Październik 01 2020 08:38:31
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Info online

KsiążkiOstatnie Artykuły
g
stat4u
Samochód ciężarowy uderza w posąg moai i go niszczy
Na Wyspie Wielkanocnej mężczyzna z Chile wjechał ciężarówką w jeden ze słynnych posągów moai. Został aresztowany i oskarżony o zniszczenie mienia narodowego. Władze planują teraz ograniczenia w pobliżu posągów.

Do incydentu doszło w niedzielę 1 marca. Mężczyzna chilijskiego pochodzenia wjechał ciężarówką w jeden ze słynnych kamiennych posągów i mocno go uszkodził. Samochód był niesprawny, a jako hamulec zamiast ręcznego podłożył kamień pod koło ...

Oprócz posągu zniszczyła się także platforma, na której stał. Chilijczyk został natychmiast aresztowany i oskarżony o zniszczenie mienia narodowego. Straty są bardzo duże, biorąc pod uwagę to, jak ważne dla wyspy są posągi moai.

Burmistrz Wyspy Wielkanocnej Edmunds Poa wezwał do wprowadzenia nowych przepisów i ograniczeń. W pobliżu moai nie będzie można swobodnie poruszać się pojazdami samochodami, tak jak to było do tej pory.

Wszyscy postanowili nie wprowadzać przepisów ruchu drogowego, jeśli chodzi w naszych świętych miejscach - ale my, jako rada, rozmawialiśmy o zagrożeniach i doskonale wiedzieliśmy, co może oznaczać wzrost liczby turystów i mieszkańców - powiedział lokalnym mediom Edmunds Poa, burmistrz Wyspy Wielkanocnej.

Na Wyspie Wielkanocnej, która należy do Chile, istnieje około tysiąca takich posągów. Są jedną z większych tajemnic historii, ponieważ do dziś nie ma pewności, jak powstały, a przede wszystkim dlaczego powstały. Rocznie posągi odwiedzane są przez około 12 tys. turystów.
Tajemnicza jaskinia na Marsie
NASA opublikowała fascynującą fotografię przedstawiającą duże wejście do jaskini na zboczach wulkanu marsjańskiego.

Opublikowane 1 marca jako „astronomiczne zdjęcie dnia” NASA, ten niezwykle wyraźny obraz stoków wulkanu „Pavonis Mons” Marsa pokazuje promienie słoneczne wpadające przez dziurę, a w niej widać dno.

Zdjęcie zostało zrobione przez instrument HiRISE na pokładzie NASA Mars Reconnaissance Orbiter, który krąży wokół Czerwonej Planety od ponad 14 lat.

Według artykułu otwór jaskini ma 35 metrów średnicy i schodzi 20 metrów w dół.

Narazie tajemnicą jest to, jak się uformowała, a także tego, co może w niej leżeć.

„Dlaczego wokół tej dziury znajduje się okrągły krater, pozostaje przedmiotem spekulacji, podobnie jak pełny zasięg podziemnej jaskini” - napisała NASA.

„Takie otwory są szczególnie interesujące, ponieważ ich wewnętrzne jaskinie są względnie chronione przed surową powierzchnią Marsa, co czyni ich względnie dobrymi kandydatami do życia na Marsie”.

„'Doły' te są zatem głównymi celami dla przyszłych statków kosmicznych, robotów, a nawet ludzkich odkrywców międzyplanetarnych”.
Dziwne stworzenie z trzema mackami - FILM
Dziwne i trudne do identyfikacji stworzenie, ale eksperci morscy rzucili nowe światło światło na materiał, który szokuje ostatnio internet.

Niezwykły materiał został pierwotnie opublikowany w serwisie społecznościowym TikTok, audostępniony został przez użytkownika Nataliia Vorobok, jednak dokładne okoliczności i lokalizacja pozostają niejasne.

Film pokazuje stwora trzepoczącego na drewnianym tarasie lub molo, prawdopodobnie po tym, jak został złapany przez młodego mężczyznę, którego głos można usłyszeć wyrażając niedowierzanie przy tej niesamowitej sytuacji.

„Co do diabła? Co to jest? Mamo!” słychać krzyki. „Mama, widzisz to?”

„Święty ****!” odpowiada jego matka. "Co to do diabła jest ?"

Film szybko wywołał wiele spekulacji w mediach społecznościowych, a niektórzy użytkownicy porównali stwora do "czegoś" z serii Netflix Stranger Things .

Teraz jednak Marcus Williams - ekspert ds. Zwierząt morskich w Ocean Conservation Trust - rzucił światło na tajemnicę, ujawniając, w co wierzy jego zespół.

„Nasi eksperci morscy z Ocean Conservation Trust obejrzeli wideo i nie widząc zwierzęcia z 'pierwszej ręki', trudno jest zidentyfikować w 100%”, powiedział Unilad .

„Jednak z tego, co widzimy, wydaje się, że jest to słabo rozwinięta płaszczka”
Naukowcom udało się stworzyć roboty wykonane z żywych komórek zwierzęcych zamiast metalu i plastiku.
Naukowcom udało się stworzyć roboty wykonane z żywych komórek zwierzęcych zamiast metalu i plastiku.

To niezwykłe osiągnięcie jest dziełem naukowców ze Stanów Zjednoczonych, którzy wykorzystali komórki skóry i serca afrykańskich szponiastych żab do stworzenia robotów zdolnych do samodzielnego poruszania się.

„To zupełnie nowe formy życia” - powiedział Michael Levin z Allen Discovery Center na Uniwersytecie Tufts w Medford w stanie Massachusetts. „Są żywymi, programowalnymi organizmami”.

Te małe roboty o długości mniejszej niż 1 mm oparte są na projektach wyprodukowanych przez superkomputer, który opracował i przetestował setki możliwych konfiguracji 3D.

„Celem jest zrozumienie oprogramowania życia” - powiedział Levin.
Największy znaleziony pojedyńczy kwiat na świecie ma 111cm średnicy
Konserwatyści w Indonezji zidentyfikowali, jak się uważa, największy pojedynczy kwiat, jaki kiedykolwiek odnotowano.

Nazwany na cześć brytyjskiego kolonisty Sir Stamforda Rafflesa, który pierwszy odkrył gatunek w XIX wieku, Rafflesia tuan-mudae to duży, czerwony kwiat, który z łatwością przekracza jeden metr średnicy.

Oprócz swojego rozmiaru kwiat charakteryzuje się również ostrym smrodem zgniłego mięsa, który pomaga przyciągać muchy i zyskał przydomek „kwiat zwłok” w kilku regionach.

Nowy, rekordowy egzemplarz mierzy aż 111 centymetrów średnicy i znajduje się w rezerwacie przyrody w pobliżu miejscowości Marambuang Nagarai Barini na Zachodniej Sumatrze.

Poprzedni rekord, który również został znaleziony w tym samym regionie, mierzył 107 centymetrów średnicy.

Gdy kwiat zakwitnie, zazwyczaj więdnie i gnije w ciągu zaledwie jednego tygodnia.
Robot-Ładowarka Ripley z filmu „Aliens” już działa - (FILM)
Guardian XO to w pełni działający egzoszkielet, który umożliwia noszenie i przenoszenie ciężkich ładunków.

To imponujące urządzenie, opracowane przez Sarcos Robotics, zaprojektowane przede wszystkim z myślą o zastosowaniach wojskowych i przemysłowych, odciąża ręce, nogi i plecy użytkownika, dzięki czemu można łatwo podnosić i przenosić duże, ciężkie przedmioty.

Dzięki wymienialnej na 'gorąco' baterii trwającej do ośmiu godzin, egzoszkielet nie przeszkadza użytkownikowi w poruszaniu się i chodzeniu i jest w stanie unieść ładunki o masie do 200 funtów.

Pierwsze jednostki, które trafią do wojska USA, zostaną wprowadzone na rynek w styczniu, a komercyjne jednostki będą dostępne do kupienia pod koniec 2020 roku.

Podczas ostatniej demonstracji pokazano Guardian XO, który umożliwia pojedynczemu robotnikowi przeniesienie pocisku z jednego miejsca do drugiego - zadanie, które zwykle zabierałoby trzy osoby.

Egzoszkielet okaże się również szczególnie użyteczny w budownictwie, gdzie umożliwi pracownikom szybkie i łatwe przenoszenie dźwigarów, stosów cegieł i innych materiałów.

Obejrzyj Guardian XO w akcji na poniższym filmie
Czy Jezus przeżył ukrzyżowanie? Po przeczytaniu tego artykułu stwierdzicie, że tak.
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialości za ten artykul, a autor tekstu chciał pozostać anonimowy. ||

Czy te fakty, które podam można nazwać faktami? Bedą to cytaty z Biblii, a ta jest lepszym źródłem wiedzy , jeśli umię się odróżniać przypowieści od faktów. (Bajka o Adamie i Ewie jest przypowiescią - to dla tych co myślą, że to prawda).

.., a więc do faktów:

1) Jezus należał do grupy żydowskiej, która w swoich planach miałą powstanie królestwa żydowskiego. Coś jak odzyskanie niepodległości (ta grupa to bodajże Filistyni, książkę czytałem rok temu) życie młodzieńcze Jezusa jest mało znane, są jednak pewne ślady, że należał do tej organizacji. Co więcej używano tam nawet broni! Jezus mimo, iż miał wybranych apostołów to towarzyszyli mu często jego dawni kompani z tej nazwijmy organizacji.

Oto cytat: Mateusza 26:46

"Wtedy oni wystąpili i pochwycili Jezusa w swe ręce, i wzięli go pod straż. Ale oto jeden z TYCH którzy byli z Jezusem, wyciągnął rękę i dobył swego miecza uderzając niewolnika arcykaplana obciął jego ucho."

- Jest to moment, gdy Judasz wydał Jezusa. Jak widać ludzie Jezusa nosili broń przy sobie ! Co więcej Jezus w dalszych słowach potępił używanie miecza, lecz tylko dlatego, iż może z tego powodu zginąć ten co nim włada. Sam wręcz powiedział, że by się obronił, bo prosił by Boga o pomoc, ale nie może bo musi się misja wypełnić (ukrzyżowanie).

2. Jezus wiedział, iż musi zmartwychwstać (misja) ale jego bliscy bali się, że to będzie koniec i za bardzo w to nie wierzyli. Więc Józef z Arymatei wraz z jeszcze jednym bliskim wykupili grotę/grób w na OBCEJ SOBIE ZIEMI już około miesiąca przed ukrzyżowaniem ! Był im tylko potrzebny po to, by tam wyleczyć Jezusa po tym jak uratują Jezusa z krzyża.

3. Egzekucja przez ukrzyżowanie, nawet wśród rzymian była uznawana za najokrutniejsza. Rzymianie rezerwowali ten rodzaj śmierci tylko dla swoich własnych niewolników oraz cudzoziemskich buntowników. W Pozzuoli kolo Neapolu, znajduję się bodaj jedyne rzymskie przedstawienie ukrzyżowania z I wieku. W 1968 roku, podczas prac wykopaliskowych w Giv'at ha-Mivtar, na północ od Jerozolimy odkryto cmentarz z I wieku. Pomiędzy pochowkami, znaleziono również kości ludzi ukrzyżowanych.

Połamane kości goleniowe z ilustracji, świadczą o tym ze zmarły był ukrzyżowany. Odpowiada to dokładnie opisom Ewangelicznym [Jan 19:31].

Cytat:

"Przyszli zatem żołnierze i połamali nogi tym którzy zostali zawieszeni z nim na palach - pierwszemu i drugiemu. Ale przyszedłwszy do Jezusa i ujrzawszy że jest już martwy NIE POŁAMALI MU NÓG. Jednakże jeden z żołnierzy dźgnął go w bok włócznią i natychmiast wyszła krew i woda."

Dlaczego nie złamano mu nogi? Złamanie nogi dawało 100% pewności, że dany osobnik nie żyje jeśli jeszcze nie było się pewnym ! Tymczasem ludzie Piłata nie łamią mu nóg dając szanse na przeżycie !! Twierdzili że jest martwy? Hy, to czemu dla pewności wbijają włócznie w bok Jezusa? Bo chcieli dać mu szanse przeżycia, bo proszono o taka szanse !

4. Czemu chcieli ludzie Piłata dać mu szanse? Bo Piłatowi było obojętne czy przeżyje czy nie, ważne by tylko się nikt o tym nie dowiedział !! Nawet Piłat lekko sympatyzował z Jezusem !!

Oto cytat:

Jana 18.31
Piłat: "Weźcie go sobie i osądźcie sami według Waszego prawa"
Jana 18,38


"Piłat powiedział do niego (Jezusa) :co to jest prawda?
A rzekłszy to znowu wyszedł do żydów i powiedział -Ja nie znajduję w nim winy, jest zaś zwyczaj że na paschę zwalniam jakiegoś człowieka"


Czyli Piłat nawet proponował zwolnienie (sugerował) Jezusa !!! i nie widział w nim kary.
Tak więc poproszony przez bliskich Jezusa np: Józef z Arymatei który opiekował się nim zaraz po zdjęciu z krzyża by nie łamali mu nóg, ludzie Piłata nie złamali ich a tylko by zatkać usta innym wbili w bok włócznie.

5. W wypadku skazańców którzy nie byli żydami, nie stosowano łamania goleni, ale raczej pozostawiano ich na krzyżu na kilka dni, aby mieć pewność ze zmarli. W wypadku skazańców żydowskich, rzymianie zazwyczaj łamali im golenie pod wieczór pierwszego dnia, tak aby nie pozostawali na krzyżu podczas nocy czy tez świat. Złamanie goleni, powodowało zawiśniecie skazanego na rekach i uniemożliwiało mu zaczerpniecie powietrza. Było to przyczyna niemal natychmiastowego uduszenia skazanego.

Jak widać Jezusa nie trzymano ani kilka dni ani nie złamano mu golenie nóg.

6. Żołnierze przekłuli mu boku włócznią co spowodowało wypłyniecie czegoś co jest opisane jako "krew i woda", a co prawdopodobnie referuje do rozdzielonej od płynu ustrojowego krwi, bądź do płynu surowicznego, który skumulował się w płucach Jezusa na skutek chłosty.

Wszyscy lekarze chirurdzy wiedzą że u osób martwych nie może trysnąć ani też wypłynąć krew bowiem nie ma krążenia !!

A więc Jezus żył momencie kłucia boku i o to chodziło bliskim Jezusa. By nie łamać nóg by dać szanse przeżycia. Co więcej setnik który przebijał bok Jezusa (człowiek Piłata) też był przekonany że Jezus nie jest zwykłym człowiekiem, tylko, cytat:

" Ten człowiek na pewno był Synem Bożym" Marka 15,39

7. Co można było jeszcze zrobić by Jezus nie umarł na krzyżu? Nie trzymano go tam 3 dni, tylko pare godzin (ukrzyżowani mieli często kołki pod nogami lub koło miednicy by meczyli się i umierali przez kilka dni). Nie złamano mu goleni, a jedynie dla pozorów dźgnięto w bok, co dawało szanse na przeżycie. Co jeszcze można było zrobić?

Można było przyspieszyć omdlenie Jezusa i spowodować by nie czuł bólu. Można było to zrobić poprzez podanie środków do picia działających błogo na system nerwowy czy wręcz usypiających. I tak tez się stało.

Cytat:

Jezus wisząc już na krzyżu: JANA 19,28

" Mam pragnienie. Stało tam naczynie pełne wina.....
..... A gdy Jezus otrzymał to kwaśne wino, rzekł: Dokonał się i skłoniwszy głowę ,wyzionął ducha."


Kto przygotowywał to niby wino ? Ano najbardziej zainteresowani by Jezus przeżył i nie było to czyste wino. Już w tamtych czasach znano środki które działały znieczulająco i usypiająco.

8. Po tym jak zrobiono wszystko by męka na krzyżu trwała krótko ,szybko poproszono by oddano ciało Jezusa. Od tej chwili toczyła się akcja ratunkowa żyjącego jeszcze Jezusa.

Cytat:

Jana 19,39
"...przybył niosąc rulony mirry i aloesu około 100 funtów."

Te środki w takich ilościach mogą świadczyć że była akcja ratunkowa, lecznicza Jezusa !! Do martwego ciała brano bowiem zazwyczaj 20-30 funtów tych maści. A te mirry, korzenie i aloes doskonale się nadawał do leczenia ran.

9, Co więcej Jezus był leczony w grobie kupionym przez Józefa i tez on załatwiał kamień, głaz który tarasował wejście. Jak wiadomo kamień i grób był przygotowany przez Józefa z Arytmatei.
Bez problemu kamień zasunięto i w grobie został Jezus. Jeśli więc głaz zasunięto bez problemu to czemu każdy się dziwi że nie można go było odsunąć ponownie? Tym bardziej że kamień szykował sam Józef, uczeń Jezusa....
bo były straże i przez to się nie dało odsunąć? Bzdura, już udowodniliśmy że Piłatowi i jego ludziom za bardzo nie zależało na śmierci Jezusa. I że może nawet przekupstwo wchodzi w grę..

10. Zresztą odtoczenie głazu nie było problemem:
Marka 16,3
"Ale gdy spojrzały zobaczyły że kamień został już odtoczony, chociaż był bardzo duży".
No może i był duży ale jeśli ludzie dali go zatoczyć (zamknąć grotę) to i da się odtoczyć. Proste jak 2 razy 2.
Oto kolejny cytat:
".....i przytoczył kamień aż do drzwi tego grobowca który był wykuty w masywie skalnym tego grobowca pamięci" Marka 15:46
!!!!! Jak więc widzimy ten WIELKI kamień potrafił ruszyć z miejsca sam Józef !! Ha
I tak to nagle przez 2000 lat kamień w opowiadaniach kościoła zrobił się tak wielki, że nie da się go już przesunąć inaczej jak tylko w cudowny sposób...

11. Przez te 2 dni w grobie leczono Jezusa, tak wiele maści (100 funtów) prawdopodobnie smarowano i obwijano w cytat:

"kupił delikatne tkaniny lniane.." Marka 15:46

Czyli w to co dziś nazywamy Całunem Turyńskim!
Możliwe że tych tkanin było sporo !

12. Co więcej na całunie widać, że zawijano go inaczej niż zmarłych !! Zmarłych zawijano tak że trudno trudno by było wytrzymać żyjącym. Tymczasem na całunie widać, że Jezus był prawdopodobnie tylko lekko owinięty by środki lecząca stykały się non stop z ciałem.

13. To że Jezus przetrwał i mimo trudów po 3 dniach z kłopotami mógł już wyjść sam świadczą kolejne teksty Biblii:

cytat: Łukasz 24:4

"Dlaczego wśród umarłych szukacie tego który żyje? nie ma go tu lecz został wskrzeszony"

Słowo wskrzeszony tłumaczone prawidłowo jest odpowiednikiem wyleczony, uzdrowiony. Jeśli by zmartchwystał na pewno inaczej by brzmiały słowa tych ludzi, być może był to sam Józef z Arytmatei.

14. Co więcej sam Jezus zaprzeczał że zmarł na krzyżu. Co prawda na krzyżu miał prawo myśleć że umiera, ale gdy okazało się że go odratowano zaprzeczał że umarł :

cytat: Jana 20:14
(3 dzień po ukrzyżowaniu)

"Rzekłszy to odwróciła się i zobaczyła stojącego Jezusa, ale nie poznała go."

Jezus wyszedł z groty, to tych cierpieniach Maria miała prawo go nie poznać (twarz pocharatowana, pewnie pod kapturem) , co więcej Jezus żył fizycznie nie unosił się nad ziemia tylko stał.
polecam cały fragment 20-20:30

15. Co więcej Jezus udał się potem do uczniów którzy jeszcze nie wiedzieli że przeżył. Wiedział tylko Józef i jeszcze 1 bliski (im mniej osób wiedziało tym bezpieczniej było).

Więc gdy Jezus przybył do apostołów powiedzieć im że ciągle żyje , ten który jeszcze go nie widział mówi:

"jeśli nie zobaczę na jego rękach śladu gwoździ i nie włożę palca w ślad........nie uwierzę"
"A w 8 dni później ......Jezus przyszedł...........włóż tu palec i zobacz moje ręce".


Jezus mógł to zrobić bowiem po 8 dniach rany się jeszcze nie zagoiły dobrze.
Jezus stąpał, był ciałem fizycznym a nie jakimś zmartwychwstałym duchem!!

16. Można jeszcze wiele pisać i cytować ale zapraszam do bibli....

Po co to napisałem? By pokazać że Jezus był zwykłym człowiekiem ?
Nie. Te teksty nie świadczą o tym że Jezus jest zwykłym człowiekiem czy też niezwykły. Świadczą o tym że ludzie którzy mu towarzyszyli nie byli aż do samego końca pewni że jest synem Bożym.

Chcieli Go uratować, zwłaszcza najbliżsi, rodzina (Józef).

Być może pokrzyżowali mu plany by zmarł na krzyżu i go odratowali....
być może...

Pan Anonim
Najnowsze badania pokazują, że rośliny „krzyczą”, gdy są zestresowane
Wygląda na to, że rośliny potrafią wyrazić swój dyskomfort

Naukowcy odkryli, że rośliny emitują ultradźwiękowe „piski” pod wpływem stresu spowodowanego suszą lub uszkodzeniem.

Jaki dźwięk wydaje roślina? To pytanie może wydawać się śmieszne, ale teraz, według nowego badania, pomysł, że rośliny emitują dźwięk, może wcale nie jest tak daleko idący.

Naukowcy z izraelskiego uniwersytetu w Tel Awiwie mogli ostatnio zarejestrować te ultradźwiękowe „piski”, umieszczając specjalne mikrofony obok roślin pomidorów i tytoniu.

Co ciekawe, donieśli o zbiorze dźwięków, które mieściły się w przedziale od 20 do 100 kiloherców, w odległości do 10 cm od rośliny. Spekulowano również, że niektóre rośliny i zwierzęta mogą nawet wykryć te dźwięki z odległości kilku metrów.

Naukowcy uważają, że dźwięki te są wytwarzane przez roślinę w czasie stresu, na przykład podczas suszy, lub gdy roślina doznała fizycznych uszkodzeń.

Różne przyczyny stresu wydawały się również powodować, że rośliny wytwarzają dźwięki w różnym tempie, właściwie to przypomina dziwną muzykę.

Naukowcy odkryli, że oprogramowanie komputerowe może nawet odróżnić różne rośliny oprócz tych dźwięków.

„Dźwięki wytwarzane przez rośliny dotknięte suszą mogą być wykorzystane w rolnictwie precyzyjnym, jeśli nie jest zbyt drogie, aby nagrywanie odbywało się w terenie”, powiedziała biolog Vnecher.

Konieczne będą jednak dalsze badania w celu ustalenia wykonalności tej koncepcji.
Można już kupić pierwszy na świecie prawdziwy samochód typu „jedź i leć” film
Ten latający samochód może być teraz Twój

Pioneer Personal Air Landing Vehicle (lub PAL-V) wygląda jak z film Back to the Future II.
Po raz pierwszy konsumenci posiadający wystarczająco duże konto bankowe będą mieli możliwość zakupu pojazdu, który faktycznie zaznaczy wystarczającą liczbę pól, aby uznać go za „latający samochód”.

W przeciwieństwie do innych niedawno ujawnionych statków powietrznych, które bardziej przypominają drony niż samochody, PAL-V to prawdziwa okazja i może zarówno jeździć po drodze, jak i latać po niebie.

Jego 27-galonowy zbiornik paliwa pozwala mu lecieć do 310 mil na wysokości do 11,500 stóp, zapewniając jednocześnie wystarczającą ilość gazu do przebycia 750 mil po ziemi.

Zdolność latania pojazdu pochodzi od łopat wirnika w kształcie helikoptera, które składają się, gdy nie są używane, i można je przenieść gdziekolwiek w ciągu zaledwie 10 minut.

Potencjalni kierowcy potrzebują jednak pełnej licencji pilota, aby pilotować maszynę.

„Po latach ciężkiej pracy, pokonując wyzwania techniczne i kwalifikacyjne, naszemu zespołowi udało się stworzyć innowacyjny samochód latający, który spełnia istniejące standardy bezpieczeństwa określone przez organy regulacyjne na całym świecie”, powiedział dyrektor generalny firmy Robert Dingemanse.

Największym zastrzeżeniem jest jednak cena - PAL-V kosztuje aż 599,000 $.
Komunikat prasowy dotyczący odkrycia owadów na Marsie przez naukowca z Ohio University został usunięty.
Oryginalna praca, która twierdzi, że na Czerwonej Planecie pełzają żywe owady, pochodzi od dr Williama Romosera - entomologa, który spędził kilka lat uważnie badając zdjęcia zrobione przez łaziki marsjańskie NASA.

„Na Marsie było i jest życie” - powiedział.

„Istnieje widoczna różnorodność wśród marsjańskiej fauny owadowej, która wykazuje wiele cech podobnych do terrańskich owadów, które są interpretowane jako grupy zaawansowane - na przykład obecność skrzydeł, zgięcie skrzydeł, zwinne szybowanie / lot i różnorodne elementy nóg”.

„Po zidentyfikowaniu i opisaniu wyraźnego obrazu danej formy przydało się to w rozpoznawaniu innych mniej wyraźnych, ale jednak ważnych obrazów tej samej podstawowej formy”.

Nic dziwnego, że odkąd pojawiły się w Internecie, badania dr Romosera były poddane ogromnemu sceptycyzmowi z innymi naukowcami twierdzącymi, że jego obrazy „owadów” to niewiele więcej niż przykłady pareidolii - tendencja ludzkiego mózgu do postrzegania znaczących kształtów w skądinąd abstrakcyjnych wzorach.

Wygląda na to, że Uniwersytet Ohio się z nimi zgadza, ponieważ oryginalna informacja prasowa zniknęła ze strony internetowej.

Dokładny powód tego pozostaje niewyjaśniony - być może kontrowersyjny charakter badań zwrócił zbyt dużą uwagę na uniwersytet.

„Członek wydziału nie chce już angażować się w media dotyczące tych badań, dlatego zdecydowaliśmy się usunąć tę historię z naszej strony internetowej” - powiedział Futurism rzecznik Uniwersytetu Ohio .
Ostatnie wpisy w profilach
RannevtaR
expired is is levitr


RannevtaR
levitra 20 mg o is


RannevtaR
i recommend rx online is


TOP 30
· Mieszkaniec wyspy Bali doznał szoku, gdy zobaczył to stworzenie we własnym domu, myślał że to "Obcy" - Wyjaśnienie | (FILM) Czytano: 13,634
· Gigantyczne stworzenie podobne do 'Czarnego Wilka' atakuje dużego psa! | (Film) Czytano: 7,624
· Odkryto największe zwierzę jakie kiedykolwiek latało po niebie, rozpiętość skrzydeł większa niż w samolocie F-16! - To "Zamrożony Smok" Czytano: 6,121
· Obca nauce forma życia spadła z drzewa i zaczęła się ruszać | (FILM) Czytano: 5,432
· Tajemnicza postać uchwycona na kamerach - "Wygląda jak pijany 'Obcy' wychodzący z baru o 3 nad ranem" (FILM) Czytano: 5,297
· Kałamarnica Olbrzymia została sfilmowana w mrokach oceanu na głębokości 750 metrów (FILM) Czytano: 4,895
· Metalowe kule z RPA mają trzy miliardy lat! Czytano: 4,845
· Dawid Kostecki - Współwięzniowie znają prawdę, media kłamią Czytano: 4,107
· Wędkarz doznał szoku i prawie wyskoczył z łodzi na widok tego co złowił Czytano: 4,062
· W Chinach zarejestrowano pająka, którego odwłok przypomina ludzką twarz | (FILM) Czytano: 3,473
· Tajemniczy potwór z morskich głębin zaatakował 5 metrowego rekina, ocalała tylko głowa. Czytano: 3,444
· Na Marsie Istnieje życie, Łazik Curiosity odkrył Grzyby Czytano: 3,423
· Krzyżówka Człowieka z Małpą na prawdę istniała w XX wieku! Czytano: 3,258
· 3 Gigantyczne kamienne bloki - Największe na świecie! Czytano: 3,221
· Zoo w Paryżu zaprezentowało jeden z najdziwniejszych organizmów na świecie - bezmózgową, samoleczącą się „BLOB” |FILM Czytano: 3,159
· Rekiny Polarne mogą żyć nawet 500 lat, odnaleziony i zbadany okaz urodził się ok 1505 roku! Czytano: 3,019
· 29mm stworzenie emituje dźwięk o natężeniu 157 decybeli, to tak jakby przyłożyć głowę do silnika JumboJeta Czytano: 2,994
· Zaobserwowano olbrzymie jajo kałamarcnicy, jest wielkości słonia! | FILM Czytano: 2,913
· Czy Jezus przeżył ukrzyżowanie? Po przeczytaniu tego artykułu stwierdzicie, że tak. Czytano: 2,801
· Zrekonstruowano twarz kobiety starszą od piramid w Gizie, która żyła 7500 lat temu. To pani Calpeia Czytano: 2,801
· Magiczna roślina powodująca odmienne stany świadomości - Ayahuasca (yagé) Czytano: 2,481
· Najstarsze drzewo świata ma prawie 10 000 lat! - Old Tjikko Czytano: 2,461
· Największy obiekt zaobserwowany we wszechświecie jest 5 miliardów razy większy niż nasze Słońce - UY Scuti Czytano: 2,451
· Kamera ochrony CCTV zarejestrowała coś niepokojącego w prywatnym domu | (FILM) Czytano: 2,450
· Tajemnicze stworzenie znaleziono na terenie posiadłości w Titusville | (FILM) Czytano: 2,422
· Tyranozaur mógł być dla niego przekąską dającą spokój na kilka miesięcy - Titano Boa | Animacja Czytano: 2,391
· Odkryto gigantyczne podziemne góry 650km pod powierzchnią planety, mogą być wyższe niż Mt Everest Czytano: 2,368
· Pokazano dinozaura w całej okazałości wiadomo tez co jadł ostatnio Czytano: 2,365
· "Kosmiczna sieć” - Naukowcy ujawnili pierwsze zdjęcie obejmującej wszechświat sieci międzygalaktycznych włókien Czytano: 2,363
· Najtwardsze zwierzęta na ziemi. Da się je zabić? - Niesporczaki (FILM) Czytano: 2,361
· W szpitalu wózek inwalidzki zaczął sam się poruszać | FILM Czytano: 2,322
· Duże, podobne do węgorza zwierzę zostało nagrane w rzece Ness | FILM Czytano: 2,300
· Na wyspie odkryto wymarły gatunek człowieka, był mniejszy niż fikcyjny Hobbit. Czytano: 2,227
· W Chinach złowiono rybę z głową przypominającą ptaka | (FILM) Czytano: 2,201
· Najstarsze, najlepiej zachowane ciało ma prawie 2500 lat Czytano: 2,178
· Zaginione starożytne miasto zostało dokładnie zlokalizowane - To Mahendraparvata Czytano: 2,175
· Człowiek bez mózgu ma świadomość na poziomie zdrowego człowieka Czytano: 2,121
· Półtonowy ptak żył w Europie razem z ludźmi, miał 4 metry wysokości Czytano: 2,088
· Bardzo duże zwierze zostało znalezione na szkockiej plaży Czytano: 2,023
· Niezwykłe stworzenie nagrane na Kostaryce, wygląda jak Predator (FILM) Czytano: 2,014
· Wyhodowane w laboratorium mózgi mogą być „świadome i cierpiące” Czytano: 2,008
· Kobieta, która "umarła" napisała szokującą wiadomość Czytano: 2,006
· Dziwne zachowanie wrony w Japonii, wygląda jak Goryl - Wyjaśnienie + (FILM) Czytano: 1,958
· Pół roślina, pół zwierzę - Elysia chlorotica Czytano: 1,938
· Odkryto bardzo dziwne stworzenie nieznane nauce 3500m pod Antarktydą | FILM Czytano: 1,916
· Błąd medyczny sprawił, że kilkanascioro dzieci zamieniło się w wilkołaki - Hiszpania Czytano: 1,855
· Człowiek rozumny może być starszy od małp, z biegiem czasu nauka zaskakuje coraz bardziej - Niesamowite odkrycie Czytano: 1,849
· 3 tajemnicze zwierzęta odkryte dzięki naukowym ekspedycjom na dno Rowu Mariańskiego Czytano: 1,840
· Odkryto nowy gatunek małży, która zjada skały i wydala piasek |(FILM) Czytano: 1,825
· Największa zdetonowana bomba była 6666 razy mocniejsza niż ta zrzucona na Hiroszimę (Film) Czytano: 1,776
Najnowsze video
Wygenerowano w sekund: 0.05 1,961,015 unikalne wizyty