Październik 20 2020 19:00:23
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Info online

KsiążkiOstatnie Artykuły
g
stat4u
Pokazano dinozaura w całej okazałości wiadomo tez co jadł ostatnio
Naukowcy obwołali tego prehistorycznego dinozaura „najlepiej zachowanym dinozaurem na Ziemi”. W gruncie rzeczy jest tak dobrze zachowany, że nie można określić go mianem skamieliny. Ten ogromny, pradawny, długi na prawie 5,5 m (18 stóp) okaz okrzyknięty został autentyczną „mumią dinozaura”.

Królewskie Muzeum Paleontologiczne Josepha Tyrrella w prowincji Alberta w Kanadzie udostępniło wystawę dinozaurów. „Mamy nie tylko szkielet” – powiedział Caleb Brown, naukowiec z muzeum w rozmowie z „National Geographic”. „Mamy dinozaura takiego, jaki by był”.

Odkąd został wykopany, zachował swój kształt, kości nie są widoczne i nawet niektóre wnętrzności są nadal nienaruszone. Badacze są zadziwieni niemal niespotykanym stopniem zachowania szczątków.

Dinozaur jest tak dobrze zachowany, że „mógłby jeszcze chodzić kilka tygodni temu” – powiedział Jakob Vinther, paleobiolog z Uniwersytetu w Bristolu. „Nigdy nie widziałem czegoś takiego”.
Te zwierzęta żyją na głębokości 10km || FILM
Naukowcy zidentyfikowali cztery gatunki dziwacznych robaków głębinowych, które zostały nazwane na cześć Elvisa Presleya.

W nowej pracy naukowcy z University of California i CNRS-Sorbonne Universite szczegółowo opisali cztery odrębne gatunki tak zwanych robaków łuskowych.

Znalezione ok 10 000 km pod powierzchnią oceanu te osobliwe stworzenia gromadzą się wokół zwłok wieloryba i innych substancji organicznych, jednak naukowcom udało się wykorzystać zdalnie sterowany pojazd do gromadzenia i pobierania żywych okazów, aby można je było obserwować w warunkach laboratoryjnych .

Chociaż każdemu z czterech gatunków przypisano oficjalną nazwę naukową, robaki zostały wspólnie nazwane „robakami Elvisa” ze względu na ich opalizujące, pokryte powłoką skorupy, które przypominają cekinowe kombinezony noszone przez piosenkarza Elvisa Presleya.

Największą tajemnicą jest jednak to, dlaczego robaki potrzebują tak uderzających skorup.

Żyją tak głęboko, że wszystko jest zupełnie czarne, a same robaki nie mają oczu, co oznacza, że ​​nie ma sposobu, aby mogli się zobaczyć.

Żadna inna przyroda na tej głębokości nie byłaby w stanie zobaczyć ich kolorowych opalizujących muszli.

W tej chwili naukowcy nie znaleźli jeszcze wyjaśnienia.
Paleontolodzy odkryli szczątki kopalne ogromnego "ptaka" drapieżnego sprzed 70 milionów lat
Paleontolodzy odkryli szczątki kopalne ogromnego "ptaka" drapieżnego sprzed 70 milionów lat.

Ogromny mięsożerca, który został znaleziony w południowo-zachodniej części prowincji Santa Cruz, został odkryty przez zespół z Muzeum Przyrodniczego Bernardino Rivadavia.

„Znaleźliśmy bardzo duży okaz nowego megaraptoridu, który był budzącym grozę mięsożernym dinozaurem, ponieważ miał zestaw adaptacji do polowania, który był niesamowity” - powiedział doktorant Mauro Aranciaga Rolando.

„W przeciwieństwie do rex Tyrannosaurus, megaraptory były szybkimi zwierzętami, lepiej przygotowanymi do biegania z dużymi prędkościami, z długimi ogonami, które pozwalały im utrzymać równowagę, a jednocześnie miały potężne i długie nogi, które były w stanie robić długie kroki”.
Wykryto związki organiczne w marsjańkim meteorycie | FILM
Po raz pierwszy w meteorycie z Marsa znaleziono związki organiczne zawierające azot.

Odkryty w Allan Hills na Antarktydzie ponad 35 lat temu, meteoryt - znany jako ALH84001 - pochodzi z 4 miliardów lat do czasów, kiedy Mars bardzo różnił się od dzisiejszego.

Azot jest niezbędny dla wszystkich znanych form życia, choć nie ma żadnych dowodów potwierdzających, że ten w marsjańskim meteorycie jest efektem aktywności biologicznej. Naukowcy sugerują, że Mars kiedyś był planetą podobną do wczesnej Ziemi i panowały tam warunki nadające się do podtrzymania życia.

- Na początku historii Układu Słonecznego, Mars był prawdopodobnie zalany znacznymi ilościami materii organicznej, np. węgla pochodzącego z meteorytów, komet i cząstek pyłu. Niektóre z nich mogły się rozpuścić w solance i zostać zamknięte w węglanach - powiedział Atsuku Kobayashi z Tokijskiego Instytutu Technologicznego.

Uczeni nie mają pewności, w jaki sposób te organiczne związki azotu mogły powstać. Wiele wskazuje, że Mars był kiedyś podobny do Ziemi i miał swój własny cykl azotowy.

Meteoryt ALH84001 został wysłany z Marsa ok. 16 mln lat temu. Znaleziono go na Antarktydzie w 1984 r. Zawiera on węglany, które pochodzą z jakiegoś rodzaju słonej marsjańskiej cieczy sprzed 4 mld lat.
Trzy jasne punkty pojawiają się na niebie następnie znikają (FILM)
Materiał filmowy zarejestrowany w Korei Południowej pokazuje moment, w którym na niebie pojawił się dziwny ciąg świateł.

Ten intrygujący klip wideo przesłany 24 marca został nagrany przez użytkownika YouTube „Twine”, gdy w zeszłym miesiącu wracali z pracy do domu po zmroku.

Około 30 sekundzie nagle pojawia się na niebie jasne światło, a następnie dwa kolejne, które pojawiają się po kolei, tworząc wyraźną linię.

Jednak w ciągu kilku sekund wydaje się, że wszystkie trzy zniknęły.

Klip, który został zebrany przez kilka serwisów informacyjnych i kanałów UFO, wywołał gorącą debatę z użytkownikami mediów społecznościowych spekulującymi na temat świateł.

Podczas gdy niektórzy pozostają nieugięci, że materiał filmowy pokazuje zaawansowaną formę samolotu, inni wyrazili wątpliwości - zamiast tego sugerują, że światła mogły być rozbłyskami sygnałowymi.

Inne możliwe wyjaśnienia obejmują powietrzne drony, światła samolotów, a nawet celowe oszustwo.

Jakie jest Wasze zdanie?
Cud na Ukrainie, zmarła w domu, przyjechali ratownicy, ale nie zdołali jej uratować
83leitna Ukrainka, która została ogłoszona martwą w swoim domu, zszokowała lekarzy, kiedy obudziła się 10 godzin później, a nie wiadomo ile leżała zanim przybyli ratownicy.

Sanitariusze zostali wezwani do domu Kseni Didukh - która pochodzi ze Stryzhavki na Ukrainie - przez jej córkę Tetyanę Potomczenko po tym, jak zachorowała w zeszłym tygodniu.

Kiedy przybyli medycy, niestety nie byli w stanie jej uratować!

Rodzina zaczęła organizować pogrzeb, ale około dziesięciu godzin później 83-latka nagle zaczęła się poruszać, zmuszając ratowników medycznych, by zaprowadzili ją do miejscowego szpitala.

Niesamowicie, wyglądało na to, że całkowicie wyzdrowiała,bardzo powoli dochodzila do zdrowia, ale wkrótce już się rozbudziła i zaczęła mówić.

Podczas przeżycia bliskiej śmierci Ksenia twierdziła, że ​​widziała królestwo niebieskie i słyszała, jak jej ojciec - zmarły wiele lat wcześniej - woła ją.

„Moje oczy się otworzyły,a wokół mnie stali ludzie w bieli”, powiedziała. „Myślałem, że to anioły, ale to lekarze. Najwyraźniej Bóg zlitował się nade mną”.

Wydany akt zgonu został podarty po wiadomości o jej wyzdrowieniu.

„Pracuję jako lekarz od 20 lat, ale nic takiego nie widziałem”, powiedziała dr Tetyana Katylova, zastępca lekarza szpitala regionalnego w Winnicy.

Źródło: arynews.tv
Niezwykłe stworzenie nagrane na Kostaryce, wygląda jak Predator (FILM)
32-letnia terapeutka językowa nie mogła uwierzyć w to, co zobaczyła, kiedy po raz pierwszy zauważyła coś, co wyglądało na plamę mchu poruszającą się pod kątem oka, można go smiało porównac do 'Prenadora z Jungli'

„Kroiłam owoce, żeby zrobić świeżego drinka i nagle to zobaczyłam” - powiedziała. „Na początku myślałam, że to trochę mech, potem myślałam, że to świerszcz, a potem nie wiedziałam, czy to rodzaj modliszki”.

Po bliższym przyjrzeniu się okazało się jednak, że stworzenie nie było żadną z tych rzeczy. Wydawało się, że składa się z zazębiających się zielonych cierni i można było zobaczyć naturę przez niego.

„Pomyślałem:„ wow, to niesamowite! ” Nigdy go nie widziałam i całe życie mieszkałam na obszarach wiejskich ”- powiedziała. „Trudno to opisać, ale jest ciemnozielony z jaśniejszą zielenią”.

Po opublikowaniu jej materiału na Facebooku szybko znaleziono odpowiedź na tajemnicę - ten szczególny owad był w rzeczywistości rodzajem krykieta znanego jako Markia espinachi .

Wygląda tak szkieletowo, ponieważ ciemniejsze części jego ciała idealnie wtapiają się w tło, tworząc iluzję, że można go zobaczyć bezpośrednio.

Ta sprytna sztuczka pozwala owadowi idealnie ukryć się przed drapieżnikami.ages/news/skelet1al.jpg' />
Bardzo duże zwierze zostało znalezione na szkockiej plaży
Gwałtowna burza, która uderzyła w Wielką Brytanię w tym tygodniu, odsłoniła potworne zwłoki na plaży w Aberdeen.
Tajemniczy szkielet znaleziony na plaży Balmedie wzdłuż wschodniego wybrzeża Szkocji został odkryty przez członka lokalnej społeczności na Facebooku, Fubar News .

„Spotkali się dzisiaj z tym dziwnym stworzeniem w pobliżu Aberdeen” - napisali. „Jakieś pomysły, co to może być?”

Obraz szybko wygenerował dużą liczbę odpowiedzi, w tym kilka dokonujących przewidywalnych porównań z potworem z Loch Ness, mimo że Loch Ness jest oddalony o ponad 100 mil.

Niektórzy użytkownicy sugerowali, że może to być krokodyl ze słonej wody, podczas gdy inni z powagą nawiązali do Falkor the Luck Dragon z klasycznego filmu fantasy z lat 80. Niekończąca się historia .

„Spotkali się dzisiaj z tym dziwnym stworzeniem w pobliżu Aberdeen” - napisali. „Jakieś pomysły, co to może być?”
dzi, w tym kilka dokonujących przewidywalnych porównań z potworem z Loch Ness, mimo że Loch Ness jest oddalony o ponad 100 mil.

Niektórzy użytkownicy sugerowali, że może to być krokodyl ze słonej wody, podczas gdy inni z powagą nawiązali do Falkor the Luck Dragon z klasycznego filmu fantasy z lat 80. Niekończąca się historia .

Jak się jednak okazuje, ta osobliwa istota nie jest żadną z tych rzeczy.

Według Nicka Davidsona z Scottish Marine Animal Stranding Scheme, resztki są w rzeczywistości pozostałościami wieloryba minke - gatunku morskiego ssaka, który może dorastać do 35 stóp długości.

Okazuje się również, że zwłoki znajdowały się na plaży od października i że niedawna burza po prostu usunęła piasek, który je pokrył.
Medytacja spowalnia wiek mnicha buddyjskiego
Intrygujące nowe badanie sugeruje, że regularna medytacja może faktycznie spowolnić proces starzenia się.

Ludzkość ma obsesję na punkcie nieśmiertelności od tysięcy lat, ale nawet pomimo niesamowitych postępów w nauce i medycynie osiągniętych w ciągu ostatnich kilku stuleci, nasz gatunek nadal jest tak samo podatny na proces starzenia się, jak nasi przodkowie miliony lat temu.

Jednak jeden człowiek - mnich buddyjski o imieniu Yongey Mingyur Rinpocze - kwestionuje to, co wiemy o starzeniu się, a w szczególności, w jaki sposób medytacja wpływa na tempo starzenia się naszego mózgu.

41-letni Rinpocze zaczął medytować w wieku 9 lat i kontynuował praktykę przez całe życie.

W ramach badań naukowcy skanowali mózg 4 razy w ciągu 14 lat za pomocą strukturalnego rezonansu magnetycznego (rezonansu magnetycznego). Jednocześnie grupa kontrolna 105 ochotników, którzy nie praktykowali medytacji, została również skanowana w ten sam sposób.

Następnie wykorzystano narzędzie do uczenia maszynowego o nazwie Szacunek wieku mózgu (BrainAGE), aby określić na podstawie tych danych, ile lat faktycznie miał mózg każdego człowieka.

Niesamowicie, wyniki wydają się sugerować, że praktyki medytacyjne Rinpocze zmniejszyły jego wiek biologiczny o 8 lat.

„Wielkim odkryciem jest to, że mózg tego tybetańskiego mnicha, który spędził ponad 60 000 godzin swojego życia na formalnej medytacji, starzeje się wolniej niż mózg kontroli” - powiedział starszy badacz badania Richard Davidson z University of Wisconsin- Madison.

Nie wiadomo jednak, czy oznaczałoby to, że ogólnie będzie żył dłużej.

„To biologicznie ma sens, ponieważ stres jest przyczyną starzenia się” - powiedział neurolog dr Kiran Rajneesh z Ohio State University Wexner Medical Center. „Być może wykonanie tych kilku minut medytacji i spowolnienie naszego życia, nawet na pewien czas, może pomóc.”
Odkryty petroglif pół-człowieka, pół-modliszki może mieć nawet 40 000 lat
W Iranie zidentyfikowano unikatową rzeźbę w skale „modliszki-squattera” z sześcioma kończynami.
Odkryty w miejscu sztuki naskalnej w Teymareh w irańskim hrabstwie Chomein petroglif, który zdaje się przedstawiać połączenie mężczyzny i modliszki, jest zupełnie inny niż wcześniej.

Mierząca 14 centymetrów średnicy niezwykła rzeźba została opisana w nowej pracy przez międzynarodową grupę archeologów, w tym eksperta sztuki naskalnej Mohammada Naserifarda.

Naukowcy zwrócili uwagę na kwadratowe/koliste zakończenia pozostałych par odnóży. Skojarzyły im się one z motywem petroglifów zwanym squatter man, gdzie po obu stronach postaci ludzkiej znajdują charakterystyczne kropki. Wg części archeologów, to przedstawienia zjawiska plazmowego zwanego skurczem zeta (skurcze plazmy występują naturalnie w wyładowaniach elektrycznych, takich jak np. zorza polarna). Symbole takie odkryto w różnych regionach, m.in. w północnej Arizonie, Nowym Meksyku, Armenii, Hiszpanii, we Włoszech, Zjednoczonych Emiratach Arabskich czy Wenezueli. Alternatywnie w niektórych przedstawieniach człowiek trzyma okrągły obiekt w ręku. Irański motyw wydaje się połączeniem modliszki z motywem squatter mana, dlatego akademicy ukuli dla niego angielski termin quatting (squatter) mantis man.

Na razie nie można dokładnie powiedzieć, jak stary jest petroglif; autorzy publikacji podkreślają, że międzynarodowe sankcje wykluczają wykorzystanie metody datowania radiowęglowego. Badania sondażowe pozwoliły jednak na oszacowanie, że petroglify w regionie powstały 4-40.000 lat temu.
Ostatnie wpisy w profilach
RannevtaR
expired is is levitr


RannevtaR
levitra 20 mg o is


RannevtaR
i recommend rx online is


TOP 30
· Mieszkaniec wyspy Bali doznał szoku, gdy zobaczył to stworzenie we własnym domu, myślał że to "Obcy" - Wyjaśnienie | (FILM) Czytano: 13,690
· Gigantyczne stworzenie podobne do 'Czarnego Wilka' atakuje dużego psa! | (Film) Czytano: 7,713
· Odkryto największe zwierzę jakie kiedykolwiek latało po niebie, rozpiętość skrzydeł większa niż w samolocie F-16! - To "Zamrożony Smok" Czytano: 6,648
· Obca nauce forma życia spadła z drzewa i zaczęła się ruszać | (FILM) Czytano: 5,475
· Tajemnicza postać uchwycona na kamerach - "Wygląda jak pijany 'Obcy' wychodzący z baru o 3 nad ranem" (FILM) Czytano: 5,333
· Kałamarnica Olbrzymia została sfilmowana w mrokach oceanu na głębokości 750 metrów (FILM) Czytano: 4,934
· Metalowe kule z RPA mają trzy miliardy lat! Czytano: 4,913
· Dawid Kostecki - Współwięzniowie znają prawdę, media kłamią Czytano: 4,141
· Wędkarz doznał szoku i prawie wyskoczył z łodzi na widok tego co złowił Czytano: 4,090
· W Chinach zarejestrowano pająka, którego odwłok przypomina ludzką twarz | (FILM) Czytano: 3,565
· Tajemniczy potwór z morskich głębin zaatakował 5 metrowego rekina, ocalała tylko głowa. Czytano: 3,493
· Na Marsie Istnieje życie, Łazik Curiosity odkrył Grzyby Czytano: 3,469
· Krzyżówka Człowieka z Małpą na prawdę istniała w XX wieku! Czytano: 3,421
· 3 Gigantyczne kamienne bloki - Największe na świecie! Czytano: 3,273
· Zoo w Paryżu zaprezentowało jeden z najdziwniejszych organizmów na świecie - bezmózgową, samoleczącą się „BLOB” |FILM Czytano: 3,203
· Rekiny Polarne mogą żyć nawet 500 lat, odnaleziony i zbadany okaz urodził się ok 1505 roku! Czytano: 3,058
· 29mm stworzenie emituje dźwięk o natężeniu 157 decybeli, to tak jakby przyłożyć głowę do silnika JumboJeta Czytano: 3,044
· Zaobserwowano olbrzymie jajo kałamarcnicy, jest wielkości słonia! | FILM Czytano: 2,953
· Czy Jezus przeżył ukrzyżowanie? Po przeczytaniu tego artykułu stwierdzicie, że tak. Czytano: 2,839
· Zrekonstruowano twarz kobiety starszą od piramid w Gizie, która żyła 7500 lat temu. To pani Calpeia Czytano: 2,838
· Najstarsze drzewo świata ma prawie 10 000 lat! - Old Tjikko Czytano: 2,543
· Magiczna roślina powodująca odmienne stany świadomości - Ayahuasca (yagé) Czytano: 2,514
· Największy obiekt zaobserwowany we wszechświecie jest 5 miliardów razy większy niż nasze Słońce - UY Scuti Czytano: 2,492
· Kamera ochrony CCTV zarejestrowała coś niepokojącego w prywatnym domu | (FILM) Czytano: 2,477
· Tyranozaur mógł być dla niego przekąską dającą spokój na kilka miesięcy - Titano Boa | Animacja Czytano: 2,458
· Tajemnicze stworzenie znaleziono na terenie posiadłości w Titusville | (FILM) Czytano: 2,449
· Najtwardsze zwierzęta na ziemi. Da się je zabić? - Niesporczaki (FILM) Czytano: 2,418
· Pokazano dinozaura w całej okazałości wiadomo tez co jadł ostatnio Czytano: 2,404
· Odkryto gigantyczne podziemne góry 650km pod powierzchnią planety, mogą być wyższe niż Mt Everest Czytano: 2,401
· "Kosmiczna sieć” - Naukowcy ujawnili pierwsze zdjęcie obejmującej wszechświat sieci międzygalaktycznych włókien Czytano: 2,392
· W szpitalu wózek inwalidzki zaczął sam się poruszać | FILM Czytano: 2,353
· Duże, podobne do węgorza zwierzę zostało nagrane w rzece Ness | FILM Czytano: 2,332
· Na wyspie odkryto wymarły gatunek człowieka, był mniejszy niż fikcyjny Hobbit. Czytano: 2,261
· W Chinach złowiono rybę z głową przypominającą ptaka | (FILM) Czytano: 2,248
· Najstarsze, najlepiej zachowane ciało ma prawie 2500 lat Czytano: 2,219
· Zaginione starożytne miasto zostało dokładnie zlokalizowane - To Mahendraparvata Czytano: 2,203
· Człowiek bez mózgu ma świadomość na poziomie zdrowego człowieka Czytano: 2,165
· Półtonowy ptak żył w Europie razem z ludźmi, miał 4 metry wysokości Czytano: 2,118
· Bardzo duże zwierze zostało znalezione na szkockiej plaży Czytano: 2,067
· Niezwykłe stworzenie nagrane na Kostaryce, wygląda jak Predator (FILM) Czytano: 2,048
· Kobieta, która "umarła" napisała szokującą wiadomość Czytano: 2,042
· Wyhodowane w laboratorium mózgi mogą być „świadome i cierpiące” Czytano: 2,041
· Dziwne zachowanie wrony w Japonii, wygląda jak Goryl - Wyjaśnienie + (FILM) Czytano: 1,995
· Pół roślina, pół zwierzę - Elysia chlorotica Czytano: 1,971
· Odkryto bardzo dziwne stworzenie nieznane nauce 3500m pod Antarktydą | FILM Czytano: 1,953
· 3 tajemnicze zwierzęta odkryte dzięki naukowym ekspedycjom na dno Rowu Mariańskiego Czytano: 1,933
· Człowiek rozumny może być starszy od małp, z biegiem czasu nauka zaskakuje coraz bardziej - Niesamowite odkrycie Czytano: 1,883
· Błąd medyczny sprawił, że kilkanascioro dzieci zamieniło się w wilkołaki - Hiszpania Czytano: 1,882
· Odkryto nowy gatunek małży, która zjada skały i wydala piasek |(FILM) Czytano: 1,863
· Największa zdetonowana bomba była 6666 razy mocniejsza niż ta zrzucona na Hiroszimę (Film) Czytano: 1,804
Najnowsze video
Wygenerowano w sekund: 0.07 2,041,776 unikalne wizyty