnego ratunku” - powiedział historyk Titanica, Park Stephenson.

„Wanna kapitana jest ulubionym obrazem wśród entuzjastów Titanica, a teraz jej nie ma”.

Niestety, w miarę upływu czasu wrak będzie się pogarszał, aż stanie się nie do poznania, "kupką prochu".

„Przyszłość wraku będzie się z czasem pogarszać, to naturalny proces” - powiedziała naukowiec Lori Johnson.

Niewidzialny gołym okiem szkodnik w szybkim tempie niszczy wrak Titanica. To nowo odkryty gatunek bakterii, nazwany oficjalnie Halomonas titanicae. Ponoć już za niecałe dwie dekady z wraku tego słynnego transatlantyku nie pozostanie praktycznie nic.
NASA potwierdza: Będzie misja na księżyc Jowisza - Europa w 2025 roku! | Film z konferencji
tekst alternatywnyAmbitna próba odkrycia tajemnic księżyca Jowisza Europa w końcu się realizuje. Zapadła pozytywna decyzja!

Jeśli chodzi o poszukiwanie oznak życia pozaziemskiego w naszym Układzie Słonecznym, żaden cel nie okazał się bardziej kuszący niż Europa - świat uważany za dom dla potencjalnie zamieszkiwalnego oceanu płynnej wody ukrytego głęboko pod grubą lodową powłoką zewnętrzną.

Mając to na uwadze, od dawna planowana misja Europa Clipper NASA przeszła obecnie swój najważniejszy kamień milowy, co oznacza, że ​​ostateczny projekt i konstrukcja statku kosmicznego może się wreszcie rozpocząć.

„Wszyscy jesteśmy podekscytowani decyzją, która przybliża misję Europa Clipper o jeden krok do odkrycia tajemnic tego oceanicznego świata” - powiedział Thomas Zurbuchen z NASA.

Misja, której uruchomienie planowane jest na 2025 r., Znajduje się w fazie planowania od lat.

Sonda kosmiczna, zaprojektowana do badania tajemniczego oceanu Europy, będzie wyposażona w dziewięć instrumentów naukowych, w tym radar penetrujący lód do pomiaru grubości lodu.

Będzie też pełen kamer, aby uchwycić jak dotąd najczystsze widoki lodowego księżyca Jowisza.

Sonda wielokrotnie przeleci w pobliżu Europy: aż 45 razy na wysokościach od 2700 km do 25 km od powierzchni. Dla odpowiedniego ustawienia kształtu swojej orbity przeleci też w pobliżu innych księżyców Jowisza, Ganidemeda i Kallisto.

Na pokładzie Europa Clipper znajdzie się zestaw instrumentów naukowych obejmujący m.in. magnetometr, spektrometr, kamery: szerokokątną i wąskokątną, radar. Naukowcy chcą uzyskać zdjęcia powierzchni księżyca w wysokiej rozdzielczości, zbadać jej skład chemiczny, sprawdzić grubość pokrywy lodowej, poszukać podpowierzchniowych jezior, zmierzyć własności pola magnetycznego. Będą też szukać potencjalnych niedawnych erupcji cieplejszej pary wodnej, a także cząsteczek wody w cienkiej atmosferze Europy.

„To wielka sprawa” - napisał Casey Dreier z The Planetary Society.

„Osiągnięcie tego celu zajęło dziesięciolecia”.
Samochód Muska minąłby Marsa, Jowisza i dolatywałby własnie do Saturna, gdyby ... | (FILM)
tekst alternatywnySamochód muska przebył własnie 1,227,929,472 km (1,3 Miliarda kilolmetrów) i gdyby miał wyznaczoną trasę, a nie kręcił się w kółko w kosmosie to minąłby Marsa, Jowisza i dolatywałby właśnie do Saturna!

Pierwszy i jedyny samochód sportowy, jaki kiedykolwiek został wypuszczony w kosmos, pokonał niesamowitą odległość.

W dniu 6 lutego 2018 r. Rakieta SpaceX Falcon Heavy wzbiła się wysoko w niebo nad Cape Canaveral na Florydzie po naprawdę spektakularnym wystrzeleniu z NASA Kennedy Space Center.

Jego misją, oprócz wykazania swoich możliwości, było zrobienie czegoś, czego nie zrobiła żadna inna rakieta - dostarczenie produkcyjnego samochodu sportowego na orbitę z manekinem za kierownicą.

Nazwany „Starman” od piosenki Davida Bowiego, ten samotny astronauta pozostanie na zawsze na siedzeniu kierowcy, gdy samochód wybiegnie w kosmos, pozostawiając Ziemię daleko w tyle.

Teraz, 557 dni od momentu pierwszego uruchomienia, Tesla Roadster oficjalnie ukończył pełną orbitę Słońca, pokonując ponad 763 miliony mil z prędkością ponad 75 000 mil na godzinę.

Jeśli akumulator samochodu nadal działa, odtworzy „A Space Oddity” Bowie 151,810 razy.

Przejechany dystans odpowiada przejechaniu wszystkich dróg na świecie 33,8 razy.

Wygląda na to, że Starman był na wycieczce samochodowej.
Odnaleziono szczątki gigantycznego pingwina, był wielkości człowieka i ważył do 100 kg
tekst alternatywnyPaleontolodzy zidentyfikowali skamieliny ogromnych gatunków pingwinów żyjących w Nowej Zelandii.

Ten wymarły potwór nazwany przez Canterbury Museum „Pingwin Potwór”, miał 1,6 metra wysokości i ważył do 80 kg, co czyni go największym na świecie gatunkiem pingwinów.

Uważano, że wędrował po dzisiejszej Nowej Zelandii między 66 a 56 milionami lat temu.

Naukowcy uważają, że pingwiny osiągnęły tak duże rozmiary, ponieważ duże drapieżniki prawie zniknęły po wydarzeniu masowego wymierania.

W tym czasie Nowa Zelandia była przyłączona do Australii, a także prawdopodobnie do Antarktydy.

Zdaniem naukowców świadczy to o kontakcie Nowej Zelandii z Antarktydą dziesiątki milionów lat temu. - Gdy żył gatunek Crossvallia Nowa Zelandia i Antarktyda były inne niż dziś. Obie były cieplejsze, na Antarktydzie rosły lasy - mówi dr Paul Scofield, starszy kurator w muzeum Canterbury.

Jednak to, co ostatecznie doprowadziło do wyginięcia „pingwina potwora”, pozostaje tajemnicą.
Atak zimy w Australii, kangury spanikowały | (FILM)
tekst alternatywnyDo niecodziennej sytuacji doszło w Australii, atak zimy zaskoczył wszystkich jej mieszkańców. Niezwykły materiał pokazujący spanikowane kangury w śniegu ostatnio stał się bardzo popularny w mediach społecznościowych.

Nieoczekiwany atak chłodnej pogody uderzył w Nową Południową Walię w Australii w weekend, pokrywając suchy krajobraz odludzia ostrą powłoką do 5 cali śniegu.

Jeden z mieszkańców - Stephen Grenfell, który chciał udokumentować niezwykłą pogodę, wykorzystał swój aparat do uchwycenia ujęcia kangurów w śniegu.

„Nie jest to coś, co widzisz codziennie w Australii” - napisał na Twitterze.

Ta szczególna burza była największą śnieżycą, jaką Grenfell kiedykolwiek widział.
Żaby Goliat potrafią budować stawy, przesuwają skały, robią wykopaliska
tekst alternatywnyŻaba Goliat jest tak absurdalnie ogromna, że ​​potrafi budować małe stawy, przesuwając skały.

Gatunek występujący tylko w Kamerunie i Gwinei Równikowej.

Ze względu na odległe położenie żab niewiele wiadomo o nich, ale teraz nowe badanie opublikowane w Journal of Natural History ujawniło jedną z bardziej niezwykłych cech tych olbrzymich płazów - ich zdolność do przenoszenia skał tworzą własne małe stawy.

Te małe zbiorniki wodne są używane przez żaby, aby chronić ich wrażliwe potomstwo.

„Żaby Goliat są nie tylko ogromne, ale nasze odkrycie pokazuje, że wydają się być uważnymi rodzicami” - powiedział członek zespołu badawczego Marvin Schafer.

Mają około 1 metra długości, a ich skoki mogą być 10 metrowe, są bardzo silne.

„Małe stawy, które tworzą na brzegach szybko płynących rzek, zapewniają swoim jajom i kijankom bezpieczne schronienie przed czasami ulewnymi wodami, a także przed licznymi żyjącymi tam drapieżnikami”.

„Uważamy, że ciężka praca, którą włożyli w wykopaliska i przenoszenie skał, mogą tłumaczyć, dlaczego gigantizm ewoluował w tych żabach w pierwszej kolejności”.
Archiwalne nagranie wymarłego Tygrysa Tasmańskiego zostało pokolorowane | (FILM)
tekst alternatywnyNazywany jest różnie, "Wilk Tasmański", "Tygrys Tasmański, "Wilkowór Tasmański", czy "Wilk Workowaty" nie ma natomiast nic wspólnego z wilkami i tygrysami ponieważ jest torbaczem i najbliżej mu do kangurów. Był największym drapieżnikiem torbaczy czasów współczesnych.

Pojawiło się fascynujące wideo pokazujące pokolorowane ujęcia ostatniego znanego tygrysa tasmańskiego.

Zwierzę, znane jako Benjamin, zostało uwięzione w dolinie Florencji w 1933 roku, zanim zostało wysłane do zoo Hobart, gdzie mieszkało w niewoli przez trzy lata.

Zmarł 7 września 1936 r. Jako ostatni potwierdzony członek swojego gatunku. Ostatniego dziko żyjącego wilka workowatego widziano na Tasmanii w 1933 roku.

Słynny materiał Benjamina, który pokazuje zwierzę ziewające i spacerujące wokół swojej zagrody, został uchwycony przez przyrodnika Davida Fleaya.

W latach 1886-1909 tasmański rząd zachęcał ludzi, by polowali na wilki workowate i wypłacał im premie za dostarczone martwe osobniki, uważali je za szkodniki. W ten sposób zwierzęta te wymarły.

Obecnie podejmuje się próby sklonowania na podstawie materiału genetycznego pobranego z zakonserwowanych tkanek zwierzęcia. Niestety, tkanki zostały zakonserwowane w formalinie, która „pocięła” DNA na małe kawałki. Największe nadzieje pokłada się więc w jedynym egzemplarzu zakonserwowanego w alkoholu szczenięcia. Szanse na realizację tego projektu nie są jednak duże.
TOP 30
· Mieszkaniec wyspy Bali doznał szoku, gdy zobaczył to stworzenie we własnym domu, myślał że to "Obcy" - Wyjaśnienie | (FILM) Czytano: 8,710
· Gigantyczne stworzenie podobne do 'Czarnego Wilka' atakuje dużego psa! | (Film) Czytano: 4,935
· Obca nauce forma życia spadła z drzewa i zaczęła się ruszać | (FILM) Czytano: 4,335
· Tajemnicza postać uchwycona na kamerach - "Wygląda jak pijany 'Obcy' wychodzący z baru o 3 nad ranem" (FILM) Czytano: 4,288
· Dawid Kostecki - Współwięzniowie znają prawdę, media kłamią Czytano: 3,316
· Wędkarz doznał szoku i prawie wyskoczył z łodzi na widok tego co złowił Czytano: 3,012
· Kałamarnica Olbrzymia została sfilmowana w mrokach oceanu na głębokości 750 metrów (FILM) Czytano: 2,900
· Metalowe kule z RPA mają trzy miliardy lat! Czytano: 2,632
· Na Marsie Istnieje życie, Łazik Curiosity odkrył Grzyby Czytano: 2,534
· Tajemniczy potwór z morskich głębin zaatakował 5 metrowego rekina, ocalała tylko głowa. Czytano: 2,495
· 3 Gigantyczne kamienne bloki - Największe na świecie! Czytano: 2,340
· 29mm stworzenie emituje dźwięk o natężeniu 157 decybeli, to tak jakby przyłożyć głowę do silnika JumboJeta Czytano: 2,162
· Rekiny Polarne mogą żyć nawet 500 lat, odnaleziony i zbadany okaz urodził się ok 1505 roku! Czytano: 2,094
· W Chinach zarejestrowano pająka, którego odwłok przypomina ludzką twarz | (FILM) Czytano: 1,871
· Kamera ochrony CCTV zarejestrowała coś niepokojącego w prywatnym domu | (FILM) Czytano: 1,796
· Tajemnicze stworzenie znaleziono na terenie posiadłości w Titusville | (FILM) Czytano: 1,673
· Odkryto gigantyczne podziemne góry 650km pod powierzchnią planety, mogą być wyższe niż Mt Everest Czytano: 1,570
· Duże, podobne do węgorza zwierzę zostało nagrane w rzece Ness | FILM Czytano: 1,543
· Zrekonstruowano twarz kobiety starszą od piramid w Gizie, która żyła 7500 lat temu. To pani Calpeia Czytano: 1,528
· Najstarsze, najlepiej zachowane ciało ma prawie 2500 lat Czytano: 1,418
· Największy obiekt zaobserwowany we wszechświecie jest 5 miliardów razy większy niż nasze Słońce - UY Scuti Czytano: 1,416
· Na wyspie odkryto wymarły gatunek człowieka, był mniejszy niż fikcyjny Hobbit. Czytano: 1,347
· Człowiek bez mózgu ma świadomość na poziomie zdrowego człowieka Czytano: 1,301
· Półtonowy ptak żył w Europie razem z ludźmi, miał 4 metry wysokości Czytano: 1,242
· W Chinach złowiono rybę z głową przypominającą ptaka | (FILM) Czytano: 1,227
· Kobieta, która "umarła" napisała szokującą wiadomość Czytano: 1,186
· Błąd medyczny sprawił, że kilkanascioro dzieci zamieniło się w wilkołaki - Hiszpania Czytano: 1,099
· Dziwne zachowanie wrony w Japonii, wygląda jak Goryl - Wyjaśnienie + (FILM) Czytano: 1,056
· Najstarsze drzewo świata ma prawie 10 000 lat! - Old Tjikko Czytano: 1,053
· Pół roślina, pół zwierzę - Elysia chlorotica Czytano: 1,049
Najnowsze video
Wygenerowano w sekund: 0.07 395,111 unikalne wizyty