Październik 01 2020 09:23:04
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Info online

KsiążkiOstatnie Artykuły
g
stat4u
Czy Jezus przeżył ukrzyżowanie? Po przeczytaniu tego artykułu stwierdzicie, że tak.


Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialości za ten artykul, a autor tekstu chciał pozostać anonimowy. ||

Czy te fakty, które podam można nazwać faktami? Bedą to cytaty z Biblii, a ta jest lepszym źródłem wiedzy , jeśli umię się odróżniać przypowieści od faktów. (Bajka o Adamie i Ewie jest przypowiescią - to dla tych co myślą, że to prawda).

.., a więc do faktów:

1) Jezus należał do grupy żydowskiej, która w swoich planach miałą powstanie królestwa żydowskiego. Coś jak odzyskanie niepodległości (ta grupa to bodajże Filistyni, książkę czytałem rok temu) życie młodzieńcze Jezusa jest mało znane, są jednak pewne ślady, że należał do tej organizacji. Co więcej używano tam nawet broni! Jezus mimo, iż miał wybranych apostołów to towarzyszyli mu często jego dawni kompani z tej nazwijmy organizacji.

Oto cytat: Mateusza 26:46

"Wtedy oni wystąpili i pochwycili Jezusa w swe ręce, i wzięli go pod straż. Ale oto jeden z TYCH którzy byli z Jezusem, wyciągnął rękę i dobył swego miecza uderzając niewolnika arcykaplana obciął jego ucho."

- Jest to moment, gdy Judasz wydał Jezusa. Jak widać ludzie Jezusa nosili broń przy sobie ! Co więcej Jezus w dalszych słowach potępił używanie miecza, lecz tylko dlatego, iż może z tego powodu zginąć ten co nim włada. Sam wręcz powiedział, że by się obronił, bo prosił by Boga o pomoc, ale nie może bo musi się misja wypełnić (ukrzyżowanie).

2. Jezus wiedział, iż musi zmartwychwstać (misja) ale jego bliscy bali się, że to będzie koniec i za bardzo w to nie wierzyli. Więc Józef z Arymatei wraz z jeszcze jednym bliskim wykupili grotę/grób w na OBCEJ SOBIE ZIEMI już około miesiąca przed ukrzyżowaniem ! Był im tylko potrzebny po to, by tam wyleczyć Jezusa po tym jak uratują Jezusa z krzyża.

3. Egzekucja przez ukrzyżowanie, nawet wśród rzymian była uznawana za najokrutniejsza. Rzymianie rezerwowali ten rodzaj śmierci tylko dla swoich własnych niewolników oraz cudzoziemskich buntowników. W Pozzuoli kolo Neapolu, znajduję się bodaj jedyne rzymskie przedstawienie ukrzyżowania z I wieku. W 1968 roku, podczas prac wykopaliskowych w Giv'at ha-Mivtar, na północ od Jerozolimy odkryto cmentarz z I wieku. Pomiędzy pochowkami, znaleziono również kości ludzi ukrzyżowanych.

Połamane kości goleniowe z ilustracji, świadczą o tym ze zmarły był ukrzyżowany. Odpowiada to dokładnie opisom Ewangelicznym [Jan 19:31].

Cytat:

"Przyszli zatem żołnierze i połamali nogi tym którzy zostali zawieszeni z nim na palach - pierwszemu i drugiemu. Ale przyszedłwszy do Jezusa i ujrzawszy że jest już martwy NIE POŁAMALI MU NÓG. Jednakże jeden z żołnierzy dźgnął go w bok włócznią i natychmiast wyszła krew i woda."

Dlaczego nie złamano mu nogi? Złamanie nogi dawało 100% pewności, że dany osobnik nie żyje jeśli jeszcze nie było się pewnym ! Tymczasem ludzie Piłata nie łamią mu nóg dając szanse na przeżycie !! Twierdzili że jest martwy? Hy, to czemu dla pewności wbijają włócznie w bok Jezusa? Bo chcieli dać mu szanse przeżycia, bo proszono o taka szanse !

4. Czemu chcieli ludzie Piłata dać mu szanse? Bo Piłatowi było obojętne czy przeżyje czy nie, ważne by tylko się nikt o tym nie dowiedział !! Nawet Piłat lekko sympatyzował z Jezusem !!

Oto cytat:

Jana 18.31
Piłat: "Weźcie go sobie i osądźcie sami według Waszego prawa"
Jana 18,38


"Piłat powiedział do niego (Jezusa) :co to jest prawda?
A rzekłszy to znowu wyszedł do żydów i powiedział -Ja nie znajduję w nim winy, jest zaś zwyczaj że na paschę zwalniam jakiegoś człowieka"


Czyli Piłat nawet proponował zwolnienie (sugerował) Jezusa !!! i nie widział w nim kary.
Tak więc poproszony przez bliskich Jezusa np: Józef z Arymatei który opiekował się nim zaraz po zdjęciu z krzyża by nie łamali mu nóg, ludzie Piłata nie złamali ich a tylko by zatkać usta innym wbili w bok włócznie.

5. W wypadku skazańców którzy nie byli żydami, nie stosowano łamania goleni, ale raczej pozostawiano ich na krzyżu na kilka dni, aby mieć pewność ze zmarli. W wypadku skazańców żydowskich, rzymianie zazwyczaj łamali im golenie pod wieczór pierwszego dnia, tak aby nie pozostawali na krzyżu podczas nocy czy tez świat. Złamanie goleni, powodowało zawiśniecie skazanego na rekach i uniemożliwiało mu zaczerpniecie powietrza. Było to przyczyna niemal natychmiastowego uduszenia skazanego.

Jak widać Jezusa nie trzymano ani kilka dni ani nie złamano mu golenie nóg.

6. Żołnierze przekłuli mu boku włócznią co spowodowało wypłyniecie czegoś co jest opisane jako "krew i woda", a co prawdopodobnie referuje do rozdzielonej od płynu ustrojowego krwi, bądź do płynu surowicznego, który skumulował się w płucach Jezusa na skutek chłosty.

Wszyscy lekarze chirurdzy wiedzą że u osób martwych nie może trysnąć ani też wypłynąć krew bowiem nie ma krążenia !!

A więc Jezus żył momencie kłucia boku i o to chodziło bliskim Jezusa. By nie łamać nóg by dać szanse przeżycia. Co więcej setnik który przebijał bok Jezusa (człowiek Piłata) też był przekonany że Jezus nie jest zwykłym człowiekiem, tylko, cytat:

" Ten człowiek na pewno był Synem Bożym" Marka 15,39

7. Co można było jeszcze zrobić by Jezus nie umarł na krzyżu? Nie trzymano go tam 3 dni, tylko pare godzin (ukrzyżowani mieli często kołki pod nogami lub koło miednicy by meczyli się i umierali przez kilka dni). Nie złamano mu goleni, a jedynie dla pozorów dźgnięto w bok, co dawało szanse na przeżycie. Co jeszcze można było zrobić?

Można było przyspieszyć omdlenie Jezusa i spowodować by nie czuł bólu. Można było to zrobić poprzez podanie środków do picia działających błogo na system nerwowy czy wręcz usypiających. I tak tez się stało.

Cytat:

Jezus wisząc już na krzyżu: JANA 19,28

" Mam pragnienie. Stało tam naczynie pełne wina.....
..... A gdy Jezus otrzymał to kwaśne wino, rzekł: Dokonał się i skłoniwszy głowę ,wyzionął ducha."


Kto przygotowywał to niby wino ? Ano najbardziej zainteresowani by Jezus przeżył i nie było to czyste wino. Już w tamtych czasach znano środki które działały znieczulająco i usypiająco.

8. Po tym jak zrobiono wszystko by męka na krzyżu trwała krótko ,szybko poproszono by oddano ciało Jezusa. Od tej chwili toczyła się akcja ratunkowa żyjącego jeszcze Jezusa.

Cytat:

Jana 19,39
"...przybył niosąc rulony mirry i aloesu około 100 funtów."

Te środki w takich ilościach mogą świadczyć że była akcja ratunkowa, lecznicza Jezusa !! Do martwego ciała brano bowiem zazwyczaj 20-30 funtów tych maści. A te mirry, korzenie i aloes doskonale się nadawał do leczenia ran.

9, Co więcej Jezus był leczony w grobie kupionym przez Józefa i tez on załatwiał kamień, głaz który tarasował wejście. Jak wiadomo kamień i grób był przygotowany przez Józefa z Arytmatei.
Bez problemu kamień zasunięto i w grobie został Jezus. Jeśli więc głaz zasunięto bez problemu to czemu każdy się dziwi że nie można go było odsunąć ponownie? Tym bardziej że kamień szykował sam Józef, uczeń Jezusa....
bo były straże i przez to się nie dało odsunąć? Bzdura, już udowodniliśmy że Piłatowi i jego ludziom za bardzo nie zależało na śmierci Jezusa. I że może nawet przekupstwo wchodzi w grę..

10. Zresztą odtoczenie głazu nie było problemem:
Marka 16,3
"Ale gdy spojrzały zobaczyły że kamień został już odtoczony, chociaż był bardzo duży".
No może i był duży ale jeśli ludzie dali go zatoczyć (zamknąć grotę) to i da się odtoczyć. Proste jak 2 razy 2.
Oto kolejny cytat:
".....i przytoczył kamień aż do drzwi tego grobowca który był wykuty w masywie skalnym tego grobowca pamięci" Marka 15:46
!!!!! Jak więc widzimy ten WIELKI kamień potrafił ruszyć z miejsca sam Józef !! Ha
I tak to nagle przez 2000 lat kamień w opowiadaniach kościoła zrobił się tak wielki, że nie da się go już przesunąć inaczej jak tylko w cudowny sposób...

11. Przez te 2 dni w grobie leczono Jezusa, tak wiele maści (100 funtów) prawdopodobnie smarowano i obwijano w cytat:

"kupił delikatne tkaniny lniane.." Marka 15:46

Czyli w to co dziś nazywamy Całunem Turyńskim!
Możliwe że tych tkanin było sporo !

12. Co więcej na całunie widać, że zawijano go inaczej niż zmarłych !! Zmarłych zawijano tak że trudno trudno by było wytrzymać żyjącym. Tymczasem na całunie widać, że Jezus był prawdopodobnie tylko lekko owinięty by środki lecząca stykały się non stop z ciałem.

13. To że Jezus przetrwał i mimo trudów po 3 dniach z kłopotami mógł już wyjść sam świadczą kolejne teksty Biblii:

cytat: Łukasz 24:4

"Dlaczego wśród umarłych szukacie tego który żyje? nie ma go tu lecz został wskrzeszony"

Słowo wskrzeszony tłumaczone prawidłowo jest odpowiednikiem wyleczony, uzdrowiony. Jeśli by zmartchwystał na pewno inaczej by brzmiały słowa tych ludzi, być może był to sam Józef z Arytmatei.

14. Co więcej sam Jezus zaprzeczał że zmarł na krzyżu. Co prawda na krzyżu miał prawo myśleć że umiera, ale gdy okazało się że go odratowano zaprzeczał że umarł :

cytat: Jana 20:14
(3 dzień po ukrzyżowaniu)

"Rzekłszy to odwróciła się i zobaczyła stojącego Jezusa, ale nie poznała go."

Jezus wyszedł z groty, to tych cierpieniach Maria miała prawo go nie poznać (twarz pocharatowana, pewnie pod kapturem) , co więcej Jezus żył fizycznie nie unosił się nad ziemia tylko stał.
polecam cały fragment 20-20:30

15. Co więcej Jezus udał się potem do uczniów którzy jeszcze nie wiedzieli że przeżył. Wiedział tylko Józef i jeszcze 1 bliski (im mniej osób wiedziało tym bezpieczniej było).

Więc gdy Jezus przybył do apostołów powiedzieć im że ciągle żyje , ten który jeszcze go nie widział mówi:

"jeśli nie zobaczę na jego rękach śladu gwoździ i nie włożę palca w ślad........nie uwierzę"
"A w 8 dni później ......Jezus przyszedł...........włóż tu palec i zobacz moje ręce".


Jezus mógł to zrobić bowiem po 8 dniach rany się jeszcze nie zagoiły dobrze.
Jezus stąpał, był ciałem fizycznym a nie jakimś zmartwychwstałym duchem!!

16. Można jeszcze wiele pisać i cytować ale zapraszam do bibli....

Po co to napisałem? By pokazać że Jezus był zwykłym człowiekiem ?
Nie. Te teksty nie świadczą o tym że Jezus jest zwykłym człowiekiem czy też niezwykły. Świadczą o tym że ludzie którzy mu towarzyszyli nie byli aż do samego końca pewni że jest synem Bożym.

Chcieli Go uratować, zwłaszcza najbliżsi, rodzina (Józef).

Być może pokrzyżowali mu plany by zmarł na krzyżu i go odratowali....
być może...

Pan Anonim
Komentarze

Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook

Ostatnie wpisy w profilach
RannevtaR
expired is is levitr


RannevtaR
levitra 20 mg o is


RannevtaR
i recommend rx online is


TOP 30
· Mieszkaniec wyspy Bali doznał szoku, gdy zobaczył to stworzenie we własnym domu, myślał że to "Obcy" - Wyjaśnienie | (FILM) Czytano: 13,634
· Gigantyczne stworzenie podobne do 'Czarnego Wilka' atakuje dużego psa! | (Film) Czytano: 7,626
· Odkryto największe zwierzę jakie kiedykolwiek latało po niebie, rozpiętość skrzydeł większa niż w samolocie F-16! - To "Zamrożony Smok" Czytano: 6,121
· Obca nauce forma życia spadła z drzewa i zaczęła się ruszać | (FILM) Czytano: 5,432
· Tajemnicza postać uchwycona na kamerach - "Wygląda jak pijany 'Obcy' wychodzący z baru o 3 nad ranem" (FILM) Czytano: 5,297
· Kałamarnica Olbrzymia została sfilmowana w mrokach oceanu na głębokości 750 metrów (FILM) Czytano: 4,895
· Metalowe kule z RPA mają trzy miliardy lat! Czytano: 4,845
· Dawid Kostecki - Współwięzniowie znają prawdę, media kłamią Czytano: 4,107
· Wędkarz doznał szoku i prawie wyskoczył z łodzi na widok tego co złowił Czytano: 4,062
· W Chinach zarejestrowano pająka, którego odwłok przypomina ludzką twarz | (FILM) Czytano: 3,473
· Tajemniczy potwór z morskich głębin zaatakował 5 metrowego rekina, ocalała tylko głowa. Czytano: 3,444
· Na Marsie Istnieje życie, Łazik Curiosity odkrył Grzyby Czytano: 3,423
· Krzyżówka Człowieka z Małpą na prawdę istniała w XX wieku! Czytano: 3,258
· 3 Gigantyczne kamienne bloki - Największe na świecie! Czytano: 3,221
· Zoo w Paryżu zaprezentowało jeden z najdziwniejszych organizmów na świecie - bezmózgową, samoleczącą się „BLOB” |FILM Czytano: 3,159
· Rekiny Polarne mogą żyć nawet 500 lat, odnaleziony i zbadany okaz urodził się ok 1505 roku! Czytano: 3,019
· 29mm stworzenie emituje dźwięk o natężeniu 157 decybeli, to tak jakby przyłożyć głowę do silnika JumboJeta Czytano: 2,994
· Zaobserwowano olbrzymie jajo kałamarcnicy, jest wielkości słonia! | FILM Czytano: 2,913
· Zrekonstruowano twarz kobiety starszą od piramid w Gizie, która żyła 7500 lat temu. To pani Calpeia Czytano: 2,802
· Czy Jezus przeżył ukrzyżowanie? Po przeczytaniu tego artykułu stwierdzicie, że tak. Czytano: 2,801
· Magiczna roślina powodująca odmienne stany świadomości - Ayahuasca (yagé) Czytano: 2,481
· Najstarsze drzewo świata ma prawie 10 000 lat! - Old Tjikko Czytano: 2,461
· Największy obiekt zaobserwowany we wszechświecie jest 5 miliardów razy większy niż nasze Słońce - UY Scuti Czytano: 2,451
· Kamera ochrony CCTV zarejestrowała coś niepokojącego w prywatnym domu | (FILM) Czytano: 2,450
· Tajemnicze stworzenie znaleziono na terenie posiadłości w Titusville | (FILM) Czytano: 2,422
· Tyranozaur mógł być dla niego przekąską dającą spokój na kilka miesięcy - Titano Boa | Animacja Czytano: 2,391
· Odkryto gigantyczne podziemne góry 650km pod powierzchnią planety, mogą być wyższe niż Mt Everest Czytano: 2,368
· Pokazano dinozaura w całej okazałości wiadomo tez co jadł ostatnio Czytano: 2,365
· "Kosmiczna sieć” - Naukowcy ujawnili pierwsze zdjęcie obejmującej wszechświat sieci międzygalaktycznych włókien Czytano: 2,363
· Najtwardsze zwierzęta na ziemi. Da się je zabić? - Niesporczaki (FILM) Czytano: 2,361
· W szpitalu wózek inwalidzki zaczął sam się poruszać | FILM Czytano: 2,322
· Duże, podobne do węgorza zwierzę zostało nagrane w rzece Ness | FILM Czytano: 2,300
· Na wyspie odkryto wymarły gatunek człowieka, był mniejszy niż fikcyjny Hobbit. Czytano: 2,227
· W Chinach złowiono rybę z głową przypominającą ptaka | (FILM) Czytano: 2,201
· Najstarsze, najlepiej zachowane ciało ma prawie 2500 lat Czytano: 2,179
· Zaginione starożytne miasto zostało dokładnie zlokalizowane - To Mahendraparvata Czytano: 2,175
· Człowiek bez mózgu ma świadomość na poziomie zdrowego człowieka Czytano: 2,121
· Półtonowy ptak żył w Europie razem z ludźmi, miał 4 metry wysokości Czytano: 2,088
· Bardzo duże zwierze zostało znalezione na szkockiej plaży Czytano: 2,023
· Niezwykłe stworzenie nagrane na Kostaryce, wygląda jak Predator (FILM) Czytano: 2,014
· Wyhodowane w laboratorium mózgi mogą być „świadome i cierpiące” Czytano: 2,008
· Kobieta, która "umarła" napisała szokującą wiadomość Czytano: 2,006
· Dziwne zachowanie wrony w Japonii, wygląda jak Goryl - Wyjaśnienie + (FILM) Czytano: 1,958
· Pół roślina, pół zwierzę - Elysia chlorotica Czytano: 1,938
· Odkryto bardzo dziwne stworzenie nieznane nauce 3500m pod Antarktydą | FILM Czytano: 1,916
· Błąd medyczny sprawił, że kilkanascioro dzieci zamieniło się w wilkołaki - Hiszpania Czytano: 1,855
· Człowiek rozumny może być starszy od małp, z biegiem czasu nauka zaskakuje coraz bardziej - Niesamowite odkrycie Czytano: 1,849
· 3 tajemnicze zwierzęta odkryte dzięki naukowym ekspedycjom na dno Rowu Mariańskiego Czytano: 1,840
· Odkryto nowy gatunek małży, która zjada skały i wydala piasek |(FILM) Czytano: 1,825
· Największa zdetonowana bomba była 6666 razy mocniejsza niż ta zrzucona na Hiroszimę (Film) Czytano: 1,776
Najnowsze video
Wygenerowano w sekund: 0.06 1,961,132 unikalne wizyty