Marzec 28 2020 09:22:49
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Info online

KsiążkiOstatnie Artykuły
g
stat4u
Witamy!

Wprowadziliśmy integrację z Facebook\'iem od tej pory nie trzeba się rejestrować by móc dodawać komentarze, wystarczy posiadać konto na Facebooku i bezpośrednio można udzielac się w serwisie zagadkiswiata.pl, pozdrawiamy!


Info
Cud na Ukrainie, zmarła w domu, przyjechali ratownicy, ale nie zdołali jej uratować
83leitna Ukrainka, która została ogłoszona martwą w swoim domu, zszokowała lekarzy, kiedy obudziła się 10 godzin później, a nie wiadomo ile leżała zanim przybyli ratownicy.

Sanitariusze zostali wezwani do domu Kseni Didukh - która pochodzi ze Stryzhavki na Ukrainie - przez jej córkę Tetyanę Potomczenko po tym, jak zachorowała w zeszłym tygodniu.

Kiedy przybyli medycy, niestety nie byli w stanie jej uratować!

Rodzina zaczęła organizować pogrzeb, ale około dziesięciu godzin później 83-latka nagle zaczęła się poruszać, zmuszając ratowników medycznych, by zaprowadzili ją do miejscowego szpitala.

Niesamowicie, wyglądało na to, że całkowicie wyzdrowiała,bardzo powoli dochodzila do zdrowia, ale wkrótce już się rozbudziła i zaczęła mówić.

Podczas przeżycia bliskiej śmierci Ksenia twierdziła, że ​​widziała królestwo niebieskie i słyszała, jak jej ojciec - zmarły wiele lat wcześniej - woła ją.

„Moje oczy się otworzyły,a wokół mnie stali ludzie w bieli”, powiedziała. „Myślałem, że to anioły, ale to lekarze. Najwyraźniej Bóg zlitował się nade mną”.

Wydany akt zgonu został podarty po wiadomości o jej wyzdrowieniu.

„Pracuję jako lekarz od 20 lat, ale nic takiego nie widziałem”, powiedziała dr Tetyana Katylova, zastępca lekarza szpitala regionalnego w Winnicy.

Źródło: arynews.tv
Niezwykłe stworzenie nagrane na Kostaryce, wygląda jak Predator (FILM)
32-letnia terapeutka językowa nie mogła uwierzyć w to, co zobaczyła, kiedy po raz pierwszy zauważyła coś, co wyglądało na plamę mchu poruszającą się pod kątem oka, można go smiało porównac do 'Prenadora z Jungli'

„Kroiłam owoce, żeby zrobić świeżego drinka i nagle to zobaczyłam” - powiedziała. „Na początku myślałam, że to trochę mech, potem myślałam, że to świerszcz, a potem nie wiedziałam, czy to rodzaj modliszki”.

Po bliższym przyjrzeniu się okazało się jednak, że stworzenie nie było żadną z tych rzeczy. Wydawało się, że składa się z zazębiających się zielonych cierni i można było zobaczyć naturę przez niego.

„Pomyślałem:„ wow, to niesamowite! ” Nigdy go nie widziałam i całe życie mieszkałam na obszarach wiejskich ”- powiedziała. „Trudno to opisać, ale jest ciemnozielony z jaśniejszą zielenią”.

Po opublikowaniu jej materiału na Facebooku szybko znaleziono odpowiedź na tajemnicę - ten szczególny owad był w rzeczywistości rodzajem krykieta znanego jako Markia espinachi .

Wygląda tak szkieletowo, ponieważ ciemniejsze części jego ciała idealnie wtapiają się w tło, tworząc iluzję, że można go zobaczyć bezpośrednio.

Ta sprytna sztuczka pozwala owadowi idealnie ukryć się przed drapieżnikami.ages/news/skelet1al.jpg' />
Bardzo duże zwierze zostało znalezione na szkockiej plaży
Gwałtowna burza, która uderzyła w Wielką Brytanię w tym tygodniu, odsłoniła potworne zwłoki na plaży w Aberdeen.
Tajemniczy szkielet znaleziony na plaży Balmedie wzdłuż wschodniego wybrzeża Szkocji został odkryty przez członka lokalnej społeczności na Facebooku, Fubar News .

„Spotkali się dzisiaj z tym dziwnym stworzeniem w pobliżu Aberdeen” - napisali. „Jakieś pomysły, co to może być?”

Obraz szybko wygenerował dużą liczbę odpowiedzi, w tym kilka dokonujących przewidywalnych porównań z potworem z Loch Ness, mimo że Loch Ness jest oddalony o ponad 100 mil.

Niektórzy użytkownicy sugerowali, że może to być krokodyl ze słonej wody, podczas gdy inni z powagą nawiązali do Falkor the Luck Dragon z klasycznego filmu fantasy z lat 80. Niekończąca się historia .

„Spotkali się dzisiaj z tym dziwnym stworzeniem w pobliżu Aberdeen” - napisali. „Jakieś pomysły, co to może być?”
dzi, w tym kilka dokonujących przewidywalnych porównań z potworem z Loch Ness, mimo że Loch Ness jest oddalony o ponad 100 mil.

Niektórzy użytkownicy sugerowali, że może to być krokodyl ze słonej wody, podczas gdy inni z powagą nawiązali do Falkor the Luck Dragon z klasycznego filmu fantasy z lat 80. Niekończąca się historia .

Jak się jednak okazuje, ta osobliwa istota nie jest żadną z tych rzeczy.

Według Nicka Davidsona z Scottish Marine Animal Stranding Scheme, resztki są w rzeczywistości pozostałościami wieloryba minke - gatunku morskiego ssaka, który może dorastać do 35 stóp długości.

Okazuje się również, że zwłoki znajdowały się na plaży od października i że niedawna burza po prostu usunęła piasek, który je pokrył.
Medytacja spowalnia wiek mnicha buddyjskiego
Intrygujące nowe badanie sugeruje, że regularna medytacja może faktycznie spowolnić proces starzenia się.

Ludzkość ma obsesję na punkcie nieśmiertelności od tysięcy lat, ale nawet pomimo niesamowitych postępów w nauce i medycynie osiągniętych w ciągu ostatnich kilku stuleci, nasz gatunek nadal jest tak samo podatny na proces starzenia się, jak nasi przodkowie miliony lat temu.

Jednak jeden człowiek - mnich buddyjski o imieniu Yongey Mingyur Rinpocze - kwestionuje to, co wiemy o starzeniu się, a w szczególności, w jaki sposób medytacja wpływa na tempo starzenia się naszego mózgu.

41-letni Rinpocze zaczął medytować w wieku 9 lat i kontynuował praktykę przez całe życie.

W ramach badań naukowcy skanowali mózg 4 razy w ciągu 14 lat za pomocą strukturalnego rezonansu magnetycznego (rezonansu magnetycznego). Jednocześnie grupa kontrolna 105 ochotników, którzy nie praktykowali medytacji, została również skanowana w ten sam sposób.

Następnie wykorzystano narzędzie do uczenia maszynowego o nazwie Szacunek wieku mózgu (BrainAGE), aby określić na podstawie tych danych, ile lat faktycznie miał mózg każdego człowieka.

Niesamowicie, wyniki wydają się sugerować, że praktyki medytacyjne Rinpocze zmniejszyły jego wiek biologiczny o 8 lat.

„Wielkim odkryciem jest to, że mózg tego tybetańskiego mnicha, który spędził ponad 60 000 godzin swojego życia na formalnej medytacji, starzeje się wolniej niż mózg kontroli” - powiedział starszy badacz badania Richard Davidson z University of Wisconsin- Madison.

Nie wiadomo jednak, czy oznaczałoby to, że ogólnie będzie żył dłużej.

„To biologicznie ma sens, ponieważ stres jest przyczyną starzenia się” - powiedział neurolog dr Kiran Rajneesh z Ohio State University Wexner Medical Center. „Być może wykonanie tych kilku minut medytacji i spowolnienie naszego życia, nawet na pewien czas, może pomóc.”
Odkryty petroglif pół-człowieka, pół-modliszki może mieć nawet 40 000 lat
W Iranie zidentyfikowano unikatową rzeźbę w skale „modliszki-squattera” z sześcioma kończynami.
Odkryty w miejscu sztuki naskalnej w Teymareh w irańskim hrabstwie Chomein petroglif, który zdaje się przedstawiać połączenie mężczyzny i modliszki, jest zupełnie inny niż wcześniej.

Mierząca 14 centymetrów średnicy niezwykła rzeźba została opisana w nowej pracy przez międzynarodową grupę archeologów, w tym eksperta sztuki naskalnej Mohammada Naserifarda.

Naukowcy zwrócili uwagę na kwadratowe/koliste zakończenia pozostałych par odnóży. Skojarzyły im się one z motywem petroglifów zwanym squatter man, gdzie po obu stronach postaci ludzkiej znajdują charakterystyczne kropki. Wg części archeologów, to przedstawienia zjawiska plazmowego zwanego skurczem zeta (skurcze plazmy występują naturalnie w wyładowaniach elektrycznych, takich jak np. zorza polarna). Symbole takie odkryto w różnych regionach, m.in. w północnej Arizonie, Nowym Meksyku, Armenii, Hiszpanii, we Włoszech, Zjednoczonych Emiratach Arabskich czy Wenezueli. Alternatywnie w niektórych przedstawieniach człowiek trzyma okrągły obiekt w ręku. Irański motyw wydaje się połączeniem modliszki z motywem squatter mana, dlatego akademicy ukuli dla niego angielski termin quatting (squatter) mantis man.

Na razie nie można dokładnie powiedzieć, jak stary jest petroglif; autorzy publikacji podkreślają, że międzynarodowe sankcje wykluczają wykorzystanie metody datowania radiowęglowego. Badania sondażowe pozwoliły jednak na oszacowanie, że petroglify w regionie powstały 4-40.000 lat temu.
Samochód ciężarowy uderza w posąg moai i go niszczy
Na Wyspie Wielkanocnej mężczyzna z Chile wjechał ciężarówką w jeden ze słynnych posągów moai. Został aresztowany i oskarżony o zniszczenie mienia narodowego. Władze planują teraz ograniczenia w pobliżu posągów.

Do incydentu doszło w niedzielę 1 marca. Mężczyzna chilijskiego pochodzenia wjechał ciężarówką w jeden ze słynnych kamiennych posągów i mocno go uszkodził. Samochód był niesprawny, a jako hamulec zamiast ręcznego podłożył kamień pod koło ...

Oprócz posągu zniszczyła się także platforma, na której stał. Chilijczyk został natychmiast aresztowany i oskarżony o zniszczenie mienia narodowego. Straty są bardzo duże, biorąc pod uwagę to, jak ważne dla wyspy są posągi moai.

Burmistrz Wyspy Wielkanocnej Edmunds Poa wezwał do wprowadzenia nowych przepisów i ograniczeń. W pobliżu moai nie będzie można swobodnie poruszać się pojazdami samochodami, tak jak to było do tej pory.

Wszyscy postanowili nie wprowadzać przepisów ruchu drogowego, jeśli chodzi w naszych świętych miejscach - ale my, jako rada, rozmawialiśmy o zagrożeniach i doskonale wiedzieliśmy, co może oznaczać wzrost liczby turystów i mieszkańców - powiedział lokalnym mediom Edmunds Poa, burmistrz Wyspy Wielkanocnej.

Na Wyspie Wielkanocnej, która należy do Chile, istnieje około tysiąca takich posągów. Są jedną z większych tajemnic historii, ponieważ do dziś nie ma pewności, jak powstały, a przede wszystkim dlaczego powstały. Rocznie posągi odwiedzane są przez około 12 tys. turystów.
Tajemnicza jaskinia na Marsie
NASA opublikowała fascynującą fotografię przedstawiającą duże wejście do jaskini na zboczach wulkanu marsjańskiego.

Opublikowane 1 marca jako „astronomiczne zdjęcie dnia” NASA, ten niezwykle wyraźny obraz stoków wulkanu „Pavonis Mons” Marsa pokazuje promienie słoneczne wpadające przez dziurę, a w niej widać dno.

Zdjęcie zostało zrobione przez instrument HiRISE na pokładzie NASA Mars Reconnaissance Orbiter, który krąży wokół Czerwonej Planety od ponad 14 lat.

Według artykułu otwór jaskini ma 35 metrów średnicy i schodzi 20 metrów w dół.

Narazie tajemnicą jest to, jak się uformowała, a także tego, co może w niej leżeć.

„Dlaczego wokół tej dziury znajduje się okrągły krater, pozostaje przedmiotem spekulacji, podobnie jak pełny zasięg podziemnej jaskini” - napisała NASA.

„Takie otwory są szczególnie interesujące, ponieważ ich wewnętrzne jaskinie są względnie chronione przed surową powierzchnią Marsa, co czyni ich względnie dobrymi kandydatami do życia na Marsie”.

„'Doły' te są zatem głównymi celami dla przyszłych statków kosmicznych, robotów, a nawet ludzkich odkrywców międzyplanetarnych”.
Dziwne stworzenie z trzema mackami - FILM
Dziwne i trudne do identyfikacji stworzenie, ale eksperci morscy rzucili nowe światło światło na materiał, który szokuje ostatnio internet.

Niezwykły materiał został pierwotnie opublikowany w serwisie społecznościowym TikTok, audostępniony został przez użytkownika Nataliia Vorobok, jednak dokładne okoliczności i lokalizacja pozostają niejasne.

Film pokazuje stwora trzepoczącego na drewnianym tarasie lub molo, prawdopodobnie po tym, jak został złapany przez młodego mężczyznę, którego głos można usłyszeć wyrażając niedowierzanie przy tej niesamowitej sytuacji.

„Co do diabła? Co to jest? Mamo!” słychać krzyki. „Mama, widzisz to?”

„Święty ****!” odpowiada jego matka. "Co to do diabła jest ?"

Film szybko wywołał wiele spekulacji w mediach społecznościowych, a niektórzy użytkownicy porównali stwora do "czegoś" z serii Netflix Stranger Things .

Teraz jednak Marcus Williams - ekspert ds. Zwierząt morskich w Ocean Conservation Trust - rzucił światło na tajemnicę, ujawniając, w co wierzy jego zespół.

„Nasi eksperci morscy z Ocean Conservation Trust obejrzeli wideo i nie widząc zwierzęcia z 'pierwszej ręki', trudno jest zidentyfikować w 100%”, powiedział Unilad .

„Jednak z tego, co widzimy, wydaje się, że jest to słabo rozwinięta płaszczka”
Naukowcom udało się stworzyć roboty wykonane z żywych komórek zwierzęcych zamiast metalu i plastiku.
Naukowcom udało się stworzyć roboty wykonane z żywych komórek zwierzęcych zamiast metalu i plastiku.

To niezwykłe osiągnięcie jest dziełem naukowców ze Stanów Zjednoczonych, którzy wykorzystali komórki skóry i serca afrykańskich szponiastych żab do stworzenia robotów zdolnych do samodzielnego poruszania się.

„To zupełnie nowe formy życia” - powiedział Michael Levin z Allen Discovery Center na Uniwersytecie Tufts w Medford w stanie Massachusetts. „Są żywymi, programowalnymi organizmami”.

Te małe roboty o długości mniejszej niż 1 mm oparte są na projektach wyprodukowanych przez superkomputer, który opracował i przetestował setki możliwych konfiguracji 3D.

„Celem jest zrozumienie oprogramowania życia” - powiedział Levin.
Największy znaleziony pojedyńczy kwiat na świecie ma 111cm średnicy
Konserwatyści w Indonezji zidentyfikowali, jak się uważa, największy pojedynczy kwiat, jaki kiedykolwiek odnotowano.

Nazwany na cześć brytyjskiego kolonisty Sir Stamforda Rafflesa, który pierwszy odkrył gatunek w XIX wieku, Rafflesia tuan-mudae to duży, czerwony kwiat, który z łatwością przekracza jeden metr średnicy.

Oprócz swojego rozmiaru kwiat charakteryzuje się również ostrym smrodem zgniłego mięsa, który pomaga przyciągać muchy i zyskał przydomek „kwiat zwłok” w kilku regionach.

Nowy, rekordowy egzemplarz mierzy aż 111 centymetrów średnicy i znajduje się w rezerwacie przyrody w pobliżu miejscowości Marambuang Nagarai Barini na Zachodniej Sumatrze.

Poprzedni rekord, który również został znaleziony w tym samym regionie, mierzył 107 centymetrów średnicy.

Gdy kwiat zakwitnie, zazwyczaj więdnie i gnije w ciągu zaledwie jednego tygodnia.
TOP 30
· Mieszkaniec wyspy Bali doznał szoku, gdy zobaczył to stworzenie we własnym domu, myślał że to "Obcy" - Wyjaśnienie | (FILM) Czytano: 13,086
· Gigantyczne stworzenie podobne do 'Czarnego Wilka' atakuje dużego psa! | (Film) Czytano: 6,458
· Obca nauce forma życia spadła z drzewa i zaczęła się ruszać | (FILM) Czytano: 4,886
· Tajemnicza postać uchwycona na kamerach - "Wygląda jak pijany 'Obcy' wychodzący z baru o 3 nad ranem" (FILM) Czytano: 4,777
· Kałamarnica Olbrzymia została sfilmowana w mrokach oceanu na głębokości 750 metrów (FILM) Czytano: 4,125
· Metalowe kule z RPA mają trzy miliardy lat! Czytano: 3,897
· Dawid Kostecki - Współwięzniowie znają prawdę, media kłamią Czytano: 3,722
· Wędkarz doznał szoku i prawie wyskoczył z łodzi na widok tego co złowił Czytano: 3,660
· Tajemniczy potwór z morskich głębin zaatakował 5 metrowego rekina, ocalała tylko głowa. Czytano: 3,033
· Na Marsie Istnieje życie, Łazik Curiosity odkrył Grzyby Czytano: 3,022
· 3 Gigantyczne kamienne bloki - Największe na świecie! Czytano: 2,708
· 29mm stworzenie emituje dźwięk o natężeniu 157 decybeli, to tak jakby przyłożyć głowę do silnika JumboJeta Czytano: 2,652
· W Chinach zarejestrowano pająka, którego odwłok przypomina ludzką twarz | (FILM) Czytano: 2,638
· Zoo w Paryżu zaprezentowało jeden z najdziwniejszych organizmów na świecie - bezmózgową, samoleczącą się „BLOB” |FILM Czytano: 2,623
· Rekiny Polarne mogą żyć nawet 500 lat, odnaleziony i zbadany okaz urodził się ok 1505 roku! Czytano: 2,519
· Zrekonstruowano twarz kobiety starszą od piramid w Gizie, która żyła 7500 lat temu. To pani Calpeia Czytano: 2,467
· Odkryto największe zwierzę jakie kiedykolwiek latało po niebie, rozpiętość skrzydeł większa niż w samolocie F-16! - To "Zamrożony Smok" Czytano: 2,449
· Zaobserwowano olbrzymie jajo kałamarcnicy, jest wielkości słonia! | FILM Czytano: 2,434
· Kamera ochrony CCTV zarejestrowała coś niepokojącego w prywatnym domu | (FILM) Czytano: 2,128
· Tajemnicze stworzenie znaleziono na terenie posiadłości w Titusville | (FILM) Czytano: 2,097
· Odkryto gigantyczne podziemne góry 650km pod powierzchnią planety, mogą być wyższe niż Mt Everest Czytano: 2,067
· Magiczna roślina powodująca odmienne stany świadomości - Ayahuasca (yagé) Czytano: 2,053
· Krzyżówka Człowieka z Małpą na prawdę istniała w XX wieku! Czytano: 2,005
· "Kosmiczna sieć” - Naukowcy ujawnili pierwsze zdjęcie obejmującej wszechświat sieci międzygalaktycznych włókien Czytano: 1,988
· W szpitalu wózek inwalidzki zaczął sam się poruszać | FILM Czytano: 1,978
· Duże, podobne do węgorza zwierzę zostało nagrane w rzece Ness | FILM Czytano: 1,949
· Największy obiekt zaobserwowany we wszechświecie jest 5 miliardów razy większy niż nasze Słońce - UY Scuti Czytano: 1,932
· Na wyspie odkryto wymarły gatunek człowieka, był mniejszy niż fikcyjny Hobbit. Czytano: 1,821
· Najstarsze, najlepiej zachowane ciało ma prawie 2500 lat Czytano: 1,801
· Człowiek bez mózgu ma świadomość na poziomie zdrowego człowieka Czytano: 1,792
· Zaginione starożytne miasto zostało dokładnie zlokalizowane - To Mahendraparvata Czytano: 1,788
· Najstarsze drzewo świata ma prawie 10 000 lat! - Old Tjikko Czytano: 1,772
· Półtonowy ptak żył w Europie razem z ludźmi, miał 4 metry wysokości Czytano: 1,738
· Tyranozaur mógł być dla niego przekąską dającą spokój na kilka miesięcy - Titano Boa | Animacja Czytano: 1,716
· W Chinach złowiono rybę z głową przypominającą ptaka | (FILM) Czytano: 1,696
· Wyhodowane w laboratorium mózgi mogą być „świadome i cierpiące” Czytano: 1,687
· Kobieta, która "umarła" napisała szokującą wiadomość Czytano: 1,637
· Najtwardsze zwierzęta na ziemi. Da się je zabić? - Niesporczaki (FILM) Czytano: 1,611
· Bardzo duże zwierze zostało znalezione na szkockiej plaży Czytano: 1,594
· Odkryto bardzo dziwne stworzenie nieznane nauce 3500m pod Antarktydą | FILM Czytano: 1,537
· Niezwykłe stworzenie nagrane na Kostaryce, wygląda jak Predator (FILM) Czytano: 1,529
· Błąd medyczny sprawił, że kilkanascioro dzieci zamieniło się w wilkołaki - Hiszpania Czytano: 1,512
· Pół roślina, pół zwierzę - Elysia chlorotica Czytano: 1,477
· Dziwne zachowanie wrony w Japonii, wygląda jak Goryl - Wyjaśnienie + (FILM) Czytano: 1,468
· Odkryto nowy gatunek małży, która zjada skały i wydala piasek |(FILM) Czytano: 1,432
· Łazik Curiosity ponownie napotkał źródło światla na Marsie Czytano: 1,368
· HD 140283 Metuzalem - Tajemnicza Gwiazda może być starsza niż wszechświat. Czytano: 1,356
· Człowiek rozumny może być starszy od małp, z biegiem czasu nauka zaskakuje coraz bardziej - Niesamowite odkrycie Czytano: 1,352
· Dziwne zdjęcie sprzed 78 lat przedstawia niezidentyfikowany obiekt latający Czytano: 1,335
· Ziemia się cały czas rozszerza, tak samo jak wszechświat i inne ciała niebieskie Czytano: 1,330
Najnowsze video
Wygenerowano w sekund: 0.07 1,006,367 unikalne wizyty