Login · Register
Maj 19 2019 18:18:31

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Info online

HotNews
Ankieta
Sądzisz że jesteśmy dziełem przypadku, czy zostaliśmy 'zaprojektowani'?

Dzieło przypadku
Dzieło przypadku
0% [0 głosów]

Ktoś to wszystko zaprojektował
Ktoś to wszystko zaprojektował
95% [18 głosów]

Nie interesuje mnie to
Nie interesuje mnie to
5% [1 głos]

Ogółem głosów: 19
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto:


Nasze quizy
Brak Quizów


Książki
g
stat4u
TOP 20
· Odkryto gigantyczne podziemne góry 650km pod powierzchnią planety, mogą być wyższe niż Mt Everest Czytano: 945
· Rekiny Polarne mogą żyć nawet 500 lat, odnaleziony i zbadany okaz urodził się ok 1505 roku! Czytano: 895
· Pół roślina, pół zwierzę - Elysia chlorotica Czytano: 642
· 3 Gigantyczne kamienne bloki - Największe na świecie! Czytano: 622
· Magiczna roślina powodująca odmienne stany świadomości - Ayahuasca (yagé) Czytano: 558
· Niesamowite przykłady kamuflażu zwierząt - TOP 20 Czytano: 543
· Człowiek bez mózgu ma świadomość na poziomie zdrowego człowieka Czytano: 503
· Zatopione miasto "MU" niedaleko japońskiej wyspy Yonaguni Czytano: 403
· 3 tajemnicze zwierzęta odkryte dzięki naukowym ekspedycjom na dno Rowu Mariańskiego Czytano: 371
· Tajne bazy rakietowe Tajwanu nie są już żadną tajemnicą, najnowsza aktualizacja Google Earth ujawniła przypadkiem sekret Czytano: 352
· Atlas - dwunożny robot Boston Dynamics umie już zrobić salto w tył Czytano: 340
· Kontrola Snu - LD Lucid Dreaming Czytano: 338
· Paraliż Senny Czytano: 290
· Krzyżówka Człowieka z Małpą na prawdę istniała w XX wieku! Czytano: 280
· Gejzer Fly - Przypadkowy cud natury wykonany przez człowieka Czytano: 268
· Posąg wielkiego Buddy z Leshan ma ponad 1300 lat, nadal zaskakuje swoimi rozmiarami Czytano: 264
· Najszybszy pociąg świata jechał z prędkością 603 km/h (Film) Czytano: 250
· Sens Życia - Śmierć Czytano: 248
· Ile tak na prawdę jest planet w naszym Układzie Słonecznym? Wyjaśnienie Czytano: 241
· Najstarsze, najlepiej zachowane ciało ma prawie 2500 lat Czytano: 240

Top 7 Atykułów
Najczęściej Czytane:
· Czarne Dziury Czytano: 112
· Wielka Piramida Cheopsa Czytano: 109
· Czy Jezus przeżył ... Czytano: 80
· Olbrzymy Czytano: 74
· Życie po życiu Czytano: 70
· Błędy Lekarskie Czytano: 61
· Tragedia Joseph'a Me... Czytano: 53

Najnowsze video

Ostatnie Artykuły
g

Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· oppmhvhw
· ierepjmsui
· ehvqrzfm
· zcvdwugx
· clokraydme
Najciekawsze tematy
· oppmhvhw [0]
· ierepjmsui [0]
· ehvqrzfm [0]
· zcvdwugx [0]
· clokraydme [0]

Najszybszy pociąg świata jechał z prędkością 603 km/h (Film)
tekst alternatywnySuperszybki japoński pociąg Maglev to światowy rekordzista pod względem prędkości. Na torze testowym osiągnął prędkość 603 km/h!

Maglev wykorzystuje zjawisko lewitacji magnetycznej, dzięki któremu pociągi podnoszą się nawet o 10 cm.

Budowa pierwszej komercyjnej linii z wykorzystaniem technologii rozwiniętej przez Central Japan Railway ma zakończyć się w 2027 roku. Dzielący Tokio i Nagoję dystans 286 km będzie można pokonać w zaledwie 40 minut. Obecnie superszybkim pociągiem Shinkansen na tej trasie jedzie się 88 minut.

Producent zamierza następnie przedłużyć linię Maglevu o 153 km, aż do Osaki. Central Japan Railway planuje, że od 2045 roku podróż położonej na zachodzie kraju metropolii do Tokio będzie zajmowała godzinę i siedem minut. Obecnie pokonanie tej trasy shinkansenem trwa ponad dwie godziny.
Najstarsze drzewo świata ma prawie 10 000 lat! - Old Tjikko
tekst alternatywnyRosnący w Szwecji świerk to najstarsze drzewo na świecie. Nazywa się "Old Tjikko" i ma ok. 9,5 tys. lat . Jest ponad dwa razy starsze od egipskich piramid i 5 razy od narodzin Jezusa. Jak to możliwe?

Najstarsze drzewo to świerk pospolity (z języka angielskiego - Świerk Norweski) - taki sam, jakie ścina się na Boże Narodzenie.

Informacje o starym świerku pojawiły się w 2004 r. Jednak naukowcy potwierdzili wiek drzewa badaniami metodą węgla C-14 niedawno. Wcześniej było wiadomo tylko, że świerk jest bardzo stary. „Stary Tjikko” wyrósł pod koniec ostatniej epoki lodowcowej. Jest niepozorny, ma 5 metrów wysokości.

Naukowy wytłumaczyli sekret długowieczności „Starego Tjikko”. Tajemnica tkwi w jego skomplikowanym systemie korzeniowym i umiejętności „klonowania się”. Sam pień świerka obumiera po 600 latach. Wówczas z tego samego korzenia wyrasta kolejny pień. Ten świerk sam się sklonował przynajmniej kilkanaście razy.
Niesamowite przykłady kamuflażu zwierząt - TOP 20
tekst alternatywnyOstre kły i silne łapy to nie jedyna broń zwierzaka. Aby przeżyć potrzeba trochę sprytu i pomocy ze strony matki natury. Najlepszym sposobem na bezpieczeństwo jest wtopienie się w otoczenie. Żaden drapieżnik nie zaatakuje niewidzialnej ofiary.

Świat przyrody pełen jest zwierzaków, które próbują wtopić się całkowicie w otoczenie. Ptaki, gady, płazy, ssaki, ryby i bezkręgowce – każdy chce się schować! Stworzenia te opanowały trudną sztukę szybkiej zmiany koloru całego ciała. Dopasowują się one do tła i zastygają w bezruchu.

O kamuflaż dbają nie tylko ofiary, ale i drapieżniki.

TOP 20 Prawdziwych mistrzów kamuflażu!
Magnetic Hill - Magiczna górka || Wyjaśnienie Zagadki
tekst alternatywnyMagiczna górka, spotyka się też nazwy magnetyczna górka to fenomen polegający na tym, że zaparkowane samochody lub inne przedmioty zdają się same poruszać pod górę pozornie łamiąc prawa fizyki.

Nietypowe zjawiska zachodzące na magicznych górkach doczekały się wielu wyjaśnień. Niektóre hipotezy próbują tłumaczyć efekt anomalią magnetyczną, silnym ciekiem wodnym, mniejszym przyciąganiem ziemskim, bogatymi złożami ferromagnetyków w skałach czy nawet ingerencją obcej cywilizacji. Teorie o paranormalnych i niewyjaśnionych właściwościach magicznych górek są w dużej mierze popularyzowane przez przewodniki turystyczne, by przyciągnąć turystów.

Nietypowe zjawiska zachodzące na magicznych górkach doczekały się wielu wyjaśnień. Niektóre hipotezy próbują tłumaczyć efekt anomalią magnetyczną, silnym ciekiem wodnym, mniejszym przyciąganiem ziemskim, bogatymi złożami ferromagnetyków w skałach czy nawet ingerencją obcej cywilizacji. Teorie o paranormalnych i niewyjaśnionych właściwościach magicznych górek są w dużej mierze popularyzowane przez przewodniki turystyczne, by przyciągnąć turystów.

Badania wielu naukowców, między innymi z University of California czy Institut für Gravitationsforschung, dowodzą, że jest to złudzenie optyczne. Brak punktów odniesienia na horyzoncie, a także drzewa pochylone nieco ku ziemi sprawiają, że człowiek postrzega drogę jako idącą pod górę, choć w rzeczywistości jest ona opadająca. Potwierdzają to również pomiary geodezyjne przeprowadzone na górce w okolicach Wałcza, z których wynika, że punkt brany za szczyt wzniesienia jest w rzeczywistości położony niżej niż ten, który jest brany za jego podnóże, a 90% przydrożnych drzew w tym miejscu jest pochylonych w kierunku podłoża.
W Chinach urodziły się dzieci, zmodyfikowane genetycznie techniką CRISPR
tekst alternatywnyHe Jiankui, badacz z Południowochińskiego Uniwersytetu Nauki i Technologii w Shenzhen poinformował, że w Chinach urodziły się pierwsze na świecie dzieci, których geny zostały zmodyfikowane przez kierowany przez niego zespół naukowców. Według państwowego, chińskiego dziennika "Renmin Ribao" He powiedział, że bliźniaczki urodziły się w listopadzie i są zdrowe.

He Jiankui wyjaśnił, że celem modyfikacji była eliminacja genu CCR5. Osoby pozbawione tego genu uważane są za całkowicie lub w znacznym stopniu odporne na zakażenie wirusem HIV. Zmiany przeprowadzono w embrionach, w procesie zapłodnienia in vitro, przy pomocy odkrytej przed kilkoma laty metody inżynierii genetycznej o nazwie CRISPR/Cas9 (metoda pozwala precyzyjnie edytować genom danej komórki).

Etyk prof. Jacek Hołówka był wobec doniesień z Chin bardziej życzliwy. Zwrócił jednak uwagę, że wszelkie manipulacje dotyczące genów mogą powodować trudne do przewidzenia efekty uboczne. "Może się zdarzyć tak, że choroba, której unika dziecko (dzięki ingerencji naukowców - przyp. PAP) będzie mniej istotna niż powikłania w wyniku tego samego zabiegu. Ale tego rodzaju ryzyko ponoszone było w ciągu całej historii ludzkości" - ocenił. I porównał, że podróże kosmiczne, odkrycia geograficzne czy eksperymenty medyczne zawsze obciążone były pewnym ryzykiem.
Lądowanie na niewidocznej stronie księżyca (FILM)
tekst alternatywnyChińska Narodowa Agencja Kosmiczna pokazała nagranie z lądowania na Księżycu. To pierwszy raz w historii, gdy możemy przyjrzeć się z bliska ciemnej, niewidocznej stronie naturalnego satelity Ziemi.

Już kilka miesięcy temu rozpoczęły się przygotowania do lądowania na ciemnej stronie Księżyca. Sonda kosmiczna przez kilka tygodni analizowała powierzchnię naturalnego satelity Ziemi, w celu zlokalizowania potencjalnie najbezpieczniejszego miejsca do lądowania. A mimo to, posadzenie maszyny nie należało do najłatwiejszych zadań.

Księżyc pokryty jest tysiącami, a może nawet dziesiątkami tysięcy kraterów, a gdyby liczyć też te najmniejsze, to doszlibyśmy nawet do milionów. Jak widać na nagraniu, gdy sonda Chang'e 4 zbliża się do powierzchni Srebrnego Globu, inżynierowie nadal muszą manewrować, aby bezpiecznie posadzić maszynę.
Krzyżówka Człowieka z Małpą na prawdę istniała w XX wieku!
Prof. Gordon G. Gallup psycholog z University at Albany (stan Nowy Jork) przyznał, że udało mu się ustalić, iż amerykańscy naukowcy wyhodowali hybrydę człowieka i szympansa. Tzw. humanzee (od ang. słów human oraz chimpanzee) miał urodzić się żywy, po ciąży przebiegającej bez komplikacji, jednak wkrótce uczeni uznali, że przekroczyli dopuszczalne granice i zabili stworzenie.

Podobny eksperyment przeprowadził rosyjski biolog i specjalista od krzyżowania zwierząt Ilja Iwanowicz Iwanow. Wielokrotnie pojawiały się też pogłoski o pół ludziach, pół małpach żyjących na wolności w Afryce, a za kandydata do miana humanzee uznawano osobliwie wyglądającego szympansa o imieniu Oliver schwytanego w Kongo w 1958 r.

Z poglądem tym polemizuje wielu uczonych sugerujących, że mimo skutecznego zapłodnienia, ciąża kończy się w takich przypadkach poronieniem. I choć wydaje się, że jest to temat rodem z horroru, nie jest on obcy naukowcom.

Ostatnio internet podbija film z Brazylli, widać na nim człowieka, do złudzenia przypominającego Homo Erectus
Dzięki Teleskopowi Hubble’a odkryto najjaśniejszy kwazar we wczesnym Wszechświecie
Po 20 latach poszukiwań i obserwacji, astronomowie zidentyfikowali kwazar za pomocą zjawiska soczewkowania grawitacyjnego. Naukowcy analizujący dane z Kosmicznego Teleskopu Hubble’a znaleźli kwazara, z którego światło zaczęło do nas podróż zaledwie około miliard lat po Wielkim Wybuchu. Jest to najjaśniejszy znany kwazar z wczesnego Wszechświata - informują NASA i ESA.

Kwazary to niezwykle jasne jądra aktywnych galaktyk. W centrum takiego obiektu znajduje się supermasywna czarna dziura otoczona przez dysk akrecyjny – dysk materii opadającej nad czarną dziurę. Gaz spadający na czarną dziurę uwalnia wielkie ilości energii, które można obserwować na bardzo wielu długościach fali elektromagnetycznej.

Kwazar, który teraz odkryto, otrzymał oznaczenie J043947.08+163415.7. Jego jasność odpowiada 600 bilionom Słońc, a jego supermasywna czarna dziura ma kilkaset milionów mas Słońca
Skąd się wzięła samotna gigantyczna kula?
W lesie w pobliżu wsi Podubravlje w 2016 roku niedaleko miasta Zavidovici, znaleziono gigantyczną kamienną kulę. Zdania są podzielone, część archeologów twierdzi, że to pozostałość po starożytnej cywilizacji, inni że pochodzi z kosmosu, wg niektóych naukowców powstała naturalnie na ziemi, nie są jednak w stanie logicznie wytłumaczyć w jaki sposób i kiedy, jak narazie to tylko teorie. Jej średnica wynosi ok. 3 m. Tworzące ją materiały nie zostały zbadane, ale brązowy i czerwony kolor wskazują na wysoką zawartość żelaza, nie jest to potwierdzone. Masa tajemniczego przedmiotu może przekraczać nawet 60 ton, a średnica ok 3 metrów.

Badacze z Uniwersytetu w Manchesterze są przekonani, że jest to obiekt naturalny, powstały w procesie konkrecji. Jest to agregat mineralny stworzony wskutek stopniowego narastania materiałów wokół jakiegoś obiektu w skale (skamieniałości lub ziarenka piasku. Niestety nie jest to zjawisko potwierdzone naukowo.
Gejzer Fly - Przypadkowy cud natury wykonany przez człowieka
Gejzer powstał w 1916 roku na skutek działalności człowieka. W trakcie poszukiwania wód gruntowych, które mogłyby umożliwić produkcję rolną, przypadkowo wykopano studnię do zbiornika wód termalnych. Woda nadal wydobywa się z odwiertu, a rozpuszczone w niej minerały zaczęły się wytrącać, tworząc skałę o wysokości 3,7 metra. Obecnie woda wydostaje się na powierzchnię strumieniem o wysokości 1,5 m, a podłoże jest kolonizowane przez glony. Dziś gejzer przypomina raczej fragment scenorgrafii rodem z filmow sci-fi lub Disneylandu. Wszystko jest efektem zmian jakie przechodził w kolejnych latach. Osad i muł osiadał tworząc dzisiajeszy jego kształt, a roślinność która wykorzystywała obecność ciepłej wody nadaje mu jeszcze bardziej abstrakcyjny charakter. Gejzer swój bajeczny wygląd zawdzięcza glonom, które obrastają całą jego powieszchnię. Dziś gejzer nadal znajduję się na terenie prywatnym, dlatego zwykle nie można podziwiać go z bliska, chyba że pozwolą właściciele. Zapraszamy więc na film :)